2018 m. liepos mėn.

2018 metų liepos 17 -29 dienomis septyni I gimnazijos klasės mokiniai ir aš - Gitana Motiejaitienė - jų grupės vadovė, dalyvavome Erasmus plius projekte "Safe drive saves life", kuris vyko Differdange, Liuksemburge.

Šiame projekte taip pat dalyvavo atstovai iš Lenkijos, Rumunijos ir Estijos. Iš kiekvienos šalies buvo po 8 dalyvius. Visas projekto dienas dalyviai buvo suskirstyti į grupeles iš skirtingų šalių. Darbas "maišytose" grupelėse reikalavo draugiškumo, tarpusavio bendradarbiavimo, anglų kalbos žinių tobulinimo, ugdė kantrybę ir toleranciją. Kiekvieną rytą pradėdavome vis kitu žaidimu lauke, kuris mums suteikdavo energijos visai dienai.

Turėjome unikalią galimybę susipažinti ne tik su dalyviais iš kitų šalių, bet ir paragauti jų tradicinių patiekalų, pažinti jų kultūrą ir šalį iš arčiau. Buvo tikrai smagu paragauti kitų šalių tradicinius patiekalus, smalsu išgirsti iš kokių ingredientų patiekalai yra gaminami. Mūsų lietuviški "Rūtos" saldainiai, grybukai, naminė rūkyta dešra iš Žemaitijos ir sūriai iš Suvalkijos, dalyvių buvo įvertinti aukščiausiais balais :) Vieni iš įsimintiniausių vakarų, kuomet dalyviai pristatinėjo savo šalį: trumpai papasakojo savo šalies istoriją, skaidruolėse rodė savo gražiausius šalies kampelius, miestus ir pan. Sužavėjo Lenkijos atstovų pristatymas, net teko pasimokinti šios šalies sudėtingus žodžius, ištarti juos tikrai sunkiai sekėsi :) Rumunija taip pat paliko didelį įspūdį pristatydami savo šalį. Na, o mūsų pristatymas buvo ypatingas tuo, jog mes pristatėme ir šalį, ir savo miestą Klaipėdą, ir žinoma, savo mokyklą. Pristatymo metu mokiniai galėjo parodyti savo nuostabius balsus dainuodami lietuvių liaudies dainas. Pamokėme dalyvius sudainuoti lietuviškai ir sužaisti lietuvišką žaidimą "Jurgeli meistreli". Mes išsiskyrėme ir tuo, jog vieninteliai iš dalyvių turėjome vienodus marškinėlius su mokyklos ir Lietuvos simbolika. (Už marškinėlius ir lietuviškus suvenyrus nuoširdžiai dėkojame mūsų mokyklos direktorei Loretai Jonavičienei).

Žinoma, turėjome ir laisvo laiko: aplankėme Luxemburgo sostinę Luxemburgą, tuo pačiu sostinėje turėjome atlikti užduotį, kuri buvos susijusi su mūsų projekto tema "Safe drive save life". Užduotis įprasmino mūsų laisvą laiką. Šis projektas atnešė daug gerų emocijų, daug naujų draugų, naujų potyrių ir naujų žinių.

Taip pat noriu padėkoti savo dalyvių grupei: Gretai Gaubytei, Lukui Ablonskiui, Neringai Rusytei, Gyčiui Girdauskui, Paulinai Vasiljevaitei, Žiedei Bružaitei ir Žygimantui Danauskiui už aktyvų dalyvavimą projeke už vienybę ir draugiškumą. Ačiū, mieli mano auklėtiniai !

Gitana Motiejaitienė