Vykdomi projektai


II-asis vaikų ir jaunimo festivalis
"MUZIKA KVIEČIA KIEKVIENĄ...""Muzika kviečia kievieną..."

(2017 m. spalio mėn.)


Festivalio vasaros stovyklos įspūdžiai ir akimirkos kultūros ir meno žurnale "Durys"II-asis vaikų ir jaunimo festivalis
"MUZIKA KVIEČIA KIEKVIENĄ...""Muzika kviečia kievieną..."

(2017 m. rugpjūčio mėn.)


Šią vasarą, kaip niekad, klaipėdiečiai ir miesto svečiai džiaugėsi nuostabiais reginiais ir renginiais. Džiugu, jog ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos inicijuotas ir surengtas II vaikų ir jaunimo festivalis „Muzika kviečia kiekvieną” taip pat tapo šios vasaros įvykiu ir buvo remiamas Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės renginių programos lėšomis.

Rugpjūčio 23-25 dienomis į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos surengtą festivalio vasaros stovyklą (III festivalio etapą) susirinko daugiau nei šešiasdešimt jaunųjų talentų iš Skuodo, Šilutės, Tauragės, Pagėgių, Telšių, Mažeikių V. Klovos, Plungės M. Oginskio, Gargždų, Palangos S. Vainiūno, Klaipėdos J. Karoso, Klaipėdos J. Kačinsko muzikos ir meno mokyklų. Tris dienas vyko darbas meistriškumo pamokose, kūrybinėse dirbtuvėse.

"Muzika kviečia kiekvieną" akimirkos:

Savo žiniomis ir patirtimi, išmintimi ir įžvalgomis su jaunimu dalinosi žymūs Lietuvos ir užsienio atlikėjai ir pedagogai: Auksė Petroni (vokalas), Aistė Bružaitė (kanklės), Kotryna Šiugždinytė (violončelė), Martynas Švėgžda von Bekker, Aleksandr Krel (smuikas), Aidas Puodžiukas (fortepijonas), Rimantas Giedraitis (fleita), Jurgis Barakauskas (trombonas), Kazys Stonkus (akordeonas), Danielius Praspaliauskis, Rolandas Vizgaudis (saksofonas), Sigitas Petrulis (trimitas), Antanas Milerius (klarnetas). Su jungtiniu festivalio orkestru kūrybiškai dirbo Zenonas Šimkus.

Dalyviai ne tik tobulino savo profesinius įgūdžius, bet ir kaupė išmintį pokalbiuose ir diskusijose apie muziką ir muzikanto gyvenimą. Prasmingi pokalbiai įkvėpė ir kūrybiniam bendradarbiavimui – ansambliuose buvo ruošiami nauji kūriniai, įkvėpimo ir inspiracijų suteikė ir prof. Kazio Stonkaus mokinės, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto studentės, Agnės Dančiauskaitės koncertas. Pirmasis vakaras baigėsi nuostabios Ž. Bize operos „Karmen” pristatymu ir peržiūra (įdomią edukaciją paruošė mokytoja ekspertė Laima Sugintienė).

Visas straipsnis


"Muzika kviečia kievieną..."

(2017 m. kovo mėn.)


Rudenį Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos pristatytas II vaikų ir jaunimo festivalis „Muzika kviečia kiekvieną“, prasidėjus pavasariui, sukvietė savo draugus ir partnerius – regiono muzikos ir meno mokyklas – į antrą festivalio turą. Šiame ture mokyklos supažindinamos su konservatorijos istorija ir šiandienos aktualijomis, mokiniams ir mokytojams rengiamos ekskursijos, atviros meistriškumo pamokos, dalijamasi metodine patirtimi, jaunieji atlikėjai džiugina Klaipėdos miesto visuomenę koncertais, kurie vyksta Klaipėdos miesto koncertinėse erdvėse: Klaipėdos universiteto Menų akademijos koncertų salėje, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos renginių salėje, Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijoje, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje.

Kovo 15 d. į festivalio antrojo turo renginius atvyko Skuodo, Palangos Stasio Vainiūno ir Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklų mokiniai ir mokytojai. Koncerte, vykusiame Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje, mokyklos pristatė savo veiklą, pasiekimus, muzikavo jaunieji talentai – respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai ir diplomantai.

Kovo ir balandžio mėnesiais festivalio renginiai suburs Tauragės, Pagėgių, Gargždų, Telšių, Šilutės, Platelių, Rietavo M. K. Oginskio, Mažeikių V. Klovos, Klaipėdos J. Kačinsko ir J. Karoso muzikos bei meno mokyklų bendruomenes.

