Projektas. Mokyklos – Europos parlamento ambasadorės


Sveikiname! Jūsų mokykla buvo apdovanota Europos Kokybės ženkleliu už puikią eTwinning projekto "EPAS Europe Day 2021 - United In Diversity" veiklą. Tai reiškia, kad jūsų, jūsų mokinių ir jūsų mokyklos veikla buvo pripažinta aukščiausiame europiniame lygmenyje.
Jūs gausite pažymėjimą, kurį galėsite įkelti į savo svetainę ir pakabinti gerai matomoje vietoje savo mokykloje. Taip pat, jūsų projektas bus eksponuojamas specialiame Europos portalo puslapyje adresu www.etwinning.net.
Dar kartą sveikinu su šiuo unikaliu pasiekimu ir tikiuosi, kad mes galėsime susitikti viename iš eTwinning renginių.
Nuoširdžiausi linkėjimai,
eTwinning Team


#MepaLietuva
Spalio 13 d. Europos parlamento biuras Lietuvoje, šeštus metus iš eilės vykdantis projektą “Mokyklos - Europos parlamento ambasadorės“,  sukvietė šalies mokytojus į startinį 2021-2022 mokslo metų seminarą Vilniuje. Seminare mokytojų buvo apie septyniasdešimt. Mūsų Konservatorija šiame projekte dalyvaus jau penktus metus. Seminare visus pasveikino Daiva Jakaitė (Europos parlamento biuras Lietuvoje),  mokslų daktaras, politologas Mindaugas Jurkynas aptarė Lietuvos pokyčius, septyniolika metų jai esant ES sudėtyje,  LR Seimo narys Marijus Matijošaitis pasidalino patirtimis, kaip jis savo politinę karjerą pradėjo būdamas šio projekto jaunesniuoju ambasadoriumi.
Šiais mokslo metais mūsų mokykla jau įvykdė kelias šio projekto veiklas. 

 Europos Parlamento ambasadorių projekte dalyvaujančios mokyklos neseniai šventė Europos kalbų dieną.


20 metų Europos Kalbų dienai - ta proga mūsų tarptautinio projekto darbas drauge su latviais, kroatais ir švedais! Čia tik mūsų pirmokai! 
- Viltė, Aistė, Lukrecija, Vaiva, Povilas, Albertas, Sofija! O jei ne III-kių Saulės ir Tomos vadybos įgūdžiai bei Reginos Baronienės, Haroldo Šliko, II- okų Luko ir Aisčio IT žinios bei pastangos mus techniškai palaikyt - to būtumėm neįgyvendinę! Tai nebūtų pavykę! 
Klaipėdos S.Šimkaus Konservatorija - KSŠK - mini Europos Kalbų Dieną Youtube ?✌️?!
Pasimėgaukit!
Koordinatoriai - Kroatija

Projekto “Mokyklos – Europos parlamento ambasadorės” baigiamasis seminaras įvyko rugpjūčio 26 d. Vilniuje.

Į jį visos respublikos mokyklų atstovus pakvietė Europos Parlamento biuro Lietuvoje MEPA projekto kuratoriai. Seminaro metu buvo pristatyta ir išbandyta nauja pamoka apie Konferenciją dėl Europos ateities, kurios tikslas – paskatinti diskusijas apie Europos Sąjungos ateitį tarp moksleivių ir pateikti jų idėjas.

Į seminarą nuvyko vyresnioji projekto ambasadorė – mokytoja Rasa Oberhaus. Ji į mokyklą parvežė MEPA projekto lentelę (tai jau ketvirtoji mums įteikta lentelė). Tarp 72 mokyklų, kurioms Europos parlamento biuras projektą užskaitė, esame 13 vietoje. Diplomai vyresniesiems ir jaunesniesiems projekto ambasadoriams bus įteikti vėliau. Registracija dalyvauti šiame projekte 2021-2022 mokslo metais bus paskebta spalio mėnesį.

Ačiū visiems, padėjusiems įgyvendinti šio projekto reikalavimus!

#MepaLietuva


 MEPA projekto ataskaita (2020-2021 m.) (72 KB)Gegužės 7 d. kartu su Austrijos, Kroatijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos, Švedijos ir Portugalijos mokiniais ir mokytojais, tarptautinio projekto “EPAS Europe Day 2021 - United In Diversity” dalyviais, būdami vieningi įvairovėje, virtualioje konferencijoje paminėjome EUROPOS DIENĄ. Konferencijoje Lietuvą atstovavo ir sveikinimo kalbas sakė: vertimo ir kalbos reikalų koordinatorius iš Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Egidijus Zaikauskas, mokytoja Rasa Oberhaus ir mokinė Ksenija Petrukovič. Dalinamės viso projekto metu sukurtu filmuku ir sveikinimo kalbomis.

