Skelbiamas papildomas priėmimas į laisvas vietas Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos gimnazijos klasėse: I klasė – 2 vietos; II klasė – 5 vietos, III klasė – 10 vietų.

Priėmimas vyks 2021 m. rugpjūčio 25 d. 10 val.

Priimama į šias specializacijas: fortepijonas, visi styginiai instrumentai, visi pučiamieji instrumentai, visi tautiniai instrumentai, akordeonas, klasikinis dainavimas, choro dirigavimas, džiazas ir populiarioji muzika (dainavimas, saksofonas, mušamieji instrumentai, fortepijonas, gitara, garso režisūra).

Smulkesnę informaciją apie reikalavimus ir prašymo formą galima rasti adresu: https://klaipedoskonservatorija.lt/apie-mokykla/reikalavimai-kandidatams.

Prašymus siųsti adresu: info@klaipedoskonservatorija.lt.

Telefonai pasiteiravimui: (8 46) 41 07 75; 8659-75948.

https://www.youtube.com/watch?v=lZlN386dZcU

Pasiklausyti koncerto kviečia mokytoja Laima Sugintienė:
Kol negalime laisvai keliauti, pradžiugino seno bičiulio Jorgo Benthino iš Nienburgo (Vokietija, Žemutinė Saksonija) skambutis ir pasiūlymas pamuzikuoti online.
Kai pas juos lankėmės pučiamųjų instrumentų festivalyje ITERJUMI 2014, į šventę buvo pakviesti ir ilgamečiai vokiečių partneriai, kolektyvai iš Vengrijos, Baltarusijos ir Rusijos, iš viso susirinko apie 300 dalyvių. Dabar gi prie mūsų kompanijos jungiasi Vitebskas.
Mielai kviečiame į koncertą online „Draugai be sienų” birželio 17 d. 19 val. Jame Klaudijus Šimkus ir Elzė Liškauskaitė padainuos F. Leharo Hanos ir Danylo duetą iš operetės „Linksmoji našlė". „Pajūrio trio” (Adrijus Alminas, Benas Pocevičius, Nojus Vaupšas) atliks E. Bryan „Ba Dee Doo Dup”, o Kotryna Baltrimaitė paskambins A. Skriabin Etiudą op 8, Nr 12 dis-moll.
Nuorodą prisijungimui į koncertą ir daugiau informacijos apie Nienburgo partnerius galima rasti čia:

XIII Respublikinis jaunųjų pianistų konkursas, skirtas Ludwig van Beethoven 250-osioms gimimo metinėms

 Konkurso dalyviai (17 KB)


Balandžio 17 dieną, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, nuotoliniu būdu įvyko XIII Respublikinis jaunųjų pianistų konkursas, skirtas Ludwig van Beethoven 250-osioms gimimo metinėms. Šis konkursas turi gilias tradicijas, ir vyksta jau 26 metus. Kiekvienais konkurso metais renginys yra paskiriamas vienam iš iškilių kompozitorių paminėti. Šiais metais konkurso dalyviai minėjo Ludwig van Beethoven 250-asias gimimo metines ir atliko šio kompozitoriaus kūrinius.

Konkurso idėja- skatinti jaunuosius pianistus muzikuoti, tobulėti ir išpildyti savo išsikeltus tikslus. Konkurso organizacinio komiteto pirmininkė ir konkurso puoselėtoja, fortepijono skyriausiaus vedėja Virginija Ruzgienė džiaugiasi, kad konkursas išlaikė savo gilias tradicijas, pritraukia dalyvius iš įvairių Lietuvos muzikos mokymo institucijų ir suteikia jiems galimybę pasidalinti savo talentu su kitais. Konkurse dalyvavo įvairaus amžiaus Lietuvos muzikos ir meno mokyklų, bei šalies konservatorijų moksleiviai. Jaunųjų pianistų pasirodymus vertino garbinga komisiją. Vertinimo komisijos pirmininkė- LMTA doc. Albina Šikšniūtė, komisijos nariai- LMTA Klaipėdos fakulteto prof. Jūratė Karosaitė ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menu gimnazijos mokytoja ekspertė Marija Kaubrienė. Šiais metais, dėl ypatingų aplinkybių konkursas vyko online. Pianistai siuntė savo pasirodymo įrašus, kuriuos išklausę konkurso žiuri juos įvertino ir apdovanojo jaunuosius muzikus laureatų ir diplomantų diplomais. Šiais metais konkurso GRAND PRIX laimėjo jaunasis pianistas Simonas Miknius iš Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos (mokyt. metodininkas Motiejus Bazaras). Įvertinus ir išklausius visus konkurso dalyvių pasirodymus, konkurso komisijos pirmininkė pasidžiaugė aukštu konkurso lygiu ir jaunųjų pianistų pasirodymais. Komisijos nariai džiaugėsi brandžiomis atlikėjų programomis ir gebėjimu pasiruošti konkursui neįprastomis kasdienai sąlygomis.