Sėkmingiausiai pasirodę atlikėjai bus pakviesti į festivalio III turą – vasaros stovyklą, o rudenį muzikuos festivalio uždarymo koncerte Klaipėdos koncertų salėje.

Džiaugiamės, jog festivalis tapo Klaipėdos - kultūros sostinės renginių dalimi ir laukiame visų koncertuose, kurie vyks:
kovo 21 d. ir 30 d. 16.30 val. - Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos koncertų salėje
balandžio 21 d. 18 val. - Klaipėdos universiteto menų akademijos koncertų salėje
balandžio 26 d. 16.30 val. - Lietuvos dailės muziejaus P. Domšaičio galerijoje.

Iki malonių susitikimų!

Skaistė Čilinskaitė
"Muzika kviečia kievieną..."

(2016 m. lapkričio mėn.)


Toliau vyksta festivalio perklausos, keliaujame po muzikos ir meno mokyklas, bendraujame su kolegomis, dalijamės patirtimi, vedame atviras pamokas.

Lapkričio 23 dieną Konservatorijos mokytojai apsilankė Plungės M. Oginskio meno mokykloje, 28 dieną – Gargždų muzikos mokykloje , o 29 d. net trys mokytojų komandos dalijosi patirtimi su Palangos S. Vainiūno, Platelių meno mokyklų, Žemaitijos sostinės Telšių muzikos mokyklos mokiniais ir pedagogais.

Paskutinė rudens diena taip pat buvo ypatinga – Konservatorijos pedagogai susitiko su Rietavo M. K. Oginskio ir Skuodo meno mokyklų bendruomenėmis. Festivalio pirmojo turo perklausos sutapo ir su puikios Skuodo meno mokyklos kanklių pedagogės, konservatorijos auklėtinės S. Kazankovienės jubiliejumi. Džiaugėmės ir mes, galėdami prisidėti prie nuoširdžių jos kolegų sveikinimų.

Puikiai perklausose pasirodė visi jaunieji atlikėjai. Ačiū pedagogams už jų profesionalumą ir darbštumą.

Svarbu paminėti, jog festivalis yra vienas iš „Klaipėdos – 2017 metų Europos kulturos sostinės“ renginių.

Perklausos dar vyksta, sėkmės besiruošiantiems ir iki malonių muzikalių susitikimų!

Skaistė Čilinskaitė"Muzika kviečia kievieną..."

(2016 m. lapkričio mėn.)


Visuomet apima džiugesys, kai tarp daugybės nuo seno Lietuvoje vykstančių muzikinių projektų, seminarų ar konkursų, atsiranda dar vienas, naujas, kviečiantis išbandyti savo jėgas, teikiantis įkvėpimo ir tobulėjimo galimybes. Dar džiugiau, kai naujas projektas iš tiesų tampa prasminga muzikinio gyvenimo dalimi, ugdo muzikos profesionalų ir mėgėjų kartą, skleidžia gerąją muzikinę ir pedagoginę patirtį, sujungia muzikavimo bendrystei. Taip galime pasakyti ir apie Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos organizuojamą II vaikų ir jaunimo festivalį „Muzika kviečia kiekvieną“.

Šiais metais į projektą įsijungė ir dalyvauja beveik visos Žemaitijos meno ir muzikos mokyklos. Tai puikus pirmojo festivalio įvertinimas, skatinantis jaunuosius atlikėjus dar kruopščiau ir atsakingiau ruoštis koncertams-perklausoms, juolab, kad antrasis festivalis truks visus metus ir apims įvairesnes muzikines veiklas. Dalyvių gausa tikrai įrodo, kad festivalis atrado vietą visų širdyse, todėl ir šiais metais – „Muzika kviečia kiekvieną”!

Lapkričio 17 dieną Tauragės muzikos mokykloje festivalio pirmojo turo perklausose dalyvavo Tauragės muzikos ir Pagėgių muzikos ir sporto mokyklų mokytojai ir mokiniai. Mokytoja ekspertė B. Vaišienė mokyklos bendruomenei pristatė projektą, jo eigą, atviras meistriškumo pamokas vedė dainavimo mokytoja ekspertė R. Ramonienė, fortepijono – mokytoja ekspertė B. Vaišienė, mokytoja metodininkė Ž. Čapienė, smuiko – mokytoja metodininkė S. Čilinskaitė, trimito – vyr. mokytojas Z. Šimkus.