 Filmukas

 R.Oberhaus kalba

 K.Petrukovic kalbaGegužės 7 d. finišuos tarptautinis projektas “EPAS Europe Day 2021 - United In Diversity”. Paminėti Europos dieną į virtualią konferenciją jungsis mokytojai ir mokiniai iš visų septynių ES šalių: Austrijos, Kroatijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos, Švedijos ir Portugalijos.
Mūsų komandą šiame projekte sudarė aštuoniolika mokinių ir trys mokytojos. Visą mėnesį bendraudami Discord platformoje, kurdami skaitmenius plaktus, mokiniai lavino IT kompetencijas, mokslinių tyrimų ir komandinio darbo įgūdžius, plėtė supratimą apie kitų tautų kultūrą, tobulino anglų kalbą.
Dalinamės sukurtais plakatais.


 Tarp visų Europos sąjungos valstybėse esančių ir vykdančių tarptautinio EPAS (European Parliament Ambassador School) projekto programą mokyklų jau ketvirti metai yra ir mūsų Konservatorija. Gavusi pasiūlymą iš kroatės mokytojos į „EPAS teachers“ FB grupę (susijungus mokiniams iš septynių ES šalių mokyklų originaliai paminėti Europos dieną), juo pasidalinau su mokytoja Rasa Oberhaus. Jos žaibiška ir pozityvi reakcija ir nulėmė sėkmę. Nuo vakar mes tapome oficialiais šio projekto partneriais.
Vakar ZOOM programoje susijungė visų projekte dalyvaujančių mokyklų komandos iš Kroatijos, Vengrijos, Austrijos, Latvijos, Portugalijos, Lietuvos. Vienintelių švedų nebuvo, jiems – atostogos  Bet mums – irgi atostogos . Piko metu ekrane pamačiau maksimalų dalyvių skaičių – 100. Projekto koordinatorė ir sumanytoja mokytoja Marina iš Kroatijos puikiai moderavo susitikimą. Projekto tikslas – paminėti Europos dieną, uždaviniai – Discord programoje, bendraujant visų šalių mokiniams, kurie pagal temas (pvz.: nacionaliniai simboliai, tradicijos, maistas ir gėrimai ir pan.) jau suskirstyti į devynias grupes, paruošti bendrus skaitmeninius plakatus. Galutinis produktas – filmas, kuris bus patalpintas į e-Twinning platformą. Startas – balandžio 12 d.
Projektą administruoja mokytoja Rasa Oberhaus, jai padeda mokytoja Lilija Grigaitytė. Projekte dalyvauja aštuoniolika I-IV klasių mokinių. Džiaugiuosi mokinių drąsa užduoti tiesioginius klausimus. Puiki tartis  Mus išgirdo Europa!
Vakar pirmąjį susitikimą baigėm jau po 20.00 val., bet mūsų mokiniai dar ilgai „mezgė“ virtualius pokalbius Discord‘e. Naktį į Messenger grupę „įkrito“ abiejų mokytojų palinkėjimas – taip ir tęskite, nebūkite drovūs, susiraskite draugų, tada darbas bus lengvas! Ir ačiū, kad esame puiki komanda!
#MEPALietuva
#EPAambassadorSchool


    Susitikimas su EP nariu Liudu Mažyliu

 Susitikimas su EP nariu Liudu Mažyliu

MEPAL

Gruodžio 2 dieną įvyko dar pavasarį pradėtas organizuoti susitikimas su Europos Parlamento nariu, Lietuvos mokslininku, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorium, politikos ir visuomenės veikėju Liudu Mažyliu. Ilgiau nei valandą trukusioje edukacijoje svečias plačiai aptarė EP veiklų perspektyvas, taip pat papasakojo apie savo narystę šiame parlamente.

Profesorius prisipažino turintis absoliučią klausą, mokęsis muzikos, bet pasirinkęs chemijos mokslų studijas. Chemijos sryityje nebedirba (bet yra Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto nariu EP), yra politologas ir rašytojas.

Mokinius domino Lietuvos nepriklausomybės akto – Lietuvos Tarybos 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje pasirašyto dokumento – suradimo istorija. Profesorius ją aptarė trumpai. Jis sulaukė muzikantų klausimo – kokia muzika mėgstamiausia. Atsakė, jog ypač žavisi džiazu, bet klausosi įvairios muzikos.