Konkurso žiuri linkėjo dalyviams sėkmės tolesniuose jų muzikiniuose keliuose ir sveikino juos su puikiais pasirodymais. Konkurso organizacinis komitetas sveikina Lietuvos jaunuosius pianistus su įkvepiančiais jų pasirodymais konkurse, dėkoja mokytojams už jų nuoširdų darbą ruošiant mokinius konkursui ir linki jauniesiems atlikėjams toliau sėkmingai dalintis savo muzikiniu talentu su pasauliu ir džiuginti klausytojų ausis ir širdis nuostabiai atliekama muzika!

Visą informaciją apie konkurso rezultatus galite rasti oficialiame konkurso puslapyje Facebook- Pianistų konkursas L. v. Beethoven.


Gaivilė Simaitytė Tarp visų Europos sąjungos valstybėse esančių ir vykdančių tarptautinio EPAS (European Parliament Ambassador School) projekto programą mokyklų jau ketvirti metai yra ir mūsų Konservatorija. Gavusi pasiūlymą iš kroatės mokytojos į „EPAS teachers“ FB grupę (susijungus mokiniams iš septynių ES šalių mokyklų originaliai paminėti Europos dieną), juo pasidalinau su mokytoja Rasa Oberhaus. Jos žaibiška ir pozityvi reakcija ir nulėmė sėkmę. Nuo vakar mes tapome oficialiais šio projekto partneriais.
Vakar ZOOM programoje susijungė visų projekte dalyvaujančių mokyklų komandos iš Kroatijos, Vengrijos, Austrijos, Latvijos, Portugalijos, Lietuvos. Vienintelių švedų nebuvo, jiems – atostogos  Bet mums – irgi atostogos . Piko metu ekrane pamačiau maksimalų dalyvių skaičių – 100. Projekto koordinatorė ir sumanytoja mokytoja Marina iš Kroatijos puikiai moderavo susitikimą. Projekto tikslas – paminėti Europos dieną, uždaviniai – Discord programoje, bendraujant visų šalių mokiniams, kurie pagal temas (pvz.: nacionaliniai simboliai, tradicijos, maistas ir gėrimai ir pan.) jau suskirstyti į devynias grupes, paruošti bendrus skaitmeninius plakatus. Galutinis produktas – filmas, kuris bus patalpintas į e-Twinning platformą. Startas – balandžio 12 d.
Projektą administruoja mokytoja Rasa Oberhaus, jai padeda mokytoja Lilija Grigaitytė. Projekte dalyvauja aštuoniolika I-IV klasių mokinių. Džiaugiuosi mokinių drąsa užduoti tiesioginius klausimus. Puiki tartis  Mus išgirdo Europa!
Vakar pirmąjį susitikimą baigėm jau po 20.00 val., bet mūsų mokiniai dar ilgai „mezgė“ virtualius pokalbius Discord‘e. Naktį į Messenger grupę „įkrito“ abiejų mokytojų palinkėjimas – taip ir tęskite, nebūkite drovūs, susiraskite draugų, tada darbas bus lengvas! Ir ačiū, kad esame puiki komanda!
#MEPALietuva
#EPAambassadorSchool

Priešvelykinė savaitė Konservatorijoje buvo pilna patirčių karjeros ugdymo veiklose. 2021 m. kovo 29 – balandžio 1 dienomis būsimuosius šimkiukus savo atviras pamokas (ZOOM’e: Zonduok-Orientyrus-Originalioje-Mokykloje) stebėti sukvietė mokytojos: Elena Jasienė, Rasa Oberhaus, Laima Sugintienė, Regina Baronienė, Žydra Šmitienė, Živilė Viliutė, Haroldas Šlikas, Olga Lebedeva, Aušra Butkevičienė, Jolanta Vyšniauskienė. Pasak mokytojų, būsimieji mokiniai buvo žingeidūs, aktyvūs ir drąsūs. Kai kurie jų dalyvavo visose pasiūlytose pamokose, kiti pasirinko labiausiai juos dominusias.

