DEŠIMTOSIOS ŽEMAITIJOS REGIONO MUZIKOS IR MENO MOKYKLŲ MOKINIŲ

MUZIKOS TEORIJOS DALYKŲ OLIMPIADOS, SKIRTOS 

STASIO ŠIMKAUS KONSERVATORIJOS ĮKŪRIMO 100-MEČIUI 

MUZIKOS KŪRINIŲ SĄRAŠAS

  MUZIKOS KŪRINIŲ SĄRAŠAS (16 KB)

. Integruotų užduočių struktūra (46 KB)

 S. ŠIMKUS " Atsisveikinimas su giria"


Rugsėjo mėnuo – puikus metas pradėti siekti užsibrėžtų tikslų, sugrįžti prie darbų, susitikti su seniai matytais klasės draugais, kolegomis bei džiaugtis kol kas dar šildančia saule. Mūsų mokyklos mokiniams: Julijai Sasnauskaitei, Barborai Račkauskaitei, Pauliui Ausčiui, Kamilei Ašinskaitei, Rugilei Lieliungaitei bei mokytojams Giedrei Zeicaitei, Ievai Šličiuvienei ir Zenonui Šimkui, rugsėjis tapo ir puikia galimybe nukeliauti į Vokietiją. Linksma kompanija, įdomūs pokalbiai, nuostabūs vaizdai, dviejų šalių bendradarbiavimas ir muzikavimas suteikė šiai kelionei nenudildomų patirčių, todėl ji kiekvienam dar ilgai išliks atmintyje. 

Po kelionės keltu gerai pailsėję mokiniai ir mokytojai neleido laiko veltui ir kibo į darbą, repetuodami kūrinius sekmadienio koncertui. Repeticijas praskaidrindavo ekskursijos po Riugeną, labai skanūs patiekalai ir įdomios istorijos prie bendro stalo įvairiuose restoranuose. 

Visos kelionės metu šimkiukus lydėjo buvusi Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokinė Rita Mau, kuri šiuo metu vadovauja Riugeno muzikos mokyklai. Labai didelį indėlį į šią kelionę įdėjo ir Rostoko muzikos ir teatro akademijos docentė Auksė Marija Petroni. Ji buvo šio projekto pagrindinė iniciatorė. Projekto pagrindinė idėja buvo apjungti Riugeno muzikos mokyklą, Rostoko jaunųjų talentų akademiją ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją bei suteikti galimybę gabiems jauniesiams talentams kartu muzikuoti. Projektą rėmė Rostoko „Rotary“ klubas.  

Auksė Marija Petroni aprodė miestų įdomiausias vietas, pasidalino savo patirtimi muzikoje, padėjo ruoštis koncertui ir taip pat lydėjo mus visos kelionės metu iki paskutinės stotelės Rostoke. Šioje išvykoje mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę pabendrauti ir pasisvečiuoti pas nuostabias vokiečių šeimas, kurios ir rėmė visą jų kelionę. Teko aplankyti ir seną vienos šeimos dvarą, kurio šeimininkai labai šiltai mus priėmė ir įdomiai papasakojo dvaro istoriją. Lankėmės Binz‘o, Bergen‘o, Sassnic‘o, Rostoko miestuose. Grožėjomės prabangiais Vokietijos kurortais, senomis bažnyčiomis, aplankėme  Rostoko muzikos ir teatro akademiją. Lietuviams labai patiko šios ekskursijos, o vokiečiai žavėjosi mūsų daininga tauta ir jos kultūra. 

Visiems nuostabius įspūdžius paliko koncertas labai senoje Landow miestelio bažnyčioje. Buvo garbė muzikuoti tokioje vietoje, kur vyksta pasaulinio lygio koncertai. Nors koncertas ir buvo dviejų dalių, jis visiškai neprailgo, nes nuostabus muzikos skambesys ir jos aidas bažnyčioje dar ilgai skambėjo kiekvieno žiūrovo bei muzikos atlikėjo širdyje. Buvo neapsakomas jausmas matyti, kaip skirtingomis kalbomis kalbantys žmonės ėmė suprasti vieni kitus, nes muzikai žodžių nereikia. 