Lapkričio 18 dieną lankėmės Šilutės meno mokykloje, su festivalio dalyviais metodiniais patarimais dalijosi ir atviras pamokas vedė fortepijono mokytoja ekspertė B. Vaišienė, kanklių mokytoja metodininkė V. Zelenienė, akordeono mokytoja metodininkė M. Logutenkova, smuiko mokytoja metodininkė S. Čilinskaitė.

Puikiai perklausose pasirodė jaunieji pianistai, kanklininkai, smuikininkai, gitaristai, akordeonistai, fleitininkai, vokalistai. Ačiū Tauragės, Pagėgių ir Šilutės meno ir muzikos mokyklų pedagogams ir atlikėjams už jų profesionalumą ir darbštumą. Taigi, perklausos tik prasideda, toliau keliausime ir aplankysime visas Žemaitijos muzikos ir meno mokyklas, todėl sėkmės besiruošiantiems ir iki malonių muzikalių susitikimų!

Skaistė Čilinskaitė


Projekto "Muzika kviečia kiekvieną..." įgyvendinimo grafikas

I-asis vaikų ir jaunimo festivalis
"MUZIKA KVIEČIA KIEKVIENĄ..."Festivalio atgarsiai spaudoje:


Dienraštyje "Klaipeda"

Plungės rajono savivaldybės svetainėje

Laikraštyje "Regiono naujienos"
"ERASMUS+" EUROPOS JAUNIMO SIMFONINIS ORKESTRAS
Šalys: Lietuva, Rumunija, Italija


""Erasmus+" projekto dalyvių sąrašas"

""Erasmus+" koncerto programa Lietuvoje"

""Erasmus+" koncerto programa Italijoje"

""Erasmus+" koncerto programa Rumunijoje"

""Erasmus+" projekto logotipas"


Projekto "Erasmus+" nuotraukos ir įrašai:

""Erasmus+" projekto dalyvių koncerto nuotraukos"

""Erasmus+" projekto dalyvių koncerto įrašas"


Iš Sardinijos sugrįžus

Iš Sardinijos sugrįžus Gegužės 7-14 dienomis Liceo delle Scienze Umane e Musicale "Sebastiano Satta" mokykloje (Sardinija, Italija) įvyko trečiasis (paskutinis) pagal programos ,,Erasmus+ 2 pagrindinį veiksmą ‘Tarpmokyklinės strateginės partnerystės“ Europos Komisijos finansuojamo,,Building a European orchestra“ (,,Europos orkestro sukūrimas”) projekto susitikimas. Kitos projekto dalyvės – tai Italijos Liceo delle Scienze Umane e Musicale "Sebastiano Satta" bei Rumunijos Colegiul National de Muzica George Enescu mokyklos. Susitikime dalyvavo 20 konservatorijos mokinių, lydimi direktorės Loretos Jonavičienės, projekto koordinatorės anglų kalbos mokytojos Jūratės Šilinienės, choro vadovės Jolantos Vyšniauskienės bei trimito specialybės mokytojo Sigito Petrulio.

Susitikimo ir viso projekto tikslas - kurti bendrą projekto orkestrą ir baigiamojo koncerto metu jungtiniam simfoniniam visų trijų šalių mokinių orkestrui ir chorui atlikti L.van Bethoveno IX simfonijos finalą ,,Odė džiaugsmui“ bei Dž. Verdžio ,,Vergų chorą” iš operos ,,Nabukas”.

Ankstų gegužės 7 d. rytą leidomės į tolimą kelionę. Sardinija (Sardegna) – antra pagal dydį Italijos sala, esanti Viduržemio jūroje, šalia Korsikos salos, o jos rytinę pakrantę skalauja Tirėnų jūra, salą skirianti nuo Italijos. Iš Rygos lėktuvas pakilo į Milano (Bergamo) oro uostą, o toliau skrydis į Sardinijos sostinę – Kaljarį. Tada sėdome į autobusą, nuvežusį į galutinį kelionės tikslą – Nuoro miestą, kuriame jau vakare mus pasitiko italų šeimos. Pamačius besišypsančius projekto dalyvius ir apsikeitus vos keliais žodžiais, kelionės nuovargis dingo. Mokiniai pasuko skirtingais keliais į laikinus namus italų šeimose.

Visas straipsnis

Projekto koordinatorė Jūratė Šilinienė,
nuotraukų autorius IIIa kl. mokinys Domas Rimeika
Paieška

Informacija

Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija - gimnazijos tipo konservatorija


Projektai


Fonoteka, Biblioteka