Elzė ir Benita savo užduotais klausimais praturtino šį susitikimą.

Edukacijoje dalyvavo III—IV klasių mokiniai.

Projektų administratorė Regina Baronienė


Mokytoja Rasa Oberhaus pasakoja apie skambią Europos kalbų dieną Konservatorijoje:
Jau nuo pirmadienio (rugsėjo 21 dienos) prasidėjusi Europos kalbų dienos savaitė Šimkinėje įnešė daug malonaus šurmulio bei sumaišties: tikrinant savo Europos kalbų žinias, analizuojant stendų dekoracijas, įvairių Europos šalių vėliavėles, kabančias garbingiausioje vietoje – foje prie Stasio Šimkaus biusto, pasisveikinimo įvairiomis kalbomis užrašus ant laiptų užlipant, atsisveikinimo – nulipant, bei krykštavimus, radus pažįstamus žodžius ar frazes (O! Beje! Išmokau per atostogas! Labai padėjo susidraugaut su vietiniais!), bei skaičiuojant, kiek kas kalbų moka ir kokių, ar tai yra Europoje… O kaip išdidžiai prabildavo tai prancūziškai, tai ispaniškai ar itališkai, nesvarbu, ar tai buvo mokinys, mokytojas ar mokyklos darbuotojas, pridėdamas dar po keletą kitų neįprastai skambančių Europos kalbų nuotrupų bei klausdamas, kokia tai Europos kalba.
O kaip buvo smagu sulaukti pertraukų – populiarios dainos įvairiomis kalbomis kvietė atsipūst nuo sunkios mokymosi naštos ? . Pasigirdusi kitos kalbos melodija pradėdavo kitą pamoką. Tik spėk spėliot! (Taip! Tai buvo slovakiškai! O dabar...prancūziškai ?)
Penktadienio rytą (rugsėjo 25 dieną) mūsų Elzė, Neressa, Igoris ir Austėja visus, atėjusius į Konservatoriją, kalbino ir įkvėpė išreikšt savo jausmus bei nuotaikas per Europos kalbų dienos prizmę, kviesdami paminėti šią dieną prie nebylaus maestro Stasio Šimkaus biusto. Jis buvo trumpo, bet skambaus paminėjimo dalimi – jo metu Kamilės, Godos, Tomos bei Elzės auksiniai balsai įprasmino Europos kalbų dieną vokiečių, italų, lietuvių bei rusų kalbomis per pagrindinę mūsų Europos kalbą – MUZIKĄ! Labai ačiū mokytojai Rūtai Agafonovienei ir koncertmeisterėms Ievai Šličiuvienei, Virginijai Ruzgienei ir mokinei Saulei Norvaišaitei.
Europos kalbų dieną taip pat nusprendėme įprasminti fotografijų konkurse „Kalbų įvairovė Klaipėdoje bei Konservatorijoje“.


     Jau trys metai Konservatorija vykdo projektą Mokyklos - Europos parlamento ambasadorės. Rugpjūčio 26 dieną iš Vilniaus projekto reprezentacinę lentelę parvežė mokytoja Gražina Olcvikienė. Dėkoju visiems mokytojams 2019-2020 metias padėjusiems įgyvendinti šį projektą: Gitanai Motiejaitei, Jūratei Šilinienei, Gražinai Olcvikienei, Audriui Stonkui, Haroldui Šlikui. Projektą planuojame vykdyti ir 2020-2021 mokslo metais.
Projekto administratorė Regina Baronienė

Gegužės 8 dieną, Europos dienos išvakarėse, dvidešimt konservatorijos II klasių mokinių laikė Europos egaminą. Egzaminą organizavo Europos parlamento atstovybė Lietuvoje. Mokykloje jį vykdė projektų administratorė Regina Baronienė ir Vyresnysis projekto “Mokyklos – Euopos parlamento ambasadorės” ambasadorius, istorijos mokytojas Audrius Stonkus. Geriausiai pasisekė šiems mokiniams:

Lianai Maliauskaitei, Andrėjai Juškevičiūtei, Kamilei Globytei, Jonui Parnarauskui, Polinai Timofejevai.

Liana Maliauskaitė pakviesta į Europos egzamino, kuris vyks gegužės 19 dieną, finalą. Linkime jai sėkmės!

#MEPAL


Rytoj minėsime Europos dieną. Sveikiname visą mokyklos bendruomenę!

