Visi atostogauja, o mes dalinamės džiugia naujiena, kuri primins, kad atostogos baigsis, neprasidėjus rudeniui...:) Laimėtas Klaipėdos m.savivaldybės skelbtas konkursas „Kultūros ir meno programos „Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos 100 metis. Papidomas konkursas 2022– 2024 m. “Projektų dalinis finansavimas 2022 m.”. Mūsų laimėtas projektas - V, VI, VII Vaikų ir jaunimo festivaliai „Muzika kviečia kiekvieną“. Sutartis su Klaipėdos miesto savivaldybe jau pasirašyta, ir finansavimas skirtas V-ajam festivaliui. Esame nuoširdžiai dėkingi. Kūrybinė vaikų ir jaunimo stovykla prasidės rugpjūčio 22 d. ir truks iki rugpjūčio 27 d. Stovyklos programa jau sudėliota.

Projekto vadovė Regina Baronienė

      Birželio 14 dieną II ir III klasių mokinių biologijos ir chemijos pamokos vyko Botanikos sode.

Botanikos sodo darbuotoja supažindino mokinius su botanikos sodo istorija, kolekcijomis, pristatė įdomiausius kolekcijų augalus.

      Mokiniams taip pat buvo pademonstruoti skirtingų ekologinių strategijų augalai (konkurentai – C; strestolerantai – S; ruderalai – R, tarpinių strategijų augalai – C-R-S ir pan.), jų struktūros bruožai, ypatingą dėmesį skiriant strestolerantiškų augalų prisitaikymams prie vandens deficito. Pademonstruoti tokie augalų prisitaikymai vandens deficitui kaip lapų redukcija, susuktalapiškumas, o taip pat ramstinių audinių gausa, epidermio plaukelių gausa (pastarieji demonstruoti naudojant mikroskopą). Ekskursija vaizdžiai pailiustravo kodėl skirtingų sąlygų augavietėse vyrauja skirtingų strategijų augalai ir formuojasi skirtingos augalų bendrijos bei kaip keičiasi augalai vykstat bendrijų kaitai (sukcesijai). Galiausiai pademonstruoti ir aptarti įdomūs bendrijų ekologijos atvejai: po pažeidimų susiformavusi ruderalinių augalų bendrija ir konkurencinio išstūmimo principas (Gauzės principas) kai esant azotu turtingam substratui įsigali didžioji dilgėlė (C-R augalas).

Birželio 2 - ąją dieną Klaipėdos Koncertų salėje vyko IV tarptautinio kamerinės muzikos festivalio “Impresijos”,
skirto Klaipėdos miesto 770-ajam gimtadieniui Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokinių Laureatų koncertas – Padėkos vakaras. 
Padėkos buvo įteiktos pažangiausiems, talentingiausiems, mokyklos vardą garsinantiems mokiniams ir jų tėveliams už atsakingą bei taisyklingą vaikų auklėjimą. Taip pat padėką išreiškėme konservatorijos mokytojams, kurie savo pastangomis, žiniomis ir motyvacija padeda siekti tik aukščiausių rezultatų. Padėkų buvo gausu, mokiniai sulaukė sveikinimų ne tik iš mokyklos bendruomenės, bet ir iš "Baltijos Impresijos" fondo steigėjos, valdybos pirmininkės, direktorės Ingos Maknavičienės ir rėmėjų Lietuvos Jūrų muziejaus, kultūros komunikacijos ir rinkodaros vedėjos Nikos Puteikienės.
Tačiau renginys buvo gausus ne tik padėkomis. Mokytojus, tėvelius, svečius ir mokinius džiugino gyva laureatų muzika.
Tikimės, kad šis renginys taps dar viena Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos tradicija, o laureatų skaičiaus kiekvienais metais tik didės!
Ačiū, Mokinių tarybai, ir jų prezidentei Tomai Pauraitei už gražią įdėją mokslo metų pabaigai!
Vakaro įrašas patalpintas Youtube kanale.
Įspūdžiais pasidalino Rugilė Lielungaitė
Foto Toma Pauraitė ir Saulė Norvaišaitė
Video Haroldas Šlikas

