Šiandien konservatorijoje „dvasią stiprina“ daug įvairaus profilio meninių kolektyvų. Jie seniai peržengė gimtosios Alma Mater slenkstį, koncertuoja ne tik konservatorijos bendruomenei – jaunuosius muzikus ne kartą girdėjo miesto ir respublikos klausytojai.

Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijos mišrus choras gyvuoja nuo praėjusio amžiaus vidurio (1946 m.), kuomet mokykloje buvo įkurtas choro dirigavimo skyrius. Per tą laiką jam vadovavo daug talentingų mokyklos pedagogų chorvedžių. Kolektyvas atliko ne tik praktinio-mokomojo pobūdžio vaidmenį būsimiems chorvedžiams, bet ir tapo neatskiriama mokyklos ir Klaipėdos krašto kultūros dalimi: surengė daugybę koncertų, dalyvavo chorinės muzikos festivaliuose-konkursuose, visose miesto ir Respublikinėse dainų šventėse, o 1980 m. pelnė Geriausiojo choro vardą.

Choro kūrybinę veiklą paženklino S. Šimkaus chorų konkursuose užimtos pirmosios vietos (1987, 1995), gauti specialūs prizai (1992, 1995). Kolektyvas koncertavo daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių, surengė išvykas į Latviją, Vokietiją, Daniją. Lietuvos vaikų ir jaunimo festivalyje-konkurse „Mes – Lietuvos vaikai“ pelnė pirmąsias vietas (2008, 2011, 2019), Tarptautiniuose S. Šimkaus chorų konkursuose – antrąsias vietas (2011, 2018).

Nuo 2006 m. chorui vadovauja šios mokyklos absolventė, choro dirigavimo mokytoja ekspertė Jolanta Vyšniauskienė. Chormeisteris – Marius Lingvenis, koncertmeisterė – Živilė Čapienė. Šiuo metu chore dainuoja 40 moksleivių, kurie mokosi choro dirigavimo, dainavimo, fortepijono, styginių skyrių I-IV gimnazijos klasėse. Dainininkai kasmet aktyviai koncertuoja, gieda miesto bažnyčiose, dalyvauja Lietuvoje rengiamuose festivaliuose („Skambanti banga“, „Kur bakūžė samanota“, „Dainuojam Maironiui“, „Pavasario giesmė“, „Vydūno giesmė“ ,,Dainoje autos dvasia”, ,,Lietuviais esame mes gimę” ir kt.), projektuose „Muzika kviečia kiekvieną“, „Erasmus+”, taip pat yra nuolatiniai Lietuvos ir Vakarų Lietuvos krašto dainų švenčių dalyviai.


Liaudies instrumentų ansamblis nuolat koncertuoja mokyklos, miesto renginiuose, dalyvauja Klaipėdos miesto ir respublikinėse dainų šventėse, liaudies instrumentų ir orkestrų festivaliuose. Dalyvauta tarptautiniuose projektuose Italijoje, Ukrainoje, Vokietijoje; „Europiadose“ Ispanijoje, Šveicarijoje. 2010 m. ansambliui įteikta metų nominacija „Aukso paukštė“ kaip geriausiam Lietuvos liaudies instrumentų ansambliui. Ansamblis yra respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas: 2013 m. Tarptautiniame kamerinių liaudies instrumentinės muzikos ansamblių konkurse laimėjo Grand Prix; 2018 m. – Tarptautinio K. Biliūno tautinių muzikos instrumentų solistų, ansamblių ir orkestrų festivalio laureatas. Mūsų credo: populiarinti lietuvių liaudies instrumentus ir jų muziką.

Konservatorijos pučiamųjų instrumentų orkestras yra mokomasis-koncertinis meno kolektyvas, kurio tikslas yra supažindinti moksleivius su orkestrinio grojimo ir vadovavimo pučiamųjų instrumentų orkestrams pagrindais, instrumentuote, dirigavimu ir meninio repertuaro formavimu. Orkestro disciplina yra privaloma visiems pučiamųjų instrumentų skyriaus moksleiviams, todėl orkestrantų skaičius kiekvienais metais kinta. Šis kolektyvas yra dažnas ne tik Klaipėdos miesto ir respublikinių renginių dalyvis, bet taip pat jo išvykos yra nusidriekusios ir už Lietuvos ribų. Pučiamųjų instrumentų skyriaus mokiniai noriai groja įvairiuose ansambliuose, vienas iš jų – džiazo orkestras, kuriame mokiniai artimiau susipažįsta su džiazo ir populiariosios muzikos žanrais. Nuo 2009 metų orkestrui vadovauja konservatorijos absolventas trimitininkas Zenonas Šimkus, baigęs magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, savo žinias gilinęs Danijos Carl Nielsen muzikos akademijoje.


Džiazo choras – naujas konservatorijos neformalaus ugdymo kolektyvas, šiais metais subūręs per 20 džiazinio ir populiariosios muzikos dainavimo, fortepijono bei gitaros specialybių moksleivių. Kolektyvui vadovauja mokyklos džiazinio dainavimo mokytoja Aušra Smičiūtė-Butkevičienė, turinti patirties daugiabalsio dainavimo žanre. Pagrindinis tikslas – muzikuoti kartu, džiaugtis atliekama muzika ir per tai mokytis išgirsti, pajausti bendrystę bei mokytis muzikinių, taip pat socialinių kompetencijų. Naujus iššūkius pasiryžęs priimti džiazo choras startuoja ruošdamas naują programą.


Styginių instrumentų skyriaus mokiniai griežia styginių instrumentų ansamblyje (vadovė Skaistė Čilinskaitė), o pagausėjus skyriui susiburia ir į orkestrą, kuriame greta mokinių griežia ir pedagogai. Ši graži tradicija siekia istorinius Stasio Šimkaus laikus. Styginių instrumentų ansamblis – nuolatinis tarptautinių ir miesto visuomenei skirtų koncertų ir edukacinių renginių dalyvis.  

Visų specialybių mokiniai taip pat muzikuoja įvairių sudėčių kameriniuose ansambliuose. Dalyvavimas orkestruose, choruose ir ansambliuose – ne tik profesinių įgūdžių formavimas ir tobulinimas. Tai ir galimybė bei proga reprezentuoti konservatoriją mieste, respublikoje bei užsienyje, garsinti šią giliomis muzikinėmis tradicijomis žinomą mokymo instituciją. Su šia misija konservatorijos kolektyvai dalyvauja „Skambančios bangos” koncertų cikluose, Birštono džiazo festivalyje. Konservatorijos auklėtiniai nuolat dalyvauja respublikinėse dainų šventėse, koncertuoja su Mažosios Lietuvos ir Liepojos simfoniniais, Klaipėdos ir Panevėžio kameriniais orkestrais.