Devintokų ekskursija Klaipėdoje 

Rugsėjo 15 dieną, neformalaus ugdymo dieną, paskyrėme pažinčiai su Klaipėdos miesto istorija. Gidę suradome puikią – muzikos teorijos skyriaus mokytoją Laimą Sugintienę. Siekiant išvengti neteisingų vaizduotės projekcijų, kaip objektas galėjo atrodyti prieš daugiau nei 700 metų, gidė turėjo paruošusi vaizdinę medžiagą, į kurią žiūrėdami, teisingai viską ir įsivaizdavome. Ir kad informacija pasiektų besiilsinčio mokinio ausis, gidė naudojo garsinimo aparatą. Manau, visi viską girdėjo ir dabar gali dalyvauti istorinių žinių konkursuose. Pažintis su miesto istorija prasidėjo nuo seniausios ir svarbiausios miesto dalies – Klaipėdos pilies, kuri pirmą kartą  buvo paminėta 1252 m. liepos 29 d. dokumente, kuriame didysis magistras Eberhardas fon Zeine sutaria su Kuršo vyskupu Heinrichu pastatyti pilį tarp Nemuno ir Danės. Pilis buvo daug kartų deginama ir atstatoma. Dar ir iki šiol pilies detalių galima surasti įvairiuose senuose Klaipėdos rajono statiniuose. Vienas įdomiausių objektų – namas, stovintis piliavietėje, pastatytas 1923 metais, kurio fundamente įmūryti pilies akmenys. Taigi, šis namas 2023 metais kartu su Klaipėda, prijungta prie Lietuvos ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija minės 100 metų sukaktį. Puiku būtų šimtmečio proga šalia surežisuoti renginį (su fakelais ir muzikavimu ).

Ekskursijoje išgirdome daug įdomios ir naudingos informacijos: apie pagrindinį mūsų kariljono varpą Kristupą, grandininį tiltą, seniausią Lietuvoje gatvę, magistro žiedą, senąjį ryžių malūną, Klaipėdos miesto dailininkus. Ir nespėjus apžiūrėti dar kelių objektų mus užklupo lietus…

Man svarbiausa ir geriausia žinia tapo vakare Raimondo Ivonciaus atsiųstos nuotraukos. Nudžiugau – Konservatorija turės puikų fotografą!!! Mums, pagaliau, neprireikė pozuoti, siekiant priartėti prie manekeno įvaizdžio ir nereikėjo laukti, kol iš foto aparato išskris legendinis paukščiukas. Tikra, organiška. Kai Domas Rimeika (dabar jau žinomas fotografas Lietuvoje) baigė mūsų mokyklą prabėgo septyni metai, ir jo nuotraukų kokybės dar niekam mokykloje nepavyko pasivyti. 

Klasės vadovė Regina Baronienė