Projektas. Mokyklos – Europos parlamento ambasadorės

Kelionė į Europos parlamentą Strasbūre.

Už kelionę dėkojame Europos parlamento biurui Lietuvoje.

2019 m. lapkričio 3-9 d. kelionės fragmentai.

Po 18 valandų kelionės per visą Lenkiją, kuri, pasak vieno keliaujančio gimnazisto iš Klaipėdos “Varpo“ gimnazijos, yra didelis kliuvinys, trukdantis pamatyti kažką įdomaus Europoje, nes ją visą reikia pervażiuoti, o ji - labai didelė, mes, pernakvoję Zgorzelec (Lenkija) viešbutyje, pagaliau, pasiekėme tvarkingus Vokietijos kelius. Mus, ramiai važiuojančius autostrada, pasirinko muitinės ekipažas, kuris, rodydamas švieslentėje użrašą ‘Follow me“, nuvedė paskui save į angarą, kuriame patikrino mūsų bagażą. Vokiečių pareigūnai, pradėję bendrauti santūriai, baigė linksmai, nes neleistinų daiktų nerado. Visi supratome seniai žinomą tiesą, kad “Der Ordnung in Deutschland ist vor űber alles“.

Aplankėme Vokietijos miestą Rotenburgą prie Tauberio, esantį Bavarijos regione. Miestas mus sutiko skleisdamas Kalėdų nuotaiką: jaukias spalvas, malonius kvapus. Kiekvieno akis pakerėjo vokiškoji viduramžių architektūra ir rankų darbo kalėdinė atributika. Šiame mieste ištisus metus kvepia Kalėdomis.

Šiąnakt jau nakvosime Strasbūre, Prancūzijoje. Vokiečiams visur būdinga tvarka, prancūzus vadina sraigėmis, jie niekur neskuba. Norėtųsi ir mums po ilgos kelionės atsikelti be streso ir žadintuvo, bei lėtai, lengvai įkvėpti prancūziškus kvapus. Laukite tęsinio...

___________________

Išaušęs rytas Strasbūre dovanojo lėtesnį laiko planavimą. Prieš pusryčius aplankėme Műtzig (Strasbūro priemiestis, kuriame mūsų viešbutis) kapinaites ir bažnyčią. Prancūziški pusryčiai (lyginant su lenkiškais) daug kam atrodė kuklūs - tik kruasanai ir džemas. Tad keliautojai geru žodžiu minėjo kiaušinius (virtus, keptus, įdarytus, valgytus per pusryčius įvairiose šalyse skirtinguose viešbučiuose ?).

Po pusryčių išvykome į Strasbūro miestą. Ekskursijoje pamatėme istorines vietas, grožėjomės architektūra (neapsakomas Notrdam Strasbuorg katedros grožis ♥).

Rytinį Strasbūrą stebėjome plaukdami miesto kanalais Illo upe, kuriuose net šliuzai įrengti. Didžiausią įspūdį šimkiukams paliko afroamerikietis, trimitu gatvėje atlikęs Franko Sinatros kūrinį “Fly me too the Moon“, ir nuoširdžiai prie rožinės Katedros violončele griežęs muzikantas (jie būtinai prašė jų gerąjį įspūdį aprašyti ir publikuoti ).

Po pietų nuvykome į margaspalvį miestelį Kolmarą (Elzaso provincija).

Pavargę vykome į viešbutį. Rytojuje - rimta ir įtempta dienotvarkė Europos parlamente.

____________________________________________________

Lietuvai Europarlamente Euroschool dienoje atstovavo trys mokyklos: Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė ir Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos bei Stasio Šimkaus konservatorija. Iš viso vienos dienos sesijoje dalyvavo jaunieji europarlamentarai iš 22 ES šalių. Nuo 9 iki 18 val. vyko sklandus darbas: į mokinių klausimus atsakinėjo EP pirmininko pavaduotojas Dimitrios Papadimoulis, kiekviena grupė pristatė save ir savo šalį (šią užduotį vykdė „Varpo“ gimnazistai), mokiniai grupėse diskutavo, balsavo, pritardami savo iškeltoms idėjoms (balsavimo kortelės - tikros), buvo žaidžiami komandiniai žaidimai. Džiuginantis buvo mūsų gimnazistų vertinimas, kad kai kurie iš jų, kalbėdami angliškai, jautėsi laisvesni čia, tarp bendraamžių iš įvairių šalių, nei mokykloje tarp draugų. Tarkim, kad pozityvioji patirtis užauginta ?. Renginio pabaigoje, skambant Europos Sąjungos himnui, jaunieji parlamentarai išnešė visų ES valstybių vėliavas.