Įvyko dar daug nuostabių dalykų, kuriems aprašyti neužtektų žodžių. Ši kelionė labai praturtino rudens pradžią, suteikė naujos patirties, supažindino su kitokia kultūra ir dar labiau paskatino muzikuoti.

Teksto autorės – II gimnazijos klasės mokinė Rugilė Lieliungaitė ir mokytoja ekspertė Giedrė Zeicaitė

Devintokų ekskursija Klaipėdoje 

Rugsėjo 15 dieną, neformalaus ugdymo dieną, paskyrėme pažinčiai su Klaipėdos miesto istorija. Gidę suradome puikią – muzikos teorijos skyriaus mokytoją Laimą Sugintienę. Siekiant išvengti neteisingų vaizduotės projekcijų, kaip objektas galėjo atrodyti prieš daugiau nei 700 metų, gidė turėjo paruošusi vaizdinę medžiagą, į kurią žiūrėdami, teisingai viską ir įsivaizdavome. Ir kad informacija pasiektų besiilsinčio mokinio ausis, gidė naudojo garsinimo aparatą. Manau, visi viską girdėjo ir dabar gali dalyvauti istorinių žinių konkursuose. Pažintis su miesto istorija prasidėjo nuo seniausios ir svarbiausios miesto dalies – Klaipėdos pilies, kuri pirmą kartą  buvo paminėta 1252 m. liepos 29 d. dokumente, kuriame didysis magistras Eberhardas fon Zeine sutaria su Kuršo vyskupu Heinrichu pastatyti pilį tarp Nemuno ir Danės. Pilis buvo daug kartų deginama ir atstatoma. Dar ir iki šiol pilies detalių galima surasti įvairiuose senuose Klaipėdos rajono statiniuose. Vienas įdomiausių objektų – namas, stovintis piliavietėje, pastatytas 1923 metais, kurio fundamente įmūryti pilies akmenys. Taigi, šis namas 2023 metais kartu su Klaipėda, prijungta prie Lietuvos ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija minės 100 metų sukaktį. Puiku būtų šimtmečio proga šalia surežisuoti renginį (su fakelais ir muzikavimu ).

Ekskursijoje išgirdome daug įdomios ir naudingos informacijos: apie pagrindinį mūsų kariljono varpą Kristupą, grandininį tiltą, seniausią Lietuvoje gatvę, magistro žiedą, senąjį ryžių malūną, Klaipėdos miesto dailininkus. Ir nespėjus apžiūrėti dar kelių objektų mus užklupo lietus…

Man svarbiausa ir geriausia žinia tapo vakare Raimondo Ivonciaus atsiųstos nuotraukos. Nudžiugau – Konservatorija turės puikų fotografą!!! Mums, pagaliau, neprireikė pozuoti, siekiant priartėti prie manekeno įvaizdžio ir nereikėjo laukti, kol iš foto aparato išskris legendinis paukščiukas. Tikra, organiška. Kai Domas Rimeika (dabar jau žinomas fotografas Lietuvoje) baigė mūsų mokyklą prabėgo septyni metai, ir jo nuotraukų kokybės dar niekam mokykloje nepavyko pasivyti. 

Klasės vadovė Regina Baronienė

2022 m. liepos 22 d. Kristaus Karaliaus bažnyčioje brandos atestatai buvo įteikti VISIEMS Konservatorijos abiturientams. Džiaugiamės!!! Mes visi kartu:  Kristaus Karaliaus parapijos klebonas Virgilijus Poškus, bendrąjį ugdymą organizuojančio skyriaus vedėja Asta Anduleit, mokiniai, jų tėveliai, ir mes, auklėtojos - pasistengėme sukurti iškilmingą šventę. Sakralumo šventei suteikė muzikavę mokiniai: Benas, Nojus, Karolis, Saulė,  Gabija, Dominykas, Marius, Žilvinas. Jaudino išsakyti palinkėjimai. Ore sklandė džiaugsmo, pasididžiavimo, liūdesio emocijos. Gražus faktas, kad mokiniams įstojus į Konservatoriją, Rugsėjo pirmosios šventė prasidėjo šioje bažnyčioje, ir mes su jais atsisveikinome ten pat. Sėkmės JIEMS ir naujų atradimų!
Klasių vadovės Gražina ir Regina
 

