Kaip svarbu mokėti ilsėtis! 

Atrodo, koks čia sunkumas, bet pakalbėkime apie psichologinius dalykus. Noriu pasidalinti vienos sporto psichologės Aistės Žemaitytės mintimis - kas vyksta su žmogumi, kuris pradeda ilsėtis arba bando tai daryti. 
“Iki pandemijos gyvenome tarsi superherojų kultūroje. Dabar ėmėme daugiau kalbėti apie subalansuotą gyvenimo būdą. O dar prieš kurį laiką būdavo net nepatogu ir pasakyti, kad „esu pavargęs“, kažko nedarysiu, nes „per daug ir taip darau“... Kaip atsikratyti nesuprasi iš kur kylančio gėdos jausmo, kad tau visgi reikia padaryti pauzę? 
– O ar gėda pasakyti, kad esi išalkęs, kai nori valgyti? Juk visi supranta, kad be maisto nefunkcionuosime. Tačiau suprantu, ką sakote, iš tiesų, tik dabar, paskutiniu metu darosi normalu sakyti, jog mums visgi reikia „pasikrauti“, „atsišviežinti“, pailsėti, anksčiau būdavo normalu, kad darai, kol nukrenti. Vėlgi, yra visokių būdų tą poilsį įvardyti. Jeigu sakysiu, kad pavargau, gal net ir jausiuosi labiau pavargęs nei iš tiesų esu. Jeigu sakysiu, kad atėjo laikas „atsišviežinti“ arba „pasikrauti“ ir aplinkiniams, ir sau pačiam skambės bei jausis kitaip. Labai svarbu, kad pavyzdį rodytų lyderiai. Paskui lyderį, propaguojantį „pasikrovimą“ eis masės. Geriausias būdas „pasikrauti“, kuomet patiriame daug stresinių situacijų, yra fizinis aktyvumas. Kai esame aktyvūs, taip pat išsiskiria laimės hormonas serotoninas. Iš tiesų, bet kuri mums maloni veikla, padeda išskirti medžiagas, kurios gerina savijautą.”
Mieli bendruomenės nariai, nepamirškite savęs, stebėkite savo “perdegimus” ir laiku propaguokite “persikrovimus”. Jei norėsis apie tai pasikalbėti, konservatorijos psichologas (@odetaciapiene) mielai padės tuo klausimu. 

2021 metų rugsėjo 26 dieną Europos Taryboje ir jos narėse bus švenčiamas Europos kalbų dienos minėjimo dvidešimtmetis. Jį konservatorijoje paminėjome ir mes, tik dviem dienom anksčiau.

Šių metų kovo mėnesį konservatorijos mokiniai kūrė palinkėjimus. Jie kartu su klasių vadovėmis ieškojo gražaus lietuviško žodžio. Pagrindinis šios veiklos tikslas buvo surasti gražius, retai lietuvių kalboje vartojamus žodžius, noras saugoti gražią ir skambią mūsų kalbą, vengti stereotipų ir klišių.

Artėjant Europos kalbų dienai, tuos palinkėjimus mokiniai išvertė į kitas kalbas. Ir šiandien mokyklos salėje šie palinkėjimai buvo perskaityti keliomis Europos kalbomis.

Taigi, daugiakalbei Europai geros kloties linkėjo:

Meda Bačianskaitė, Bernadeta Ščėsnaitė, Meda Stonytė, Vincentas Žiedas, Lukas Galdikas.

Dainavo įvairiomis Europos kalbomis:

Toma Pauraitė, Kamilė Ašinskaitė, Goda Zakarauskaitė, Benita Brazaitė, Toma Saveljevaitė.

Koncertmeisteriai ir perkusininkai:

Gitana Masiulienė, Ieva Šličiuvienė, Saulė Norvaišaitė ir Mindaugas Vaškys.

Mokinius ruošė:

Rūta Agafonovienė ir Rima Ramonienė.

Renginį kūrė: Rasa Oberhaus, Žydra Šmitienė, Regina Baronienė.

Garso režisieriai:

Haroldas Šlikas ir Lukas Galdikas.

Fotografijos Haroldo Šliko.

#MepaLietuva

Nuo 2021 m. rugsėjo Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje ugdymas vyks kontaktiniu būdu, laikantis saugumo reikalavimų

ASMENŲ SRAUTŲ VALDYMAS IR SAUGUMO REIKALAVIMAI

Visi Konservatorijos patalpose esantys asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną (toliau – kaukės). Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (šiems asmenims rekomenduojama dėvėti veido skydelį).