Džiaugiuosi mūsų mokinių atsakomybe ir punktualumu. Šiandien jie paprašė labiau jais pasitikėti. Pasitikiu ♥

___________________________________________________

Praha. Auksinė, barokinė. Praha - šimto bokštų miestas. Praha - kerinti. Per kelias valandas aplankėme pačius įspūdingiausius miesto objektus, nors liūdino, kad skirtas laikas - toks trumpas. Miesto didybei pažinti reikia ilgesnio laiko intervalo, bet mūsų galimybės - ribotos. Prahos grožis ir spalvingumas yra tiesiog stebuklingas, todėl ją aplankę turistai dažnai po kurio laiko vėl sugrįžta ♥. Gal grįšime ir mes.

Judame namų link.

Projektų administratorė Regina Baronienė

          


Radijogamoje projektų administratorė Regina Baronienė pristato Konservatorijos projektinę veiklą


Mastymo kovos:            1-2_zaidimai_su_lydrasciu

                                              3-4_zaidimai

Mąstymo kovos

2019 metų gruodžio 10 dieną Konservatorijoje vyko du metus trukęs paskutinis, ketvirtasis, dalinai Europos struktūrinių fondų finansuojamo projekto „Mąstymo kovos“ žaidimas. Kūrybines matematines užduotis jam kūrė 11 mokytojų iš „Ąžuolyno“, Eduardo Balsio menų gimnazijų ir Konservatorijos, bei šių mokyklų mokiniai. Konservatorijos mokiniai ir mokytojai: Elena Jasienė, Gitana Motiejaitė, Audrius Stonkus, Gražina Olcvikienė, Rima Ramonienė, Žydra Šmitienė, Liveta Jatulytė, Paulina Vasiljevaitė, Igor Larionov. Projektą administravo Regina Baronienė. Septynių komandų sudėtyje žaidė po keturis mokinius, vieną tėvą ir vieną mokytoją. Viena iš mūsų mokyklos komandų „Vaikai“ buvo labai arti pergalės, jai laimėti sutrukdė tik 2 taškai (47/45). Gaila. Prizai buvo puikūs – visi šeši E. Balsio menų gimnazijos komandos „Balsiukų galios“ nariai buvo apdovanoti puikiais termosais. Taip pat šio projekto konsultantas Andrius Chomičius įteikė UAB Eksperimentinės kūrybinio mąstymo laboratorijos prizą (jis yra šios įmonės vadovas, ir, kaip pats minėjo, jo verslo idėją inspiravo mūsų vykdomas projektas). Prizo vertė – 150 eurų.

Viso projekto metu buvo diegiama refleksijos kultūra. Tad išaiškėjo, kad nusiminusių nebuvo, visi buvo įvertinti. Parengus visas ataskaitas, projektas bus baigtas 2020 metų vasario mėnesį. Teks žvalgytis naujų bendrajam ugdymui stiprinti skirtų veiklų. Nuoširdžiai dėkoju visiems.

Regina Baronienė

 

 II-asis vaikų ir jaunimo festivalis

"MUZIKA KVIEČIA KIEKVIENĄ..."

lydimas aplodismentų pasiekė finišą

2016 m. rugsėjo mėnesį prasidėjo II vaikų ir jaunimo festivalis „Muzika kviečia kiekvieną“. Jo kultūrinė edukacijos programa, lyginant su pirmuoju festivaliu, tapo gausesnė ir įvairesnė. Šis festivalis buvo įtrauktas į Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės 2017 – "Kultūros uosto" renginių programą.

