Vykdyti projektai


"Giedrės Zeicaitės knygos leidyba." 

Muzikinis ir kulinarinis rendevouz

 

Jau penktą kartą Konservatorijoje vyko mokinių kalbinis-kultūrinis mainų projektas. Trečią kartą šimkiukai vyko į šiaurės Italijos Veneto regioną, šį kartą – į I.P.S.S.A.R „P.Artusi“ mokyklą, įsikūrusią Recoaro Terme, mažame mieste Dolomitinių Alpių papėdėje.

Po kovo mėnesį įvykusio italų apsilankymo praėjus pusei metų, sulaukėme mūsų kelionės į saulėtą Italiją. Tai kas pamatyta, sužinota, patirta, sunkiai žodžiais nusakoma!

Paskutinę rugsėjo savaitę mokytojų S. Čilinskaitės, J. Šilinienės ir B. Vaišienės lydima mokinių grupė svečiavosi savo draugų italų šeimose. Oro prognozė žadėjo ypatingą savaitę net patiems italams po, kaip keista bebūtų, lietingos jų vasaros. Savaitės renginių planas buvo kupinas naujų patirčių ir pažinčių.

 Pirmąją dieną lankėmės mokykloje. Salėje mus pasveikino mokyklos direktorius, įvyko mokyklos pristatymas. I.P.S.S.A.R „P.Artusi“ ruošia kulinarus, barmenus, viešbučių aptarnavimo personalą. Kas bendro tarp mūsų gana skirtingų mokyklų? Direktorius kalbėdamas akcentavo bendravimo ir bendradarbiavimo svarbą jaunų žmonių gyvenime. Jo pasakyta frazė „Muzika ir maistas – tai pats geriausias derinys“ tapo mūsų moto. Mokykloje apžiūrėjome erdvias modernias klases, pro kurių langus matomų kalnų vaizdai kėlė vieną klausimą: kaip mokiniai gali susikaupti pamokų metu, pro langus regėdami Alpes? Po pietų turėjome ekskursiją po apylinkes, lankėmės terminių vandenų spa centre, net trumpai pasimėgavom procedūrom, kas padėjo pasveikti ne vienam mūsų moksleiviui, išvykusiam į kelionę su sezoninės slogos simptomais.

            Kita diena buvo labai svarbi: vakare buvo mūsų mokinių ir mokytojų koncertas Valdagno muzikos mokykloje. Rytas prasidėjo pakilia nuotaika: oro prognozė pasiteisino ir visa savaitė lepino vasariška, apie +26 laipsnių, šiluma. Aplankėme Vičenzą – Veneto regiono miestą šiaurės rytų Italijoje, garsų tuo, jog šiame mieste didelę dalį architektūros paminklų sukūrė įtakingas XVI a. architektas A. Palladio. Olimpinis teatras (Teatro Olimpico) – seniausias Europoje uždaras teatras, pastatytas XVI a. Žiūrovų salėje mediniai suolai primena akmeninius tradicinius graikų ir romėnų teatrų po atviru dangumi suolus.

            Konservatorijos mokinių ir mokytojų koncertas, kaip visada, nepaliko nė vieno abejingo. Nugalėję jaudulį, mokiniai lipo į sceną ir parodė namie paruoštą programą. Vakare mūsų apsilankymo garbei mokyklos mokiniai laukė mūsų paruošę šventinę vakarienę, kurioje dalyvavo mokyklos administracija, kolektyvas, keletas tėvų ir projekto dalyviai. Įvertinome aukšto lygio mokinių aptarnavimą, jų kulinarinius sugebėjimus. Buvome pagerbti, pamaloninti pasveikinimu lietuvių kalba iš italų kolegų lūpų.

            Savaitgalį mokiniai praleido šeimose. Tuo tarpu mokytojos turėjo atlikti svarbią misiją – buvome pakviestos dalyvauti tarpkultūriniame festivalyje Valdagno miesto parke, kur pristatėme Lietuvą. Buvo ir mūsų trispalvė, ir gal pirmą kartą Valdagno scenoje žodžiai skambėjo lietuviškai.

            Oras ir toliau mus lepino. Prieš išvykdami iš Lietuvos žinojom, kad mes važiuosim į Veneciją. Važiavom ir džiaugėmės, kad pamatysime miestą, kurį aplankyti ne vienam yra svajonė. Venecijoje viliojo viskas: užsukti į kiekvieną parduotuvę, pereiti kiekvieną tiltelį, kiekviena gondola prašėsi nufotografuojama. Nė vienas muzikantas nepraeitų pro šalį, neužėjęs į Hard Rock cafe, o jei ten dar papasakoja ir leidžia nusifotografuoti su „Bitlų“ dovanotu grupės muzikanto būgnu...

            Ekskursija į La Fenice teatrą pranoko visus šimkiukų lūkesčius. O jei ten dar kokią operą išgirdus...

            Paskutinę mūsų programos dieną po pusryčių išvykome į Veroną, Romeo ir Džiuljetos meilės miestą. Ekskursija po turtingiausią šiaurės Italijos miestą, aplankant istorinį miesto centrą, spalvingą turgaus aikštę, I a. statytą romėnų amfiteatrą, už kurį didesnis tik Romos Koliziejus, Piazza delle Erbe (Žolių aikštę), Džiuljetos namą su garsiuoju balkonėliu, paliko neišdildomą įspūdį. Verona žavėjo siauromis senamiesčio gatvelėmis, viduramžių aikštėmis, fontanais, parkais, tiltais ir, žinoma, ore sklandančia romantikos dvasia.

            Net du kartus Vičenzos provincijos spauda atkreipė į mus dėmesį publikacijomis laikraštyje. Į mokyklą parvežėme pasirašytą bendradarbiavimo sutartį su I.P.S.S.A.R „P.Artusi“ mokykla. Sunku pervertinti šios mainų programos reikšmę. Ši partnerystė leidžia mokiniams įvertinti ir pasidalinti savo vietinėmis tradicijomis su bendraamžiais Europoje. Pagrindinis projekto tikslas – tarpkultūriniai mainai, kurie suteikia galimybę mokiniams pasijusti Europos piliečiais. Tarptautiniai projektai skatina skirtingų šalių mokyklų bendruomenių bendradarbiavimą, moko, kaip elgtis įvairiakalbėje ir įvairiakultūrinėje aplinkoje. Sėkmingai vykdomi projektai sudaro galimybę mokytojų ir mokinių mobilumui.

            Italija nuostabi. Vakarėjant tas kalnų, vilų ir debesų vaizdas užburia. Pažinome vietinių gyventojų kultūrą, jų draugiškumą ir geranoriškumą, nuostabią gamtą bei architektūrą. Po šios kelionės Italiją aplankyti norėsis dar ir dar kartą!

            Buvo labai sunku atsisveikinti su naujosiomis šeimomis. Autobusu prasidėjo pirmasis mūsų ilgos kelionės namo etapas. Po to sekė skrydis iš Milano (Bergamo) ir kelionė iš Vilniaus į Klaipėdą autobusu. Namus pasiekėme apie antrą valandą nakties, labai pavargę, bet nepaprastai laimingi.

 

Projekto koordinatorė J. Šilinienė

 

Nuotraukų galerija

 Kitas puslapis »