Mokiniai ir Konservatorijos darbuotojai į mokyklą įeina ir po pamokų išeina per pagrindinį įėjimą. Konservatorijos darbuotojai taip pat gali išeiti per galinį išėjimą, nusileidžiant liftu.

Į viršų kylama kairėje Konservatorijos pastato pusėje esančiais laiptais. Žemyn leidžiamasi laiptais, kurie yra Konservatorijos pastato dešinėje pusėje.

Mokiniai konservatorijos valgykloje pusryčiauja:

I – II gimnazijos kl. mokiniai 7.45 – 8.35

III – IV gimnazijos kl. mokiniai 8.45 – 9.00

Mokiniai konservatorijos valgykloje pietauja:

I – II gimnazijos kl. mokiniai – 11.35

III – IV gimnazijos kl. mokiniai – 12.40

Klasių vėdinamas privalomas po kiekvienos pamokos.

Draudžiama į Konservatoriją atvykti asmenims (mokiniams, darbuotojams, tėvams/globėjams, rūpintojams, tretiesiems asmenims), kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų / kitų užkrečiamųjų ligų požymių.

Draudžiama į Konservatoriją atvykti asmenims, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu.

Nuolat stebima mokinių ir darbuotojų sveikatos būklė. Atvykę į Konservatoriją mokiniai ir Konservatorijos darbuotojai privalo pasimatuoti temperatūrą termometru, kuris padėtas ant stalo šalia budėtojos posto. Prieš naudojantis termometru būtina dezinfekuotis rankas su dezinfekciniu skysčiu, kuris padėtas ant to paties stalo.

Mokinys, kuriam ugdymo metu pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (pvz., karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), nedelsiant izoliuojamas Konservatorijos bendrabučio izoliavimui skirtoje patalpoje, apie situaciją informuojami mokinio tėvai (globėjai, rūpintojai). Jiems rekomenduojama konsultuotis su šeimos gydytoju arba Karštąja korona viruso linija tel. 1808.

Darbuotojas, kuriam darbo metu pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (pvz., karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), turi nedelsiant palikti darbo vietą. Darbuotojui rekomenduojama kreiptis konsultacijai į savo šeimos gydytoją arba pasiskambinti į Karštąją koroną viruso liniją tel. 1808.

Periodiškai testuotis privaloma Konservatorijoje ar bendrabutyje kontaktiniu būdu dirbantiems darbuotojams (taip pat ir periodiškai atvykstantiems dirbti į Konservatoriją kontaktiniu būdu), kurie yra nepersirgę COVID-19 liga arba neskiepyti užkrečiamosios ligos vakcina pagal skiepijimo schemą. Testavimas darbuotojams – nemokamas, finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis. Darbuotojai, paskambinę trumpuoju numeriu 1808 į Karštąją liniją, registruojasi patys (arba internetu https://1808.lt/). Periodiniai sveikatos patikrinimai (testavimas) atliekami ne dažniau, kaip kas 7 dienas ir ne rečiau, kaip kas 10 dienų nuo paskutinio sveikatos patikrinimo. Patikrinimai atliekami iki paskelbtos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino dėl užkrečiamosios ligos pabaigos. 

Skelbiamas papildomas priėmimas į laisvas vietas Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos gimnazijos klasėse: I klasė – 2 vietos; II klasė – 5 vietos, III klasė – 10 vietų.

Priėmimas vyks 2021 m. rugpjūčio 25 d. 10 val.

Priimama į šias specializacijas: fortepijonas, visi styginiai instrumentai, visi pučiamieji instrumentai, visi tautiniai instrumentai, akordeonas, klasikinis dainavimas, choro dirigavimas, džiazas ir populiarioji muzika (dainavimas, saksofonas, mušamieji instrumentai, fortepijonas, gitara, garso režisūra).

Smulkesnę informaciją apie reikalavimus ir prašymo formą galima rasti adresu: https://klaipedoskonservatorija.lt/apie-mokykla/reikalavimai-kandidatams.

Prašymus siųsti adresu: info@klaipedoskonservatorija.lt.