Gegužės  9 dieną diplomantai Ina Narkutė , Fedor  Ogarkov ir Livei  Sun (mokytoja Virginija Ruzgienė )  laikė  koncertmeisterio klasės baigiamąjį  egzaminą. Jiems talkino Klaipėdos Muzikinio teatro solistai    Rasa Ulteravičiūtė, Tadas Jakas  ir Rosana  Štemanetian. Smagu, kad pianistai buvo  puikai paruošę sudėtingą programą ir profesionaliai akompanavo skirtingiems solistams. Visi buvo įvertinti aukščiausiais balais. Linkime sėkmės artėjančiuose brandos egzaminuose.

 2022-05-16_Kurybines_laboratorijos-_teatro_pamoku_mainai.pdf (236 KB)

2022 metais, Klaipėdai minint savo 770 įkūrimo jubiliejų, balandžio 25 - gegužės 16 dienomis įvairiose miesto ugdymo įstaigose vyko „Kūrybinės laboratorijos- teatro pamokų mainai“. Klaipėdos miesto teatro mokytojai „mainėsi“ patirtimi ir vedė savo paruoštas teatro pamokas, kūrybinius užsiėmimus kitų mokyklų mokiniams, teatro studijų nariams. Į šį projektą įsitraukti pasiryžo 14 Klaipėdos teatro mokytojų. Buvo pravestos net 26 teatro pamokos ir kūrybiniai užsiėmimai.
Nuotraukoje - gegužės 16 d. vykusi teatro mokytojos Reginos Baronienės pamoka "Sėkmingas interviu" Klaipėdos S. Dacho progimnazijoje.

"Europos diena Konservatorijoje - teatrinė pilietinė akcija "Po žeme virš dangaus".

Europos diena Konservatorijoje - teatrinė pilietinė akcija "Po žeme virš dangaus".

Gera būti vienybėje su panašiai mąstančiais. Jautru kartu kurti, išgyventi panašią emociją. Tikra.

Ačiū atlikėjams - I ir II klasių teatro grupės mokiniams ir mokytojams - Jolantai Vyšniauskienei ir Haroldui Šlikui.

2022 balandžio 25 - gegužės 16 dienomis Klaipėdos miesto teatro mokytojai dalinsis savo mokomo dalyko (teatro) geriausiomis patirtmis. Savo kolegų teatrinėms grupėms kiekvienas iš jų pristatys pamoką. Ši edukacija jau prasidėjo.

Balandžio 27 d. atviroje pamokoje „Sceninės kautynės - tikrovė ir iliuzija” dalyvavo I-II klasių Konservatorijos mokiniai ir prisijungė III klasės sceninės raiškos mokinės. Sulaukėme ir stebėtojų. Pamoką vedė  Klaipėdos S. Dacho progimnazijos teatro mokytojas metodininkas Karolis Makauskas. Mokytojas mokinius išmokė, kaip sukurti iliuziją, kad kautynės yra tikros. Pamokos pabaigoje dvi mokinių poros pristatė išmoktus būdus (įtraukdamos konfliktinius dialogus), tai buvo taip tikroviška

Mokytojas džiaugėsi mūsų mokinių motyvacija. Ačiū mokytojui Karoliui Makauskui.

Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mušamųjų ansamblis dalyvavo 
III-ajame Tarptautiniame pučiamųjų ir mušamųjų muzikos instrumentų jaunųjų atlikėjų konkurse ir tapo 2 vietos laureatais.
Polina Timofejeva 
Vincentas Daukšys 
Mindaugas Vaškys 
Simas Makiejevas 
Jonas Parnarauskas 
                                                 Mokytojas V.Krasnopiorov

Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mušamųjų ansamblis dalyvavo Utenos meno mokyklos organizuojamame 

Respublikiniame virtualiame jaunųjų atlikėjų konkurse Naujieji atradimai ir pelnė  GRAND PRIX nominacija
Mindaugas Vaškys 
Vincentas Daukšys 
Simas Makiejevas 
Polina Timofejeva 
Jonas Parnarauskas
                                              mokytojas V.Krasnopiorov

Gražią ir saulėtą kovo 4-osios dieną į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos salę sugužėjo Respublikinio bendrojo fortepijono mokinių konkurso „Jūros eskizai 2022“ dalyviai. Šiais metais sulaukėme 54 mokinių iš 12 mokyklų. kuriuos paruošė 30 mokytojų. Dalyvavo atlikėjai iš Mažeikių Vytauto Klovos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko, Klaipėdos Juozo Karoso, Naujosios Vilnios muzikos mokyklų, Tauragės, Kretingos, Telšių, Skuodo meno mokyklų, Vilniaus Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“, Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos, Klaipėdos Vydūno gimnazijos bei Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos. 

