Tarptautinis mainų projektas

“BUILDING A EUROPEAN ORCHESTRA"

pagal "ERASMUS + " programą

Šalys: Lietuva, Rumunija, Italija


Konservatorijos mokiniai ir mokytojai, dalyvaujantys projekte “Building a European Orchestra „ pagal ERASMUS+ programą:


"ERASMUS + " 

2017 m. gegužės mėn.

Iš Sardinijos sugrįžus

Iš Sardinijos sugrįžus Gegužės 7-14 dienomis Liceo delle Scienze Umane e Musicale "Sebastiano Satta" mokykloje (Sardinija, Italija) įvyko trečiasis (paskutinis) pagal programos ,,Erasmus+ 2 pagrindinį veiksmą ‘Tarpmokyklinės strateginės partnerystės“ Europos Komisijos finansuojamo,,Building a European orchestra“ (,,Europos orkestro sukūrimas”) projekto susitikimas. Kitos projekto dalyvės – tai Italijos Liceo delle Scienze Umane e Musicale "Sebastiano Satta" bei Rumunijos Colegiul National de Muzica George Enescu mokyklos. Susitikime dalyvavo 20 konservatorijos mokinių, lydimi direktorės Loretos Jonavičienės, projekto koordinatorės anglų kalbos mokytojos Jūratės Šilinienės, choro vadovės Jolantos Vyšniauskienės bei trimito specialybės mokytojo Sigito Petrulio.

Susitikimo ir viso projekto tikslas - kurti bendrą projekto orkestrą ir baigiamojo koncerto metu jungtiniam simfoniniam visų trijų šalių mokinių orkestrui ir chorui atlikti L.van Bethoveno IX simfonijos finalą ,,Odė džiaugsmui“ bei Dž. Verdžio ,,Vergų chorą” iš operos ,,Nabukas”.

Ankstų gegužės 7 d. rytą leidomės į tolimą kelionę. Sardinija (Sardegna) – antra pagal dydį Italijos sala, esanti Viduržemio jūroje, šalia Korsikos salos, o jos rytinę pakrantę skalauja Tirėnų jūra, salą skirianti nuo Italijos. Iš Rygos lėktuvas pakilo į Milano (Bergamo) oro uostą, o toliau skrydis į Sardinijos sostinę – Kaljarį. Tada sėdome į autobusą, nuvežusį į galutinį kelionės tikslą – Nuoro miestą, kuriame jau vakare mus pasitiko italų šeimos. Pamačius besišypsančius projekto dalyvius ir apsikeitus vos keliais žodžiais, kelionės nuovargis dingo. Mokiniai pasuko skirtingais keliais į laikinus namus italų šeimose.

Visas straipsnis

Projekto koordinatorė Jūratė Šilinienė,

nuotraukų autorius IIIa kl. mokinys Domas Rimeika


"ERASMUS + 

2016 m. spalio 11-17 d.

2016 metų spalio 11 – 17 d. Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijos mokiniai ir mokytojai dalyvavo ,,Erasmus+,,Building a European orchestra“ (,,Kuriame Europos orkestrą”) projekto susitikime, kuris vyko Rumunijos sostinėje Bukarešte. Kartu su projekto partneriais – Italijos Liceo delle Scienze Umane e Musicale "Sebastiano Satta" bei Rumunijos Colegiul National de Muzica George Enescu mokyklomis kūrėme bendrą projekto koncertą bei repetavome L.van Bethoveno IX simfonijos finalą ,,Odė džiaugsmui“, atliekamą jungtinio simfoninio orkestro ir choro. Tai jau antrasis projekto dalyvių – rumunų, italų, lietuvių - susitikimas, po pažinties ir koncerto Lietuvoje gegužės mėnesį. Pagrindinis projekto tikslas yra ne tik pasidalinti muzikos mokymo metodais ir strategijomis, atliekant savo grupės programas, bet ir muzikuoti kartu jungtiniame simfoniniame orkestre. Dalyvavimas projekte, be abejo, skatina moksleivių tarpkultūrinį suvokimą, tobulina bendravimo užsienio kalba įgūdžius, skatina pažinti kultūrų ir ideologijų skirtumus.

Visas straipsnis


"ERASMUS + 

2016 m. spalio 25-31 d.

2016 metų spalio 25-31 dienomis Saracinesco miestelyje, centrinėje Italijoje, vyko Erasmus+ projektas I GIOVANI NEL BORGO DELLA MUSICA. Projektą organizavo VšĮ MUSICA VITALE (Lietuva), Saracinesco miesto savivaldybė (Italija), Academia Musicale Romana (Italija) ir Fondacion Cultural y Deportivo – Madrid (Ispanija). Savaitės trukmės projekte dalyvavo jaunieji muzikantai iš Lietuvos, Ispanijos ir Italijos, kurie pristatė muzikines programas ir įvairiuose užsiėmimuose susipažino su skirtingomis kultūromis bei Erasmus+ edukacija. Projekto metu beveik kiekvieną dieną vyko dalyvių muzikiniai pasirodymai Saracinesco miestelio bažnyčioje.

Dalyviai buvo supažindinti su Erasmus+ programa, vyko kūrybinės dirbtuvės, skatinančios geriau įsigilinti į programos naudą jaunam žmogui. Taip pat visos šalys rengė savo kultūros ir kulinarinio paveldo pristatymus. Projekto metu taip pat vyko pažintinės ekskursijos į aplinkinius miestelius bei Italijos sostinę Romą, o priešpaskutinę projekto dieną vyko visų dalyvių baigiamasis koncertas Saracinesco miestelio bažnyčioje, kuriame pasirodė visų dalyvių šalių atstovai.

Paskutinę projekto dieną vyko atsisveikinimas, visi dalyviai gavo "Youth pass" pažymėjimą, patvirtinantį apie dalyvavimą projekte ir įgytus tarpkultūrinius įgūdžius. Projekte dalyvavo muzikos konkursų ir festivalių Lietuvoje bei užsienyje laureatai. Lietuvą projekte atstovavo 15 jaunųjų muzikantų, tarp kurių ir Stasio Šimkaus konservatorijos IVkl. mokiniai Kliment Jaremčuk ir Lina Žutautaitė, kuriuos paruošė mokytoja ekspertė Virginija Ruzgienė. "Le strade d Europa / Su muzika per Europą" Facebook puslapyje galite rasti spaudos atstovių sukurtus filmukus ir pasigrožėti saulėtos Italijos vaizdais.

Lina Žutautaitė


Projekto "Erasmus+" nuotraukos ir įrašai: 

"Erasmus+" projekto dalyvių koncerto nuotraukos"

"Erasmus+" projekto dalyvių koncerto įrašas"

"Building a European Orchestra. Final Concert. 12th May 2017"