Birželio 14 dieną II ir III klasių mokinių biologijos ir chemijos pamokos vyko Botanikos sode.
Botanikos sodo darbuotoja supažindino mokinius su botanikos sodo istorija, kolekcijomis, pristatė įdomiausius kolekcijų augalus.
Mokiniams taip pat buvo pademonstruoti skirtingų ekologinių strategijų augalai (konkurentai – C; strestolerantai – S; ruderalai – R, tarpinių strategijų augalai – C-R-S ir pan.), jų struktūros bruožai, ypatingą dėmesį skiriant strestolerantiškų augalų prisitaikymams prie vandens deficito. Pademonstruoti tokie augalų prisitaikymai vandens deficitui kaip lapų redukcija, susuktalapiškumas, o taip pat ramstinių audinių gausa, epidermio plaukelių gausa (pastarieji demonstruoti naudojant mikroskopą). Ekskursija vaizdžiai pailiustravo kodėl skirtingų sąlygų augavietėse vyrauja skirtingų strategijų augalai ir formuojasi skirtingos augalų bendrijos bei kaip keičiasi augalai vykstat bendrijų kaitai (sukcesijai). Galiausiai pademonstruoti ir aptarti įdomūs bendrijų ekologijos atvejai: po pažeidimų susiformavusi ruderalinių augalų bendrija ir konkurencinio išstūmimo principas (Gauzės principas) kai esant azotu turtingam substratui įsigali didžioji dilgėlė (C-R augalas).
Gegužės 9 dieną diplomantai Ina Narkutė , Fedor Ogarkov ir Livei Sun (mokytoja Virginija Ruzgienė ) laikė koncertmeisterio klasės baigiamąjį egzaminą. Jiems talkino Klaipėdos Muzikinio teatro solistai – Rasa Ulteravičiūtė, Tadas Jakas ir Rosana Štemanetian. Smagu, kad pianistai buvo puikai paruošę sudėtingą programą ir profesionaliai akompanavo skirtingiems solistams. Visi buvo įvertinti aukščiausiais balais. Linkime sėkmės artėjančiuose brandos egzaminuose.
2022-05-16_Kurybines_laboratorijos-_teatro_pamoku_mainai.pdf (236 KB)

"Europos diena Konservatorijoje - teatrinė pilietinė akcija "Po žeme virš dangaus".
Europos diena Konservatorijoje - teatrinė pilietinė akcija "Po žeme virš dangaus".
Gera būti vienybėje su panašiai mąstančiais. Jautru kartu kurti, išgyventi panašią emociją. Tikra.
Ačiū atlikėjams - I ir II klasių teatro grupės mokiniams ir mokytojams - Jolantai Vyšniauskienei ir Haroldui Šlikui.
2022 balandžio 25 - gegužės 16 dienomis Klaipėdos miesto teatro mokytojai dalinsis savo mokomo dalyko (teatro) geriausiomis patirtmis. Savo kolegų teatrinėms grupėms kiekvienas iš jų pristatys pamoką. Ši edukacija jau prasidėjo.
Balandžio 27 d. atviroje pamokoje „Sceninės kautynės - tikrovė ir iliuzija” dalyvavo I-II klasių Konservatorijos mokiniai ir prisijungė III klasės sceninės raiškos mokinės. Sulaukėme ir stebėtojų. Pamoką vedė Klaipėdos S. Dacho progimnazijos teatro mokytojas metodininkas Karolis Makauskas. Mokytojas mokinius išmokė, kaip sukurti iliuziją, kad kautynės yra tikros. Pamokos pabaigoje dvi mokinių poros pristatė išmoktus būdus (įtraukdamos konfliktinius dialogus), tai buvo taip tikroviška ☺
Mokytojas džiaugėsi mūsų mokinių motyvacija. Ačiū mokytojui Karoliui Makauskui.

Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mušamųjų ansamblis dalyvavo Utenos meno mokyklos organizuojamame