Visi atostogauja, o mes dalinamės džiugia naujiena, kuri primins, kad atostogos baigsis, neprasidėjus rudeniui...:) Laimėtas Klaipėdos m.savivaldybės skelbtas konkursas „Kultūros ir meno programos „Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos 100 metis. Papidomas konkursas 2022– 2024 m. “Projektų dalinis finansavimas 2022 m.”. Mūsų laimėtas projektas - V, VI, VII Vaikų ir jaunimo festivaliai „Muzika kviečia kiekvieną“. Sutartis su Klaipėdos miesto savivaldybe jau pasirašyta, ir finansavimas skirtas V-ajam festivaliui. Esame nuoširdžiai dėkingi. Kūrybinė vaikų ir jaunimo stovykla prasidės rugpjūčio 22 d. ir truks iki rugpjūčio 27 d. Stovyklos programa jau sudėliota.

Projekto vadovė Regina Baronienė


      Birželio 14 dieną II ir III klasių mokinių biologijos ir chemijos pamokos vyko Botanikos sode.

Botanikos sodo darbuotoja supažindino mokinius su botanikos sodo istorija, kolekcijomis, pristatė įdomiausius kolekcijų augalus.

      Mokiniams taip pat buvo pademonstruoti skirtingų ekologinių strategijų augalai (konkurentai – C; strestolerantai – S; ruderalai – R, tarpinių strategijų augalai – C-R-S ir pan.), jų struktūros bruožai, ypatingą dėmesį skiriant strestolerantiškų augalų prisitaikymams prie vandens deficito. Pademonstruoti tokie augalų prisitaikymai vandens deficitui kaip lapų redukcija, susuktalapiškumas, o taip pat ramstinių audinių gausa, epidermio plaukelių gausa (pastarieji demonstruoti naudojant mikroskopą). Ekskursija vaizdžiai pailiustravo kodėl skirtingų sąlygų augavietėse vyrauja skirtingų strategijų augalai ir formuojasi skirtingos augalų bendrijos bei kaip keičiasi augalai vykstat bendrijų kaitai (sukcesijai). Galiausiai pademonstruoti ir aptarti įdomūs bendrijų ekologijos atvejai: po pažeidimų susiformavusi ruderalinių augalų bendrija ir konkurencinio išstūmimo principas (Gauzės principas) kai esant azotu turtingam substratui įsigali didžioji dilgėlė (C-R augalas).

Birželio 2 - ąją dieną Klaipėdos Koncertų salėje vyko IV tarptautinio kamerinės muzikos festivalio “Impresijos”,
skirto Klaipėdos miesto 770-ajam gimtadieniui Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokinių Laureatų koncertas – Padėkos vakaras. 
Padėkos buvo įteiktos pažangiausiems, talentingiausiems, mokyklos vardą garsinantiems mokiniams ir jų tėveliams už atsakingą bei taisyklingą vaikų auklėjimą. Taip pat padėką išreiškėme konservatorijos mokytojams, kurie savo pastangomis, žiniomis ir motyvacija padeda siekti tik aukščiausių rezultatų. Padėkų buvo gausu, mokiniai sulaukė sveikinimų ne tik iš mokyklos bendruomenės, bet ir iš "Baltijos Impresijos" fondo steigėjos, valdybos pirmininkės, direktorės Ingos Maknavičienės ir rėmėjų Lietuvos Jūrų muziejaus, kultūros komunikacijos ir rinkodaros vedėjos Nikos Puteikienės.
Tačiau renginys buvo gausus ne tik padėkomis. Mokytojus, tėvelius, svečius ir mokinius džiugino gyva laureatų muzika.
Tikimės, kad šis renginys taps dar viena Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos tradicija, o laureatų skaičiaus kiekvienais metais tik didės!
Ačiū, Mokinių tarybai, ir jų prezidentei Tomai Pauraitei už gražią įdėją mokslo metų pabaigai!
Vakaro įrašas patalpintas Youtube kanale.
Įspūdžiais pasidalino Rugilė Lielungaitė
Foto Toma Pauraitė ir Saulė Norvaišaitė
Video Haroldas Šlikas