Visus metus Klaipėdos miesto ir Vakarų regiono muzikos ir meno mokyklų mokiniai turėjo galimybę semtis profesinės patirties iš Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos pedagogų, koncertuoti ir pristatyti savo mokyklas Klapėdos miesto koncertinėse erdvėse, lavinti muzikinius gebėjimus kūrybinėje vasaros stovykloje ir ruošti programą baigiamajam festivalio koncertui su klasikinės muzikos profesionalais: Aukse Petroni (Vokietija), Martynu von Bekker (Vokietija), Aleksander Krel (Vokietija), Kotryna Šiugždinyte (Didžioji Britanija), Kaziu Stonkumi (Lietuva), Aiste Bružaite (Lietuva), Aidu Puodžiuku (Lietuva), Danieliumi Praspaliauskiu (Lietuva). Specialiai šiam projektui buvo sukurtas kūrinys "Mėlynas smėlis delnuos". Kūrinio autorė – buvusi Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos mokinė, klaipėdietė, šiuo metu studijuojanti kompoziciją LMTA, Ieva Parnarauskaitė.

2017 m. lapkričio 18 dieną Klaipėdos koncertų salėje įvyko baigiamasis festivalio koncertas, skirtas Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Scenoje kartu su klasikinės muzikos profesionalais koncertavo visi festivalio dalyviai, Stasio Šimkaus konservatorijos mokiniai ir mokytojai, neįgalieji muzikos atlikėjai iš Plungės specialiojo ugdymo centro ir Klaipėdos "Medeinės" mokyklos.

Koncerto programa buvo labai spalvinga, kaip ir viso festivalio eiga. Kiekvienas atliekamas kūrinys buvo palydimas gausiais aplodismentais ir jaunųjų atlikėjų artimųjų sveikinimais. Su jaunatvišku polėkiu, entuziazmu ir jauduliu nuskambėjo jungtinio festivalio orkestro atliekamas kūrinys "Mėlynas smėlis delnuos".

Sveikiname ir dėkojame visiems festivalio jauniesiems muzikantams, garsiems mūsų šalies muzikams, konservatorijos mokytojams ir mokiniams už puikų bendro darbo rezultatą.

Jauniesiems festivalio dalyviams linkime, kad laikas, praleistas muzikuojant kartu, taptų didžiuliu postūmiu tobulėti ir siekti profesionalumo. Dėkojame Klaipėdos miesto savivaldybei, rėmėjams ir visoms muzikos ir meno mokykloms, aktyviai dalyvavusioms ir tapusioms šio projekto partnerėmis.

Muzikinį ugdymą organizuojančio skyriaus vedėja,

projekto vadovė

Renata Krikščiūnaitė-Barcevičienė

Baigiamojo koncerto akimirkos:

Reportažas apie baigiamąjį festivalio koncertą: lapkričio 20 dienos Balticum TV žiniose (18 minutę)


"Muzika kviečia kievieną..."

2017 m. spalio mėn.

Žymūs atlikėjai meile ir aistra muzikai dalijosi su jaunaisiais

Festivalio vasaros stovyklos įspūdžiai ir akimirkos kultūros ir meno žurnale "Durys"


II-asis vaikų ir jaunimo festivalis

"MUZIKA KVIEČIA KIEKVIENĄ..."

"Muzika kviečia kievieną..."

2017 m. rugpjūčio mėn.

Šią vasarą, kaip niekad, klaipėdiečiai ir miesto svečiai džiaugėsi nuostabiais reginiais ir renginiais. Džiugu, jog ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos inicijuotas ir surengtas II vaikų ir jaunimo festivalis „Muzika kviečia kiekvieną” taip pat tapo šios vasaros įvykiu ir buvo remiamas Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės renginių programos lėšomis.

Rugpjūčio 23-25 dienomis į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos surengtą festivalio vasaros stovyklą (III festivalio etapą) susirinko daugiau nei šešiasdešimt jaunųjų talentų iš Skuodo, Šilutės, Tauragės, Pagėgių, Telšių, Mažeikių V. Klovos, Plungės M. Oginskio, Gargždų, Palangos S. Vainiūno, Klaipėdos J. Karoso, Klaipėdos J. Kačinsko muzikos ir meno mokyklų. Tris dienas vyko darbas meistriškumo pamokose, kūrybinėse dirbtuvėse. "Muzika kviečia kiekvieną" akimirkos:

Savo žiniomis ir patirtimi, išmintimi ir įžvalgomis su jaunimu dalinosi žymūs Lietuvos ir užsienio atlikėjai ir pedagogai: Auksė Petroni (vokalas), Aistė Bružaitė (kanklės), Kotryna Šiugždinytė (violončelė), Martynas Švėgžda von Bekker, Aleksandr Krel (smuikas), Aidas Puodžiukas (fortepijonas), Rimantas Giedraitis (fleita), Jurgis Barakauskas (trombonas), Kazys Stonkus (akordeonas), Danielius Praspaliauskis, Rolandas Vizgaudis (saksofonas), Sigitas Petrulis (trimitas), Antanas Milerius (klarnetas). Su jungtiniu festivalio orkestru kūrybiškai dirbo Zenonas Šimkus.