Prieš 70 metų, 1950 m. gegužės 9 d., pasaulyje vykstant Šaltajam karui, Robertas Schumanas paskelbė deklaraciją, kuri paskatino kurti Europos bendriją.

 Prancūzijos užsienio reikalų ministro užmojis buvo platus – jis norėjo įsteigti naują viršvalstybinę organizaciją ir sukurti bendrą Prancūzijos ir Vokietijos anglių ir plieno rinką, atvirą kitoms Europos šalims. Taip vieną dieną atsirado Europos anglių ir plieno bendrija (EAPB).

 Kviečiame visus pakeliauti po virtualią parodą:

Schumano deklaracijos 70-osios metinės. 1950 m. gegužės 9 d.

Kelionė į Europos parlamentą Strasbūre.

Už kelionę dėkojame Europos parlamento biurui Lietuvoje.

 2019 m. lapkričio 3-9 d. kelionės fragmentai.

Po 18 valandų kelionės per visą Lenkiją, kuri, pasak vieno keliaujančio gimnazisto iš Klaipėdos “Varpo“ gimnazijos, yra didelis kliuvinys, trukdantis pamatyti kažką įdomaus Europoje, nes ją visą reikia pervażiuoti, o ji - labai didelė, mes, pernakvoję Zgorzelec (Lenkija) viešbutyje, pagaliau, pasiekėme tvarkingus Vokietijos kelius. Mus, ramiai važiuojančius autostrada, pasirinko muitinės ekipažas, kuris, rodydamas švieslentėje użrašą ‘Follow me“, nuvedė paskui save į angarą, kuriame patikrino mūsų bagażą. Vokiečių pareigūnai, pradėję bendrauti santūriai, baigė linksmai, nes neleistinų daiktų nerado. Visi supratome seniai žinomą tiesą, kad “Der Ordnung in Deutschland ist vor űber alles“.

Aplankėme Vokietijos miestą Rotenburgą prie Tauberio, esantį Bavarijos regione. Miestas mus sutiko skleisdamas Kalėdų nuotaiką: jaukias spalvas, malonius kvapus. Kiekvieno akis pakerėjo vokiškoji viduramžių architektūra ir rankų darbo kalėdinė atributika. Šiame mieste ištisus metus kvepia Kalėdomis.

Šiąnakt jau nakvosime Strasbūre, Prancūzijoje. Vokiečiams visur būdinga tvarka, prancūzus vadina sraigėmis, jie niekur neskuba. Norėtųsi ir mums po ilgos kelionės atsikelti be streso ir žadintuvo, bei lėtai, lengvai įkvėpti prancūziškus kvapus. Laukite tęsinio...

___________________

Išaušęs rytas Strasbūre dovanojo lėtesnį laiko planavimą. Prieš pusryčius aplankėme Műtzig (Strasbūro priemiestis, kuriame mūsų viešbutis) kapinaites ir bažnyčią. Prancūziški pusryčiai (lyginant su lenkiškais) daug kam atrodė kuklūs - tik kruasanai ir džemas. Tad keliautojai geru žodžiu minėjo kiaušinius (virtus, keptus, įdarytus, valgytus per pusryčius įvairiose šalyse skirtinguose viešbučiuose ?).

Po pusryčių išvykome į Strasbūro miestą. Ekskursijoje pamatėme istorines vietas, grožėjomės architektūra (neapsakomas Notrdam Strasbuorg katedros grožis ♥).

Rytinį Strasbūrą stebėjome plaukdami miesto kanalais Illo upe, kuriuose net šliuzai įrengti. Didžiausią įspūdį šimkiukams paliko afroamerikietis, trimitu gatvėje atlikęs Franko Sinatros kūrinį “Fly me too the Moon“, ir nuoširdžiai prie rožinės Katedros violončele griežęs muzikantas (jie būtinai prašė jų gerąjį įspūdį aprašyti ir publikuoti ).

Po pietų nuvykome į margaspalvį miestelį Kolmarą (Elzaso provincija).

Pavargę vykome į viešbutį. Rytojuje - rimta ir įtempta dienotvarkė Europos parlamente.