Šiais metais dėl pandemijos buvo galimybė pasirinkti atvykti groti gyvai arba atsiųsti video įrašą. Džiugu, jog net 35 mokiniai atvažiavo į Stasio Šimkaus konservatoriją ir mus pradžiugino puikiai paruoštomis programomis. Po ilgo karantino taip gera susitikti ir kartu pasimėgauti gyva muzika. Kiti 19 dalyvių atsiuntė video įrašus. 

Visi mokiniai stengėsi programą paskambinti kaip įmanoma įtaigiau ir įdomiau. Jų pasirodymus vertino garbinga komisija: žiuri pirmininkė – ilgametė Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė, nariai  - Stasio Šimkaus konservatorijos direktorė Renata Krikščiūnaitė-Barcevičienė bei Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos bendrojo fortepijono metodinės grupės pirmininkė, mokytoja metodininkė Živilė Čapienė.

Dėkojame visiems dalyviams bei juos paruošusiems mokytojams už gražią muzikos šventę ir tariame iki kitų susitikimų!

Lauryna Lankutytė

Gruodžio 6 d. mus aplankė buvęs šimkietis, Vilniaus jėzuitų gimnazijos pedagogas, Vilniaus universiteto kapelionas, jėzuitų kunigas Eugenijus Puzynia. Tiksliau, jis sugrįžo namo. Čia prasidėjo jo kelionė su muzika, kuri buvo be galo audringa ir žadanti puikią muziko - dirigento ar dainininko - ateitį. Vis dėlto pašaukimą Eugenijus rado kitoje srityje, kuris kirbeno jame nuo pat vaikystės, bet nedrįso išsiveržti pilna jėga iki tam skirto laiko. Apsisprendimą tapti jėzuitų kunigu jis priėmė būdamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos antro kurso studentu, giliai įsiklausęs į savo širdies balsą. Paviliotas ignaciškojo dvasingumo ir Jėzaus draugijos Eugenijus pradėjo naują kelionę -  šešeri metai teologijos ir filosofijos studijų Paryžiuje ir Romoje. O muzika visą laiką keliavo šalia – vargonavimas Italijos bažnyčiose, jo magistro darbas buvo J. S. Bacho mišių dalies išnagrinėjimas, siejant ją su religiniais veikalais ir simboliais. Grįžęs į Lietuvą, Eugenijus įkūrė chorą Exaudi, kurio pagrindą sudarė Kauno jėzuitų gimnazijos moksleiviai. Padidėjus užimtumui ir atsakomybėms nepanoręs ne visomis jėgomis atsiduoti chorinei veiklai, perdavė jį į kitas rankas. 

Eugenijus negailėjo gražių dėkingumo žodžių savo buvusiems mokytojams, su didele pagarba atsiliepė apie kiekvieną jų, džiaugėsi susitikimu ir tokia gražia, išpuoselėta mokykla. Per valandėlės susitikimą susirinkusieji išgirdo pasakojimą apie jo stojamuosius egzaminus į šimkinę, tuoj pat pribėgo prie fizharmonijos pagroti, nestokodamas humoro dėstė savo vingiuoto kelio istorijas. Svečias savo pavyzdžiu drąsino jaunuolius sulaukti aiškaus atsakymo savyje dėl apsisprendimo, ką nori veikti savo gyvenime,  būti drąsiems, priimti visas Dievo dovanas.  Savo entuziastinga kalba Eugenijus  palikėjo visiems gražių švenčių, tikėdamasis, kad nors po mažą pozityvo grūdą pasėjo jaunuolių širdyse.