Dalyviai ne tik tobulino savo profesinius įgūdžius, bet ir kaupė išmintį pokalbiuose ir diskusijose apie muziką ir muzikanto gyvenimą. Prasmingi pokalbiai įkvėpė ir kūrybiniam bendradarbiavimui – ansambliuose buvo ruošiami nauji kūriniai, įkvėpimo ir inspiracijų suteikė ir prof. Kazio Stonkaus mokinės, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto studentės, Agnės Dančiauskaitės koncertas. Pirmasis vakaras baigėsi nuostabios Ž. Bize operos „Karmen” pristatymu ir peržiūra (įdomią edukaciją paruošė mokytoja ekspertė Laima Sugintienė).

Visas straipsnis


"Muzika kviečia kievieną..." 

2017 m. kovo mėn.

Rudenį Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos pristatytas II vaikų ir jaunimo festivalis „Muzika kviečia kiekvieną“, prasidėjus pavasariui, sukvietė savo draugus ir partnerius – regiono muzikos ir meno mokyklas – į antrą festivalio turą. Šiame ture mokyklos supažindinamos su konservatorijos istorija ir šiandienos aktualijomis, mokiniams ir mokytojams rengiamos ekskursijos, atviros meistriškumo pamokos, dalijamasi metodine patirtimi, jaunieji atlikėjai džiugina Klaipėdos miesto visuomenę koncertais, kurie vyksta Klaipėdos miesto koncertinėse erdvėse: Klaipėdos universiteto Menų akademijos koncertų salėje, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos renginių salėje, Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijoje, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje.

Kovo 15 d. į festivalio antrojo turo renginius atvyko Skuodo, Palangos Stasio Vainiūno ir Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklų mokiniai ir mokytojai. Koncerte, vykusiame Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje, mokyklos pristatė savo veiklą, pasiekimus, muzikavo jaunieji talentai – respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai ir diplomantai.

Kovo ir balandžio mėnesiais festivalio renginiai suburs Tauragės, Pagėgių, Gargždų, Telšių, Šilutės, Platelių, Rietavo M. K. Oginskio, Mažeikių V. Klovos, Klaipėdos J. Kačinsko ir J. Karoso muzikos bei meno mokyklų bendruomenes. Sėkmingiausiai pasirodę atlikėjai bus pakviesti į festivalio III turą – vasaros stovyklą, o rudenį muzikuos festivalio uždarymo koncerte Klaipėdos koncertų salėje. Džiaugiamės, jog festivalis tapo Klaipėdos - kultūros sostinės renginių dalimi ir laukiame visų koncertuose, kurie vyks:

kovo 21 d. ir 30 d. 16.30 val. - Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos koncertų salėje balandžio

21 d. 18 val. - Klaipėdos universiteto menų akademijos koncertų salėje balandžio

26 d. 16.30 val. - Lietuvos dailės muziejaus P. Domšaičio galerijoje. Iki malonių susitikimų!

Skaistė Čilinskaitė


"Muzika kviečia kievieną..."

2016 m. lapkričio mėn.

Toliau vyksta festivalio perklausos, keliaujame po muzikos ir meno mokyklas, bendraujame su kolegomis, dalijamės patirtimi, vedame atviras pamokas.

Lapkričio 23 dieną Konservatorijos mokytojai apsilankė Plungės M. Oginskio meno mokykloje, 28 dieną – Gargždų muzikos mokykloje , o 29 d. net trys mokytojų komandos dalijosi patirtimi su Palangos S. Vainiūno, Platelių meno mokyklų, Žemaitijos sostinės Telšių muzikos mokyklos mokiniais ir pedagogais.