____________________________________________________

Lietuvai Europarlamente Euroschool dienoje atstovavo trys mokyklos: Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė ir Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos bei Stasio Šimkaus konservatorija. Iš viso vienos dienos sesijoje dalyvavo jaunieji europarlamentarai iš 22 ES šalių. Nuo 9 iki 18 val. vyko sklandus darbas: į mokinių klausimus atsakinėjo EP pirmininko pavaduotojas Dimitrios Papadimoulis, kiekviena grupė pristatė save ir savo šalį (šią užduotį vykdė „Varpo“ gimnazistai), mokiniai grupėse diskutavo, balsavo, pritardami savo iškeltoms idėjoms (balsavimo kortelės - tikros), buvo žaidžiami komandiniai žaidimai. Džiuginantis buvo mūsų gimnazistų vertinimas, kad kai kurie iš jų, kalbėdami angliškai, jautėsi laisvesni čia, tarp bendraamžių iš įvairių šalių, nei mokykloje tarp draugų. Tarkim, kad pozityvioji patirtis užauginta ?. Renginio pabaigoje, skambant Europos Sąjungos himnui, jaunieji parlamentarai išnešė visų ES valstybių vėliavas.

Džiaugiuosi mūsų mokinių atsakomybe ir punktualumu. Šiandien jie paprašė labiau jais pasitikėti. Pasitikiu ♥

___________________________________________________

Praha. Auksinė, barokinė. Praha - šimto bokštų miestas. Praha - kerinti. Per kelias valandas aplankėme pačius įspūdingiausius miesto objektus, nors liūdino, kad skirtas laikas - toks trumpas. Miesto didybei pažinti reikia ilgesnio laiko intervalo, bet mūsų galimybės - ribotos. Prahos grožis ir spalvingumas yra tiesiog stebuklingas, todėl ją aplankę turistai dažnai po kurio laiko vėl sugrįžta ♥. Gal grįšime ir mes.

Judame namų link.

Projektų administratorė Regina Baronienė

 

          


INFORMACIJOS CENTRAS

 Mokymosi kampelis

„Europos egzamino“ temos ir informacijos šaltiniai

https://www.facebook.com/Europos/videos/1576466365868426/

ES ir aš


Paaiškėjo projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ rezultatai


2019 m. gegužės mėn.

Europos dieną šventėme jau antrą kartą, bet Europos egzaminas mokiniams (jį laikė penkiolika I klasės ir septyni III klasės mokiniai) buvo naujiena. Egzamino rezultatai: I vieta - Goda Zakarauskaitė ir Edmundas Gylys, II – Fedor Ogarkov, III - Juozapas Šopaga, Vilius Boimistruk, Dominykas Savickas. Nugalėtojai apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis.

Visą dieną mokykloje netilo šurmulys. Tą dieną mokykloje vyko ir Klaipėdos tarptautinis violončelės festivalis ir konkursas. Tad mūsų jaunesniųjų ambasadorių kalbinti pašnekovai buvo iš viso pasaulio. Jie atsakinėjo į klausimus apie Europos sąjungą. Mokyklos fojė nuolat sukosi reklaminiai filmai apie saugią bendrystę ES ir gegužės 26 dienos būsimuosius rinkimus į Europos parlamentą.

Regina Baronienė


2019 m.  balandžio mėn.

EPAS (European Parliament Ambassador Scholl)

2019 m. balandžio 2-3 dienomis į tarptautinį mokytojų seminarą Europos Parlamente Briuselyje buvo pakviesti mokytojai, savo mokyklose vykdantys projektą EPAS (Lietuvoje projektas pavadintas MEPA - Mokyklos Europos Parlamento ambasadorės). Savo mokyklas atstovavo mokytojai iš 27 ES šalių (apie 100 mokytojų, atstovų iš UK nebuvo). Sklandi ir intensyvi dviejų dienų dienotvarkė dovanojo naujas patirtis: bendravimą ir bendradarbiavimą su įvairių šalių mokytojais, žinias apie EP perspektyvas, nuostatas, būsimuosius rinkimus, naujas idėjas.

EP - didžiausias pasaulyje daugiatautis parlamentas: 751 narys iš 28 valstybių atstovauja daugiau nei pusei milijardo piliečių, iš Lietuvos jame - 11 narių. Vienas iš seminaro tikslų - mokytojui padedant, ugdyti pilietišką jaunimą ir paruošti būsimiems rinkimams į Europos parlamentą.

Šiame seminare Lietuvą atstovavo 5 mokytojai: Kalvarijos, Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus, Kauno "Varpo", Plungės "Saulės" gimnazijų ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos. Seminaro metu, balsuojant, buvo galima rinkti svarbiausią Europos parlamento prioritetą, taip pat parašyti savo sentenciją apie ES ir EPAS. Europos Parlamente buvo užfiksuotas Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos vardas.

Regina Baronienė


2018 m. spalio mėn.