Gegužės  9 dieną diplomantai Ina Narkutė , Fedor  Ogarkov ir Livei  Sun (mokytoja Virginija Ruzgienė )  laikė  koncertmeisterio klasės baigiamąjį  egzaminą. Jiems talkino Klaipėdos Muzikinio teatro solistai    Rasa Ulteravičiūtė, Tadas Jakas  ir Rosana  Štemanetian. Smagu, kad pianistai buvo  puikai paruošę sudėtingą programą ir profesionaliai akompanavo skirtingiems solistams. Visi buvo įvertinti aukščiausiais balais. Linkime sėkmės artėjančiuose brandos egzaminuose.

 2022-05-16_Kurybines_laboratorijos-_teatro_pamoku_mainai.pdf (236 KB)

2022 metais, Klaipėdai minint savo 770 įkūrimo jubiliejų, balandžio 25 - gegužės 16 dienomis įvairiose miesto ugdymo įstaigose vyko „Kūrybinės laboratorijos- teatro pamokų mainai“. Klaipėdos miesto teatro mokytojai „mainėsi“ patirtimi ir vedė savo paruoštas teatro pamokas, kūrybinius užsiėmimus kitų mokyklų mokiniams, teatro studijų nariams. Į šį projektą įsitraukti pasiryžo 14 Klaipėdos teatro mokytojų. Buvo pravestos net 26 teatro pamokos ir kūrybiniai užsiėmimai.
Nuotraukoje - gegužės 16 d. vykusi teatro mokytojos Reginos Baronienės pamoka "Sėkmingas interviu" Klaipėdos S. Dacho progimnazijoje.

"Europos diena Konservatorijoje - teatrinė pilietinė akcija "Po žeme virš dangaus".

Europos diena Konservatorijoje - teatrinė pilietinė akcija "Po žeme virš dangaus".

Gera būti vienybėje su panašiai mąstančiais. Jautru kartu kurti, išgyventi panašią emociją. Tikra.

Ačiū atlikėjams - I ir II klasių teatro grupės mokiniams ir mokytojams - Jolantai Vyšniauskienei ir Haroldui Šlikui.

2022 balandžio 25 - gegužės 16 dienomis Klaipėdos miesto teatro mokytojai dalinsis savo mokomo dalyko (teatro) geriausiomis patirtmis. Savo kolegų teatrinėms grupėms kiekvienas iš jų pristatys pamoką. Ši edukacija jau prasidėjo.

Balandžio 27 d. atviroje pamokoje „Sceninės kautynės - tikrovė ir iliuzija” dalyvavo I-II klasių Konservatorijos mokiniai ir prisijungė III klasės sceninės raiškos mokinės. Sulaukėme ir stebėtojų. Pamoką vedė  Klaipėdos S. Dacho progimnazijos teatro mokytojas metodininkas Karolis Makauskas. Mokytojas mokinius išmokė, kaip sukurti iliuziją, kad kautynės yra tikros. Pamokos pabaigoje dvi mokinių poros pristatė išmoktus būdus (įtraukdamos konfliktinius dialogus), tai buvo taip tikroviška

Mokytojas džiaugėsi mūsų mokinių motyvacija. Ačiū mokytojui Karoliui Makauskui.

Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mušamųjų ansamblis dalyvavo 
III-ajame Tarptautiniame pučiamųjų ir mušamųjų muzikos instrumentų jaunųjų atlikėjų konkurse ir tapo 2 vietos laureatais.
Polina Timofejeva 
Vincentas Daukšys 
Mindaugas Vaškys 
Simas Makiejevas 
Jonas Parnarauskas 
                                                 Mokytojas V.Krasnopiorov

Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mušamųjų ansamblis dalyvavo Utenos meno mokyklos organizuojamame 

Respublikiniame virtualiame jaunųjų atlikėjų konkurse Naujieji atradimai ir pelnė  GRAND PRIX nominacija
Mindaugas Vaškys 
Vincentas Daukšys 
Simas Makiejevas 
Polina Timofejeva 
Jonas Parnarauskas
                                              mokytojas V.Krasnopiorov