Vykdyti projektai

 

LIETUVOS MOKYKLŲ BENDRUOMENIŲ KONKURSAS „BENDRUOMENIŠKIAUSIAS MŪSŲ MOKYKLOS RENGINYS/PROJEKTAS/AKCIJA“ (2014M.)

 

            Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija 2014m. gegužės mėnesį dalyvavo Lietuvos mokyklų tobulinimo centro surengtame konkurse „BENDRUOMENIŠKIAUSIAS MŪSŲ MOKYKLOS RENGINYS/PROJEKTAS/AKCIJA“. H.Šlikui padedant konkursui buvo išsiųsta filmuota medžiaga apie didžiausią pastarųjų metų mokyklos renginį „Menui kilniajam mes giedame šlovę“.

            „Menui kilniajam mes giedame šlovę“ – tai iškilmingas vakaras-koncertas,skirtas Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos 90-mečio jubiliejui ir 20-ties metų konservatorijos vardo sukačiai paminėti. Į renginį buvo sukviestas gausus būrys žymių muzikos profesionalų, baigusių konservatoriją, dabar pasirodančių tiek svarbiausiose mūsų šalies, tiek užsienio koncertinėse scenose. Koncerte dainavo Sigutė Stonytė (sopranas), Viktoras Gerasimovas (sopraninas), Kęstutis Alčiauskis (tenoras), Almas Švilpa (bosas, Lietuva–Vokietija), Mindaugas Rojus (tenoras / baritonas). Iš absolventų, pedagogų, dabartinių mokinių bei Klaipėdos kamerinio orkestro buvo suburtas jungtinis simfoninis orkestras ir mišrus choras, kuriems dirigavo Stasys Domarkas ir Tomas Ambrozaitis. Jubiliejinio koncerto programa atliepė turtingą mokyklos istoriją.

            Renginyje dalyvavo esami ir buvę konservatorijos mokytojai, mokiniai, mokinių tėvai – visa konservatorijos bendruomenė, o taip pat Klaipėdos miesto bendruomenė, svečiai iš Lietuvos ir užsienio šalių.

            Renginys priminė konservatorijos svarbą ir indėlį į šalies muzikinę kultūrą. Jo sėkmė patvirtino sklindantį gandą apie nepaprastą „Šimkinės“ (taip savo mokyklą vadina visi esami ir buvę mokiniai) aurą, kurią jautė visi, kurie pabuvojo pas mus. Dabartiniai mokyklos mokiniai, turėjo galimybės atlikti kūrinius kartu su žinomais Lietuvoje ir užsienyje atlikėjais, baigusiais konservatoriją - tai turi didžiulės įtakos jų mokymosi motyvacijai, sceninei patirčiai, bendravimo įgūdžiams. Bendros repeticijos, renginio oarganizavimas, viešinimas - konservatorijos bendruomenės organizacinių gebėjimų tobulinimas, geroji patirtis. Renginio nuotraukos, filmuota medžiaga, straipsniai spaudoje – istorinė medžiaga ateities kartoms, kurią sėkmingai naudojame įvairiems prisistatymams, konservatorijos istorijos aprašymams, konkursams ir pan. Taip pat planuojama išleisti knyga jubiliejaus proga.

 

Filmukas konkursui:

 « Buvęs puslapis
Kitas puslapis »