Gražią ir saulėtą kovo 4-osios dieną į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos salę sugužėjo Respublikinio bendrojo fortepijono mokinių konkurso „Jūros eskizai 2022“ dalyviai. Šiais metais sulaukėme 54 mokinių iš 12 mokyklų. kuriuos paruošė 30 mokytojų. Dalyvavo atlikėjai iš Mažeikių Vytauto Klovos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko, Klaipėdos Juozo Karoso, Naujosios Vilnios muzikos mokyklų, Tauragės, Kretingos, Telšių, Skuodo meno mokyklų, Vilniaus Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“, Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos, Klaipėdos Vydūno gimnazijos bei Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos.
Šiais metais dėl pandemijos buvo galimybė pasirinkti atvykti groti gyvai arba atsiųsti video įrašą. Džiugu, jog net 35 mokiniai atvažiavo į Stasio Šimkaus konservatoriją ir mus pradžiugino puikiai paruoštomis programomis. Po ilgo karantino taip gera susitikti ir kartu pasimėgauti gyva muzika. Kiti 19 dalyvių atsiuntė video įrašus.
Visi mokiniai stengėsi programą paskambinti kaip įmanoma įtaigiau ir įdomiau. Jų pasirodymus vertino garbinga komisija: žiuri pirmininkė – ilgametė Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė, nariai - Stasio Šimkaus konservatorijos direktorė Renata Krikščiūnaitė-Barcevičienė bei Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos bendrojo fortepijono metodinės grupės pirmininkė, mokytoja metodininkė Živilė Čapienė.
Dėkojame visiems dalyviams bei juos paruošusiems mokytojams už gražią muzikos šventę ir tariame iki kitų susitikimų!
Lauryna Lankutytė
Gruodžio 6 d. mus aplankė buvęs šimkietis, Vilniaus jėzuitų gimnazijos pedagogas, Vilniaus universiteto kapelionas, jėzuitų kunigas Eugenijus Puzynia. Tiksliau, jis sugrįžo namo. Čia prasidėjo jo kelionė su muzika, kuri buvo be galo audringa ir žadanti puikią muziko - dirigento ar dainininko - ateitį. Vis dėlto pašaukimą Eugenijus rado kitoje srityje, kuris kirbeno jame nuo pat vaikystės, bet nedrįso išsiveržti pilna jėga iki tam skirto laiko. Apsisprendimą tapti jėzuitų kunigu jis priėmė būdamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos antro kurso studentu, giliai įsiklausęs į savo širdies balsą. Paviliotas ignaciškojo dvasingumo ir Jėzaus draugijos Eugenijus pradėjo naują kelionę - šešeri metai teologijos ir filosofijos studijų Paryžiuje ir Romoje. O muzika visą laiką keliavo šalia – vargonavimas Italijos bažnyčiose, jo magistro darbas buvo J. S. Bacho mišių dalies išnagrinėjimas, siejant ją su religiniais veikalais ir simboliais. Grįžęs į Lietuvą, Eugenijus įkūrė chorą Exaudi, kurio pagrindą sudarė Kauno jėzuitų gimnazijos moksleiviai. Padidėjus užimtumui ir atsakomybėms nepanoręs ne visomis jėgomis atsiduoti chorinei veiklai, perdavė jį į kitas rankas.
Eugenijus negailėjo gražių dėkingumo žodžių savo buvusiems mokytojams, su didele pagarba atsiliepė apie kiekvieną jų, džiaugėsi susitikimu ir tokia gražia, išpuoselėta mokykla. Per valandėlės susitikimą susirinkusieji išgirdo pasakojimą apie jo stojamuosius egzaminus į šimkinę, tuoj pat pribėgo prie fizharmonijos pagroti, nestokodamas humoro dėstė savo vingiuoto kelio istorijas. Svečias savo pavyzdžiu drąsino jaunuolius sulaukti aiškaus atsakymo savyje dėl apsisprendimo, ką nori veikti savo gyvenime, būti drąsiems, priimti visas Dievo dovanas. Savo entuziastinga kalba Eugenijus palikėjo visiems gražių švenčių, tikėdamasis, kad nors po mažą pozityvo grūdą pasėjo jaunuolių širdyse.
Lapkričio 17 dieną Konservatorijoje įvyko kasmetinė XXVII Žemaitijos muzikos ir meno mokyklų bei Stasio Šimkaus konservatorijos fortepijono mokytojų konferencija-metodinis seminaras. Vesti atvirų meistriškumo pamokų jauniesiems pianistams buvo pakviestas LMTA fortepijono katedros asistentas, meno doktorantas, Nacionalinės M. K. Čiurliono meno mokyklos ir Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos mokytojas metodininkas, tarptautinių konkursų laureatas, pianistas Jurgis Aleknavičius.
Konferencijoje dalyvavo jaunieji pianistai ir jų mokytojai iš visos Vakarų Lietuvos. Džiaugiamės sulaukę dalyvių iš Palangos, Klaipėdos, Plungės, Telšių, Salantų, Platelių, Kretingos, Gargždų muzikos ir meno mokyklų.
Konferencija buvo džiugiai atidaryta dalyvių pasveikinimu ir moksleivių koncertu. Organizacinio komiteto pirmininkė Virginija Ruzgienė ir muzikinį ugdymą organizuojančio skyriaus vedėja Edita Ambrozaitienė jauniesiems atlikėjams linkėjo sėkmingų pasirodymų koncerte, pasisemti naujų idėjų ir žinių atvirose meistriškumo pamokose ir džiaugėsi vykstančiu „gyvu” renginiu. Po metų pertraukos buvo smagu ir džiugu išgirsti jaunuosius pianistus muzikuojant ir atliekant savo paruoštus kūrinius scenoje. Po moksleivių pasirodymo publika neslėpė džiaugsmo įvykusiu koncertu, dalijosi įspūdžiais, pastebėjimais ir pakiliai laukė lektoriaus pasirinktų mokinių pavardžių paskelbimo atviroms meistriškumo pamokoms.
Lektoriaus Jurgio Aleknavičiaus atviros meistriškumo pamokos suteikė jauniesiems pianistams daug vertingų žinių atliekant savo kūrinius scenoje. Lektorius kreipė dėmesį į frazavimą, techninius atlikimo sprendimus, kūrinių interpretacijas. Vaizdžiai perteikė sąsajas tarp kompozitorių ir jų kūrinių. Lektoriaus pastabumas ir išsakytos žinios padėjo jauniesiems atlikėjams geriau įsisavinti kūrinio medžiagą ir įtaigiai ją atlikti.
Konservatorijos mokytoja ekspertė Virginija Ruzgienė jau 27 metus organizuoja šį renginį, kuris tapo tradicija pianistų muzikiniame gyvenime. Šis renginys skatina bendravimą ir bendradarbiavimą siekiant tobulėjimo muzikos atlikimo srityje visame Vakarų Lietuvos regione. Dėkojame mokyklų bendruomenėms, mokytojams ir mokiniams už draugystę ir dalyvavimą tradicijos tęstinume, Konservatorijos organizaciniam komitetui už pagalbą įgyvendinant renginį ir linkime jauniesiems pianistams nesustoti dalintis savo talentu ir skleisti aplink save muzikavimo džiaugsmą. Iki kitų smagių susitikimų Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje!
Gaivilė Simaitytė