IV Vaikų ir jaunimo festivalis „Muzika kviečia kiekvieną“

Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijai laimėjus Klaipėdos m. savivaldybės organizuotą kultūros edukacijos srities projektų konkursą, IV Vaikų ir jaunimo festivaliui „Muzika kviečia kiekvieną“, buvo paskirtas dalinis finansavimas. Tai ypatingai pradžiugino konservatorijos bendruomenę (Klaipėdos m. savivaldybė šį jaunimo festivalį įvertina jau antrą kartą, pirmasis laimėjimas įvyko 2016 m. ir dalinis finansavimas buvo skirtas II festivaliui).

Festvalis jungia Klaipėdos miesto ir viso Vakarų regiono muzikos ir meno, bendrojo ugdymo mokyklų, neformalaus ugdymo įstaigų auklėtinius. Šiame festivalyje sulaukta dalyvių ne tik iš Vakarų regiono, bet ir iš Radviliškio, Šiaulių ir Panevėžio rajonų. Visos edukacinės veiklos skirtos vaikų ir jaunimo kultūriniam kūrybiniam ugdymui ir bus įgyvendintos, bendradarbiaujant su švietimo įstaigomis, jaunąjja kompozitore iš Klaipėdos (Konservatorijos absolvente Ieva Parnarauskaite), bei muzikos atlikėjais profesionalais. Festivalis skirtas atskleisti ir ugdyti vaikų ir jaunimo kūrybinį potencialą bei įgalins dalyvius pasidalinti kultūrine - muzikine patirtimi, ugdys jaunuomenės menines ir kultūrines kompetencijas, meistriškumo įgūdžius.

Šis projektas - tęstinis, anksčiau vykusiuose trijuose festivaliuose dalyvavusių mokyklų gerai įvertintas ir laukiamas kultūrinis įvykis. Prie projekto vykdymo prisijungs ir nuolatiniai projekto partneriai: LMTA Klaipėdos fakultetai, Klaipėdos Valstybinis muzikinis teatras, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras.

Pirmosios festivalio veiklos jau įvykdytos. Visą gegužės mėnėsį vyko virtuali konkursantų atranka į konkurso finalą. Vertinimo komisija peržiūrėjo daug filmuotų koncetinių numerių. Į konkurso finalą, kuris birželio 11-12 dienomis vyko Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, atrinkta apie 50 koncertinių numerių (solistai, duetai, tercetai, ansambliai). Tad, dalyvių būta daugiau nei 80. Dalyviai buvo suskirstyti į dvi kategorijas, kategorijos – į du pogrupius. Festivalyje – konkurse dalyvavo šios ugdymo institucijos:

Klaipėdos Karalienės Luizės jaunimo centras

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokykla

Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokykla

Klaipėdos ,,Vyturio“ progimnazija

Klaipėdos Simono Dacho progimnazija

Gargždų muzikos mokykla Priekulės skyrius

Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykla

Telšių meno mokykla

Šilutės meno mokykla

Tauragės meno mokykla

Radviliškio muzikos mokykla

Skuodo meno mokykla

Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokykla

Gargždų muzikos mokykla

Plungės Mykolo Oginskio meno mokykla

Panevėžio muzikos mokykla

Gargždų kultūros centras

Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokykla.

Dviejų dienų konkurse skambėjo įvairių žanrų muzika, džiugino draugiška atmosfera, puikus garsinimas, sklandi darbotvarkė.

2021 m. rugpjūčio mėn. 23-27 dienomis bus organizuojama 5 dienų vaikų kūrybinio ugdymo stovykla, kurioje savo patirtimi dalinsis muzikantai profesionalai iš Lietuvos ir užsienio. Jos metu ir bus rengiamas bendras baigiamojo koncerto kūrinys, kurį sukūrė buvusi konservatorijos mokinė Ieva Parnarauskaitė. Taip pat stovyklos dalyviai atliks kitus jos kūrinius (solo pjesės: fortepijonui, smuikui ir pučiemiesiems). Stovyklos metu bus organizuojamos ekskursijos, susitikmai su garsiais menininkais, filmų peržiūros, edukacinės veiklos apie muziką, teatrą. Rugpjūčio 27 d. LMTA Klaipėdos fakultetų koncertinėje salėje numatomas finalinis koncertas, kuris scenoje turėtų apjungti virš 100 dalyvių. Jau suplanuotos beveik visos kūrybinio ugdymo stovyklos veiklos, į stovyklą pakviesti visi konkurso finale dalyvavę muzikantai. Laukiame rugpjūčio.

Projekto administratorė Regina Baronienė

info@kulturosuostas.lt

IV VAIKŲ IR JAUNIMO FESTIVALIO „MUZIKA KVIEČIA KIEKVIENĄ“ NUOSTATAI (75 KB)