Šiuos, 2018-2019 mokslo metus, projektą „Mokyklos – Europos parlamento ambasadorės“ mokykla pradėjo renginiu, skirtu Europos kalbų dienai paminėti. Renginį inicijavo projekto vyr. ambasadorės mokytojos Regina Baronienė ir Jūratė Šilinienė, o idėją įgyvendinti padėjo konservatorijos jaunesnieji ambasadoriai (konservatorijos mokinių tarybos nariai). Rugsėjo 26 d. mokykloje veikė Europos radijas. Per kiekvieną pertrauką buvo galima išgirsti dainas, atliekamas įvairiomis Europos kalbomis, o per dvi ilgas pertraukas jaunieji ambasadoriai anglų kalba šnekino ir mokytojus, ir mokinius. Ne visi išdrįso duoti interviu ekspromtu. Išdrįsusius sveikiname!

Regina Baronienė


2018 m. birželio mėn.

Baigėsi projekto "Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės" (MEPA) įgyvendinimas gimnazijose ir profesinio rengimo centruose šiais mokslo metais. Ir šie, 2017-2018 mokslo metai, konservatorijai tapo pirmaisiais patirties šiame projekte metais.

Pagrindinis MEPA projekto tikslas - skatinti jaunus žmones domėtis Europos parlamentine demokratija, suvokti ES sprendimų įtaką jų kasdieniam gyvenimui ir suprasti, kaip tie sprendimai yra priimami, ir taip paskatinti jaunimą balsuoti Europos Parlamento (ir visuose kituose) rinkimuose. Konservatorijoje projektą vykdė (savo pamokose supažindino mokinius su ES temomis) vyresnieji ambasadoriai, mokytojai: Jūratė Šilinienė, Gitana Motiejaitienė, Audrius Stonkus. Jaunesnieji ambasadoriai, mokiniai, buvo iniciatoriai ir pagalbinininkai, organizuojantys renginius ir patys noriai juose dalyvaujantys. Bibliotekininkė Virginija Kamantauskienė įsteigė ES informacijos centrą. Ir visa mokykla kartu renginiu „Muzika, kuri jungia“ pažymėjo Europos dieną. Šio projekto veiklos sistemingai buvo viešinamos konservatorijos Facebook‘o paskyroje.

Šių mokslo metų pabaigoje Europos parlamento biuras Lietuvoje projekto ataskaitas užskaitė 81 mokyklai. Oficialiomis MEPA narėmis tapo 71 gimnazija ir 10 profesinio rengimo centrų. Visos mokyklos pagal projekto veiklos kiekybinius ir kokybinius rodiklius buvo sureitinguotos. Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija – 25 vietoje!

Regina Baronienė


2018 m. gegužės mėn.

Gegužės 9 d. pasaulis šventė Europos dieną, taikos dieną. O 2018-ieji metai paskelbti Europos kultūros paveldo metais. Visoje Europoje vyko nacionaliniai, regioniniai ir vietos lygmens renginiai, kuriuose buvo džiaugiamasi kultūros paveldo įvairove. Europos kultūros paveldo metų tikslas – paskatinti daugiau žmonių atrasti Europos kultūros paveldą, juo domėtis ir sustiprinti Europos bendrystės jausmą. Metų šūkis: „Mūsų paveldas – praeities ir ateities gijų pynė“.

Kultūros paveldas formuoja mūsų tapatybę ir veikia kasdienį gyvenimą. Jis mus supa Europos miestuose ir miesteliuose, gamtoje, archeologinėse vietovėse. Paveldas – tai ne tik literatūra, menas ir įvairūs daiktai, bet ir amatai, kurių išmokome iš savo protėvių, pasakos, kurias sekame savo vaikams, maistas, kuriuo gardžiuojamės geroje draugijoje...

Mes savo mokykloje organizuotame koncerte „MUZIKA, KURI JUNGIA“ džiaugėmės muzikiniu Europos sąjungos šalių paveldu. Skambėjo įvairių šalių kompozitorių kūryba. Renginio vedėjos – Meirita Šarkytė ir Emilija Bučinskaitė - Europos kalbomis pristatė koncertinius numerius.

Koncerto finale skambėjo Europos Sąjungos himnas, kuriame išreiškiami Europoje ginami laisvės, taikos ir solidarumo idealai. Jį atliko mokyklos choras ir pučiamųjų instrumentų orkestras. Vadovai Jolanta Vyšniauskienė ir Zenonas Šimkus.

Regina Baronienė