Paskutinė rudens diena taip pat buvo ypatinga – Konservatorijos pedagogai susitiko su Rietavo M. K. Oginskio ir Skuodo meno mokyklų bendruomenėmis. Festivalio pirmojo turo perklausos sutapo ir su puikios Skuodo meno mokyklos kanklių pedagogės, konservatorijos auklėtinės S. Kazankovienės jubiliejumi. Džiaugėmės ir mes, galėdami prisidėti prie nuoširdžių jos kolegų sveikinimų.

Puikiai perklausose pasirodė visi jaunieji atlikėjai. Ačiū pedagogams už jų profesionalumą ir darbštumą. Svarbu paminėti, jog festivalis yra vienas iš „Klaipėdos – 2017 metų Europos kulturos sostinės“ renginių.

Perklausos dar vyksta, sėkmės besiruošiantiems ir iki malonių muzikalių susitikimų!

Skaistė Čilinskaitė


"Muzika kviečia kievieną..."

2016 m. lapkričio mėn.

Visuomet apima džiugesys, kai tarp daugybės nuo seno Lietuvoje vykstančių muzikinių projektų, seminarų ar konkursų, atsiranda dar vienas, naujas, kviečiantis išbandyti savo jėgas, teikiantis įkvėpimo ir tobulėjimo galimybes. Dar džiugiau, kai naujas projektas iš tiesų tampa prasminga muzikinio gyvenimo dalimi, ugdo muzikos profesionalų ir mėgėjų kartą, skleidžia gerąją muzikinę ir pedagoginę patirtį, sujungia muzikavimo bendrystei. Taip galime pasakyti ir apie Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos organizuojamą II vaikų ir jaunimo festivalį „Muzika kviečia kiekvieną“.

Šiais metais į projektą įsijungė ir dalyvauja beveik visos Žemaitijos meno ir muzikos mokyklos. Tai puikus pirmojo festivalio įvertinimas, skatinantis jaunuosius atlikėjus dar kruopščiau ir atsakingiau ruoštis koncertams-perklausoms, juolab, kad antrasis festivalis truks visus metus ir apims įvairesnes muzikines veiklas. Dalyvių gausa tikrai įrodo, kad festivalis atrado vietą visų širdyse, todėl ir šiais metais – „Muzika kviečia kiekvieną”!

Lapkričio 17 dieną Tauragės muzikos mokykloje festivalio pirmojo turo perklausose dalyvavo Tauragės muzikos ir Pagėgių muzikos ir sporto mokyklų mokytojai ir mokiniai. Mokytoja ekspertė B. Vaišienė mokyklos bendruomenei pristatė projektą, jo eigą, atviras meistriškumo pamokas vedė dainavimo mokytoja ekspertė R. Ramonienė, fortepijono – mokytoja ekspertė B. Vaišienė, mokytoja metodininkė Ž. Čapienė, smuiko – mokytoja metodininkė S. Čilinskaitė, trimito – vyr. mokytojas Z. Šimkus.

Lapkričio 18 dieną lankėmės Šilutės meno mokykloje, su festivalio dalyviais metodiniais patarimais dalijosi ir atviras pamokas vedė fortepijono mokytoja ekspertė B. Vaišienė, kanklių mokytoja metodininkė V. Zelenienė, akordeono mokytoja metodininkė M. Logutenkova, smuiko mokytoja metodininkė S. Čilinskaitė.

Puikiai perklausose pasirodė jaunieji pianistai, kanklininkai, smuikininkai, gitaristai, akordeonistai, fleitininkai, vokalistai. Ačiū Tauragės, Pagėgių ir Šilutės meno ir muzikos mokyklų pedagogams ir atlikėjams už jų profesionalumą ir darbštumą. Taigi, perklausos tik prasideda, toliau keliausime ir aplankysime visas Žemaitijos muzikos ir meno mokyklas, todėl sėkmės besiruošiantiems ir iki malonių muzikalių susitikimų!

Skaistė Čilinskaitė

Projekto "Muzika kviečia kiekvieną..." įgyvendinimo grafikas


I-asis vaikų ir jaunimo festivalis

"MUZIKA KVIEČIA KIEKVIENĄ..."

