Rugsėjo mėnuo – puikus metas pradėti siekti užsibrėžtų tikslų, sugrįžti prie darbų, susitikti su seniai matytais klasės draugais, kolegomis bei džiaugtis kol kas dar šildančia saule. Mūsų mokyklos mokiniams: Julijai Sasnauskaitei, Barborai Račkauskaitei, Pauliui Ausčiui, Kamilei Ašinskaitei, Rugilei Lieliungaitei bei mokytojams Giedrei Zeicaitei, Ievai Šličiuvienei ir Zenonui Šimkui, rugsėjis tapo ir puikia galimybe nukeliauti į Vokietiją. Linksma kompanija, įdomūs pokalbiai, nuostabūs vaizdai, dviejų šalių bendradarbiavimas ir muzikavimas suteikė šiai kelionei nenudildomų patirčių, todėl ji kiekvienam dar ilgai išliks atmintyje. 

Po kelionės keltu gerai pailsėję mokiniai ir mokytojai neleido laiko veltui ir kibo į darbą, repetuodami kūrinius sekmadienio koncertui. Repeticijas praskaidrindavo ekskursijos po Riugeną, labai skanūs patiekalai ir įdomios istorijos prie bendro stalo įvairiuose restoranuose. 

Visos kelionės metu šimkiukus lydėjo buvusi Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokinė Rita Mau, kuri šiuo metu vadovauja Riugeno muzikos mokyklai. Labai didelį indėlį į šią kelionę įdėjo ir Rostoko muzikos ir teatro akademijos docentė Auksė Marija Petroni. Ji buvo šio projekto pagrindinė iniciatorė. Projekto pagrindinė idėja buvo apjungti Riugeno muzikos mokyklą, Rostoko jaunųjų talentų akademiją ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją bei suteikti galimybę gabiems jauniesiams talentams kartu muzikuoti. Projektą rėmė Rostoko „Rotary“ klubas.  

Auksė Marija Petroni aprodė miestų įdomiausias vietas, pasidalino savo patirtimi muzikoje, padėjo ruoštis koncertui ir taip pat lydėjo mus visos kelionės metu iki paskutinės stotelės Rostoke. Šioje išvykoje mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę pabendrauti ir pasisvečiuoti pas nuostabias vokiečių šeimas, kurios ir rėmė visą jų kelionę. Teko aplankyti ir seną vienos šeimos dvarą, kurio šeimininkai labai šiltai mus priėmė ir įdomiai papasakojo dvaro istoriją. Lankėmės Binz‘o, Bergen‘o, Sassnic‘o, Rostoko miestuose. Grožėjomės prabangiais Vokietijos kurortais, senomis bažnyčiomis, aplankėme  Rostoko muzikos ir teatro akademiją. Lietuviams labai patiko šios ekskursijos, o vokiečiai žavėjosi mūsų daininga tauta ir jos kultūra. 

Visiems nuostabius įspūdžius paliko koncertas labai senoje Landow miestelio bažnyčioje. Buvo garbė muzikuoti tokioje vietoje, kur vyksta pasaulinio lygio koncertai. Nors koncertas ir buvo dviejų dalių, jis visiškai neprailgo, nes nuostabus muzikos skambesys ir jos aidas bažnyčioje dar ilgai skambėjo kiekvieno žiūrovo bei muzikos atlikėjo širdyje. Buvo neapsakomas jausmas matyti, kaip skirtingomis kalbomis kalbantys žmonės ėmė suprasti vieni kitus, nes muzikai žodžių nereikia. 

Įvyko dar daug nuostabių dalykų, kuriems aprašyti neužtektų žodžių. Ši kelionė labai praturtino rudens pradžią, suteikė naujos patirties, supažindino su kitokia kultūra ir dar labiau paskatino muzikuoti.

Teksto autorės – II gimnazijos klasės mokinė Rugilė Lieliungaitė ir mokytoja ekspertė Giedrė Zeicaitė