Kovo 31 d. patys buvome pakviesti į Vilniaus kolegijos dėstytojų organizuotą karjeros ugdymo veiklą “Dainuojantis personažas”. Muzikinio teatro studijų programą pristatė scenos meno katedros dėstytojos. Susitikimą itin praturtino šią programą studijuojanti mūsų absolventė Jorigė Augustinaitė.  Šia karjeros ugdymo edukacja susidomėjo 14 mūsų mokinių (II-IV klasių). Jie buvo smalsūs ir aktyvūs.

Planuojama karjeros savaitę konservatorijoje organizuoti ir ateityje.

Sveikinu Konservatorijos bendruomenę su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Nors negalime jos atšvęsti taip linksmai, kaip esame įpratę – dalindamiesi duona, koncertuodami savo mokykloje ir įvairiose miesto erdvėse – paminėkime širdyje, apkabindami pačius artimiausius ir iškeldami Trispalvę. Linkiu kiekvienam atrasti būdų prisidėti prie Lietuvos Laisvės saugojimo ir stiprinimo savo kasdienėmis asmeninėmis pastangomis. Su Kovo 11-ąja!

Direktorė Renata Krikščiūnaitė-Barcevičienė

OLIMPIADA 2021

Integruotų užduočių struktūra

a) Nurodyti epochą (išskyrus lietuvių muziką);

b) Atpažinti kompozitorių;

c) Atpažinti kūrinį ;

d) Nurodyti kūrinio žanrą;

e) Nurodyti atlikėjų sudėtį (solo instrumentą, orkestro rūšį ir instrumentus, choro

sudėtį, solistų balsus), išvardinti giminingus instrumentus.

a) Nustatyti tempą;

b) Nustatyti metrą;

c) Nurodyti dinamiką;

d) Nurodyti ritmo ypatumus (taškuotas, sinkopės, ypatingoji dalyba).

a) Nurodyti dermę (mažoras, minoras);

b) Nurodyti dermės elementus, intervalus, akordus, melodijos kryptis.

a) Nurodyti kompozitoriaus tautybę;

b) Atsakyti į klausimus apie kompozitoriaus gyvenimą, epochą, veiklos sritis;

c) Parašyti daugiau to paties kompozitoriaus kūrinių;

d) Nurodyti lietuvių kompozitorių vokalinių kūrinių teksto autorius.

Pastabos: a) II-III dalyse pateikiama po 2-3 klausimus;

b) Kai kurios II-IV dalių užduotys gali turėti pasirenkamuosius atsakymus.

Olimpiados 2021 muzikos sąrašas

1. S. Šimkus. Choro daina „Lietuviais esame mes gimę“ (J. Zauerveino ž.).

2. M. K. Čiurlionis. Simfoninė poema „Miške“.

3. G. F. Händel. Pasakalija iš siuitos klavesinui Nr. 7 g-moll.

4. J. S. Bach. Preliudas C-dur iš GTK I tomo (BWV 846).

5. L. van Beethoven. Sonata fortepijonui Nr. 14, op. 27 Nr. 2 cis-moll,(„Mėnesienos“), I dalis.

6. W. A. Mozart. Simfonija Nr. 40 g-moll, (KV 550) I dalis.

7. J. Haydn. Oratorija „Metų laikai“, III dalis „Ruduo“, Medžiotojų choras (Nr. 29).

8. G. Verdi. Opera „Traviata“. Užstalės daina („Libiamo, libiamo“) iš I veiksmo.

9. F. Chopin. Preliudas fortepijonui op. 28 Nr.7 A-dur.

10. H. Berlioz. „Fantastinė simfonija“, II dalis Valsas.

Su Naujaisiais metais! Džiugu juos pradėti linksmomis žiniomis ?
Dalijasi mokytoja Marina Logutenkova:
Prestižinis akordeonistų konkursas „Coupe mondiale“ („Pasaulio trofėjus“) – tai pasaulinis kultūrinis renginys, kasmet keliaujantis po įvairias šalis. Konkursas pritraukia pačius geriausius muzikantus iš viso pasaulio, kurie varžosi skirtingose pagal amžių ir žanrą kategorijose.
Konservatorijos akordeonininkų duetas Marius Kukšta ir Žilvinas Šimkus Chamber Music Junior (ansamblio) kategorijoje laimėjo III vietą.
Sveikiname Marių, Žilviną ir jų mokytoją Mariną Logutenkovą! ??