XIII Respublikinis jaunųjų pianistų konkursas, skirtas Ludwig van Beethoven 250-osioms gimimo metinėms

 Konkurso dalyviai (17 KB)


Balandžio 17 dieną, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, nuotoliniu būdu įvyko XIII Respublikinis jaunųjų pianistų konkursas, skirtas Ludwig van Beethoven 250-osioms gimimo metinėms. Šis konkursas turi gilias tradicijas, ir vyksta jau 26 metus. Kiekvienais konkurso metais renginys yra paskiriamas vienam iš iškilių kompozitorių paminėti. Šiais metais konkurso dalyviai minėjo Ludwig van Beethoven 250-asias gimimo metines ir atliko šio kompozitoriaus kūrinius.

Konkurso idėja- skatinti jaunuosius pianistus muzikuoti, tobulėti ir išpildyti savo išsikeltus tikslus. Konkurso organizacinio komiteto pirmininkė ir konkurso puoselėtoja, fortepijono skyriausiaus vedėja Virginija Ruzgienė džiaugiasi, kad konkursas išlaikė savo gilias tradicijas, pritraukia dalyvius iš įvairių Lietuvos muzikos mokymo institucijų ir suteikia jiems galimybę pasidalinti savo talentu su kitais. Konkurse dalyvavo įvairaus amžiaus Lietuvos muzikos ir meno mokyklų, bei šalies konservatorijų moksleiviai. Jaunųjų pianistų pasirodymus vertino garbinga komisiją. Vertinimo komisijos pirmininkė- LMTA doc. Albina Šikšniūtė, komisijos nariai- LMTA Klaipėdos fakulteto prof. Jūratė Karosaitė ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menu gimnazijos mokytoja ekspertė Marija Kaubrienė. Šiais metais, dėl ypatingų aplinkybių konkursas vyko online. Pianistai siuntė savo pasirodymo įrašus, kuriuos išklausę konkurso žiuri juos įvertino ir apdovanojo jaunuosius muzikus laureatų ir diplomantų diplomais. Šiais metais konkurso GRAND PRIX laimėjo jaunasis pianistas Simonas Miknius iš Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos (mokyt. metodininkas Motiejus Bazaras). Įvertinus ir išklausius visus konkurso dalyvių pasirodymus, konkurso komisijos pirmininkė pasidžiaugė aukštu konkurso lygiu ir jaunųjų pianistų pasirodymais. Komisijos nariai džiaugėsi brandžiomis atlikėjų programomis ir gebėjimu pasiruošti konkursui neįprastomis kasdienai sąlygomis.

Konkurso žiuri linkėjo dalyviams sėkmės tolesniuose jų muzikiniuose keliuose ir sveikino juos su puikiais pasirodymais. Konkurso organizacinis komitetas sveikina Lietuvos jaunuosius pianistus su įkvepiančiais jų pasirodymais konkurse, dėkoja mokytojams už jų nuoširdų darbą ruošiant mokinius konkursui ir linki jauniesiems atlikėjams toliau sėkmingai dalintis savo muzikiniu talentu su pasauliu ir džiuginti klausytojų ausis ir širdis nuostabiai atliekama muzika!

Visą informaciją apie konkurso rezultatus galite rasti oficialiame konkurso puslapyje Facebook- Pianistų konkursas L. v. Beethoven.


Gaivilė Simaitytė