Telefonai pasiteiravimui: (8 46) 41 07 75; 8659-75948.

https://www.youtube.com/watch?v=lZlN386dZcU

Pasiklausyti koncerto kviečia mokytoja Laima Sugintienė:
Kol negalime laisvai keliauti, pradžiugino seno bičiulio Jorgo Benthino iš Nienburgo (Vokietija, Žemutinė Saksonija) skambutis ir pasiūlymas pamuzikuoti online.
Kai pas juos lankėmės pučiamųjų instrumentų festivalyje ITERJUMI 2014, į šventę buvo pakviesti ir ilgamečiai vokiečių partneriai, kolektyvai iš Vengrijos, Baltarusijos ir Rusijos, iš viso susirinko apie 300 dalyvių. Dabar gi prie mūsų kompanijos jungiasi Vitebskas.
Mielai kviečiame į koncertą online „Draugai be sienų” birželio 17 d. 19 val. Jame Klaudijus Šimkus ir Elzė Liškauskaitė padainuos F. Leharo Hanos ir Danylo duetą iš operetės „Linksmoji našlė". „Pajūrio trio” (Adrijus Alminas, Benas Pocevičius, Nojus Vaupšas) atliks E. Bryan „Ba Dee Doo Dup”, o Kotryna Baltrimaitė paskambins A. Skriabin Etiudą op 8, Nr 12 dis-moll.
Nuorodą prisijungimui į koncertą ir daugiau informacijos apie Nienburgo partnerius galima rasti čia:

XIII Respublikinis jaunųjų pianistų konkursas, skirtas Ludwig van Beethoven 250-osioms gimimo metinėms

 Konkurso dalyviai (17 KB)


Balandžio 17 dieną, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, nuotoliniu būdu įvyko XIII Respublikinis jaunųjų pianistų konkursas, skirtas Ludwig van Beethoven 250-osioms gimimo metinėms. Šis konkursas turi gilias tradicijas, ir vyksta jau 26 metus. Kiekvienais konkurso metais renginys yra paskiriamas vienam iš iškilių kompozitorių paminėti. Šiais metais konkurso dalyviai minėjo Ludwig van Beethoven 250-asias gimimo metines ir atliko šio kompozitoriaus kūrinius.

Konkurso idėja- skatinti jaunuosius pianistus muzikuoti, tobulėti ir išpildyti savo išsikeltus tikslus. Konkurso organizacinio komiteto pirmininkė ir konkurso puoselėtoja, fortepijono skyriausiaus vedėja Virginija Ruzgienė džiaugiasi, kad konkursas išlaikė savo gilias tradicijas, pritraukia dalyvius iš įvairių Lietuvos muzikos mokymo institucijų ir suteikia jiems galimybę pasidalinti savo talentu su kitais. Konkurse dalyvavo įvairaus amžiaus Lietuvos muzikos ir meno mokyklų, bei šalies konservatorijų moksleiviai. Jaunųjų pianistų pasirodymus vertino garbinga komisiją. Vertinimo komisijos pirmininkė- LMTA doc. Albina Šikšniūtė, komisijos nariai- LMTA Klaipėdos fakulteto prof. Jūratė Karosaitė ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menu gimnazijos mokytoja ekspertė Marija Kaubrienė. Šiais metais, dėl ypatingų aplinkybių konkursas vyko online. Pianistai siuntė savo pasirodymo įrašus, kuriuos išklausę konkurso žiuri juos įvertino ir apdovanojo jaunuosius muzikus laureatų ir diplomantų diplomais. Šiais metais konkurso GRAND PRIX laimėjo jaunasis pianistas Simonas Miknius iš Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos (mokyt. metodininkas Motiejus Bazaras). Įvertinus ir išklausius visus konkurso dalyvių pasirodymus, konkurso komisijos pirmininkė pasidžiaugė aukštu konkurso lygiu ir jaunųjų pianistų pasirodymais. Komisijos nariai džiaugėsi brandžiomis atlikėjų programomis ir gebėjimu pasiruošti konkursui neįprastomis kasdienai sąlygomis.

Konkurso žiuri linkėjo dalyviams sėkmės tolesniuose jų muzikiniuose keliuose ir sveikino juos su puikiais pasirodymais. Konkurso organizacinis komitetas sveikina Lietuvos jaunuosius pianistus su įkvepiančiais jų pasirodymais konkurse, dėkoja mokytojams už jų nuoširdų darbą ruošiant mokinius konkursui ir linki jauniesiems atlikėjams toliau sėkmingai dalintis savo muzikiniu talentu su pasauliu ir džiuginti klausytojų ausis ir širdis nuostabiai atliekama muzika!

Visą informaciją apie konkurso rezultatus galite rasti oficialiame konkurso puslapyje Facebook- Pianistų konkursas L. v. Beethoven.


