Bendrabutis

 

            Tai 1995 m. pastatytas, anuomet buvęs pats naujausias mokomųjų įstaigų bendrabutis respublikoje.

            Per bendrabučio langus matosi puiki panorama: marios ir Klaipėdos uostas. Pačią mokyklą, einant iš bendrabučio , galima pasiekti per 3 minutes. Artimiausia bendrabučio kaimynė – Simono Dacho progimnazija.

           Per 2013 - 2014 m. pakeisti visi bendrabučio langai, todėl kambariuose ir žiemą šilta. Bendrabutyje gali gyventi iki 150 gyventojų. Esami kambariai – dviviečiai ir triviečiai. Pirmus mokslo metus mokiniai gyvena triviečiuose kambariuose, o antrais mokslo metais, jei neturi nuobaudų ir nepažeidinėja bendrabučio taisyklių, jiems skiriami dviviečiai kambariai. Atskira praustuvė ir tualetas yra skirti penkiems gyventojams.

            Pastate – keturi aukštai. Kiekvieno aukšto gyventojai turi virtuves, kuriose naudojasi elektrinėmis viryklėmis. Berniukai ir mergaitės gyvena skirtinguose aukštuose. Taip pat turi atskiras dušo patalpas. Yra ir atskira vonios patalpa, kurioje vaikai skalbia rūbus. Yra klasės, pritaikytos grojimui ir namų ruošai. Pirmame aukšte yra sporto salė, kurioje vyksta kūno kultūros pamokos, joje vaikai gali sportuoti ir laisvalaikiu. Šalia – koncertų salė, kurioje vyksta daug mokyklos renginių, kuriuos noriai organizuoja ir patys vaikai: „Fuksų krikštynos“, „Talentų vakaras“, „Šimtadienis“, „Mis Šimkinė“ ir kt.

            Bendrabutyje dirba valdytoja (dienos metu), auklėtojos (2 auklėtojos, budinčios naktį), meistras, kuris tvarko santechnikos gedimus ir baldus, bei valytojos, kurios tvarko bendrąsias patalpas. Savo kambarius gyventojai tvarko patys.

            Vakarais bendrabutyje budinti auklėtoja 23.00 val. suguldo visus miegui. Tad po 23.00 val. iki 7.00 val. – ramybės laikas.

            Iki 8.00 val. visi mokiniai privalo eiti į mokyklą valgyti pusryčių. Į bendrabutį jie gali grįžti po 15.00 val.

            Bendrabutyje palaikoma griežta drausmė, reikalaujama gyventi švariai. Už dažną bendrabučio vidaus taisyklių nepaisymą mokiniai iš bendrabučio šalinami.

            Nepilnamečiai privalo į bendrabutį grįžti iki 22.00 val., pilnamečiai – iki 23.00 val. Nemiegant bendrabutyje, mokinys privalo užfiksuoti savo nebuvimą registracijos žurnale.

            Prieš apgyvendinant vaikus bendrabutyje, tėvai su mokyklos administracija pasirašo sutartį, kurioje detaliai išdėstyti visi niuansai.

            Už gyvenimą bendrabutyje moka valstybė, tad tėvams belieka sumokėti 8,60Eur mokestį už papildomus elektros prietaisus (el. virdulį, šaldytuvą, muzikinį centrą). Taikomos lengvatos socialiai remtiniems vaikams taip pat vaikams, gyvenantiems sunkiose materialiose sąlygose.

            Visus gyventojus vienija draugiški, demokratiški santykiai. Ir patys mažiausi, devintokai, jaučiasi lygiaverčiais namų šeimininkais.

 

Paieška

Informacija

Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija - gimnazijos tipo konservatorija


Projektai


Fonoteka, Biblioteka