Gaivilė Simaitytė Tarp visų Europos sąjungos valstybėse esančių ir vykdančių tarptautinio EPAS (European Parliament Ambassador School) projekto programą mokyklų jau ketvirti metai yra ir mūsų Konservatorija. Gavusi pasiūlymą iš kroatės mokytojos į „EPAS teachers“ FB grupę (susijungus mokiniams iš septynių ES šalių mokyklų originaliai paminėti Europos dieną), juo pasidalinau su mokytoja Rasa Oberhaus. Jos žaibiška ir pozityvi reakcija ir nulėmė sėkmę. Nuo vakar mes tapome oficialiais šio projekto partneriais.
Vakar ZOOM programoje susijungė visų projekte dalyvaujančių mokyklų komandos iš Kroatijos, Vengrijos, Austrijos, Latvijos, Portugalijos, Lietuvos. Vienintelių švedų nebuvo, jiems – atostogos  Bet mums – irgi atostogos . Piko metu ekrane pamačiau maksimalų dalyvių skaičių – 100. Projekto koordinatorė ir sumanytoja mokytoja Marina iš Kroatijos puikiai moderavo susitikimą. Projekto tikslas – paminėti Europos dieną, uždaviniai – Discord programoje, bendraujant visų šalių mokiniams, kurie pagal temas (pvz.: nacionaliniai simboliai, tradicijos, maistas ir gėrimai ir pan.) jau suskirstyti į devynias grupes, paruošti bendrus skaitmeninius plakatus. Galutinis produktas – filmas, kuris bus patalpintas į e-Twinning platformą. Startas – balandžio 12 d.
Projektą administruoja mokytoja Rasa Oberhaus, jai padeda mokytoja Lilija Grigaitytė. Projekte dalyvauja aštuoniolika I-IV klasių mokinių. Džiaugiuosi mokinių drąsa užduoti tiesioginius klausimus. Puiki tartis  Mus išgirdo Europa!
Vakar pirmąjį susitikimą baigėm jau po 20.00 val., bet mūsų mokiniai dar ilgai „mezgė“ virtualius pokalbius Discord‘e. Naktį į Messenger grupę „įkrito“ abiejų mokytojų palinkėjimas – taip ir tęskite, nebūkite drovūs, susiraskite draugų, tada darbas bus lengvas! Ir ačiū, kad esame puiki komanda!
#MEPALietuva
#EPAambassadorSchool

Priešvelykinė savaitė Konservatorijoje buvo pilna patirčių karjeros ugdymo veiklose. 2021 m. kovo 29 – balandžio 1 dienomis būsimuosius šimkiukus savo atviras pamokas (ZOOM’e: Zonduok-Orientyrus-Originalioje-Mokykloje) stebėti sukvietė mokytojos: Elena Jasienė, Rasa Oberhaus, Laima Sugintienė, Regina Baronienė, Žydra Šmitienė, Živilė Viliutė, Haroldas Šlikas, Olga Lebedeva, Aušra Butkevičienė, Jolanta Vyšniauskienė. Pasak mokytojų, būsimieji mokiniai buvo žingeidūs, aktyvūs ir drąsūs. Kai kurie jų dalyvavo visose pasiūlytose pamokose, kiti pasirinko labiausiai juos dominusias.

Kovo 31 d. patys buvome pakviesti į Vilniaus kolegijos dėstytojų organizuotą karjeros ugdymo veiklą “Dainuojantis personažas”. Muzikinio teatro studijų programą pristatė scenos meno katedros dėstytojos. Susitikimą itin praturtino šią programą studijuojanti mūsų absolventė Jorigė Augustinaitė.  Šia karjeros ugdymo edukacja susidomėjo 14 mūsų mokinių (II-IV klasių). Jie buvo smalsūs ir aktyvūs.

Planuojama karjeros savaitę konservatorijoje organizuoti ir ateityje.

Sveikinu Konservatorijos bendruomenę su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Nors negalime jos atšvęsti taip linksmai, kaip esame įpratę – dalindamiesi duona, koncertuodami savo mokykloje ir įvairiose miesto erdvėse – paminėkime širdyje, apkabindami pačius artimiausius ir iškeldami Trispalvę. Linkiu kiekvienam atrasti būdų prisidėti prie Lietuvos Laisvės saugojimo ir stiprinimo savo kasdienėmis asmeninėmis pastangomis. Su Kovo 11-ąja!

Direktorė Renata Krikščiūnaitė-Barcevičienė