Festivalio atgarsiai spaudoje:

Dienraštyje "Klaipeda"

Plungės rajono savivaldybės svetainėje

Laikraštyje "Regiono naujienos"


Bendradarbiavimas su Brakės miesto LIONS ir Klaipėdos miesto LIONS klubais

DĖL PARAMOS SUNKIAI GYVENANČIŲ ŠEIMŲ GABIEMS VAIKAMS

Pasirašyta ilgalaikė bendradarbiavimo sutartis su Brakės miesto LIONS ir Klaipėdos miesto LIONS klubais dėl paramos sunkiai gyvenančių šeimų gabiems vaikams ir koncertinės veiklos organizavimo šių klubų remiamoms Lietuvos organizacijoms. Buvo organizuota atranka – video pristatymas. Vokiečiai atrinktam 12 klasės mokiniui Augustinui Šopagai tarptautiniams konkursams, meistriškumo kursams ir kitoms reikmėms skyrė 500 eurų. Surengti labdaros koncertai Klaipėdos senelių ir vaikų globos namuose. Numatytas veiklų planas 2017 metams.


Molodečno m. (Baltarusijos Respublika) ir Klaipėdos Stasio Šimkaus

KONSERVATORIJOS TARPTAUTINIS MUZIKINIS PROJEKTAS

Simfoninis orkestras Molodečno muzikos mokykloje buvo įkurtas 1968-1969 mokslo metais. Nuo 1979 m. orkestro meno vadovu ir dirigentu tapo nusipelnęs Baltarusijos kultūros ir meno veikėjas Grigorij Soroko. Molodečno m. M. K. Oginskio vardo koledžo simfoninis orkestras per metus įvairiose vietose surengia apie 30 koncertų. Kolektyvas yra žinomas ir užsienyje. Koncertuota: Lenkijoje, Čekijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Estijoje, Rusijoje. Simfoninio orkestro repertuaras nuolat atnaujinamas: simfoninėmis siuitomis, uvertiūromis, poemomis, miniatiūromis, instrumentiniais koncertais, operetėmis, miuziklais, baletais, baladėmis, romansais, estradiniais – džiaziniais kūriniais. Kartu su Molodečno m. jaunimo miuziklo liaudies teatru sukurtos 3 operos: P. Čaikovskio "Jolanta" ir "Eugenijus Oneginas", G. Verdi "Traviata". Už indėlį į Baltarusijos kultūrą orkestrui suteiktas Baltarusijos nusipelniusio mėgėjų kolektyvo vardas.


"GIEDRĖS ZEICAITĖS KNYGOS LEIDYBA."

Muzikinis ir kulinarinis rendevouz

Jau penktą kartą Konservatorijoje vyko mokinių kalbinis-kultūrinis mainų projektas. Trečią kartą šimkiukai vyko į šiaurės Italijos Veneto regioną, šį kartą – į I.P.S.S.A.R „P.Artusi“ mokyklą, įsikūrusią Recoaro Terme, mažame mieste Dolomitinių Alpių papėdėje.

Po kovo mėnesį įvykusio italų apsilankymo praėjus pusei metų, sulaukėme mūsų kelionės į saulėtą Italiją. Tai kas pamatyta, sužinota, patirta, sunkiai žodžiais nusakoma!

Paskutinę rugsėjo savaitę mokytojų S. Čilinskaitės, J. Šilinienės ir B. Vaišienės lydima mokinių grupė svečiavosi savo draugų italų šeimose. Oro prognozė žadėjo ypatingą savaitę net patiems italams po, kaip keista bebūtų, lietingos jų vasaros. Savaitės renginių planas buvo kupinas naujų patirčių ir pažinčių.

Pirmąją dieną lankėmės mokykloje. Salėje mus pasveikino mokyklos direktorius, įvyko mokyklos pristatymas. I.P.S.S.A.R „P.Artusi“ ruošia kulinarus, barmenus, viešbučių aptarnavimo personalą. Kas bendro tarp mūsų gana skirtingų mokyklų? Direktorius kalbėdamas akcentavo bendravimo ir bendradarbiavimo svarbą jaunų žmonių gyvenime. Jo pasakyta frazė „Muzika ir maistas – tai pats geriausias derinys“ tapo mūsų moto. Mokykloje apžiūrėjome erdvias modernias klases, pro kurių langus matomų kalnų vaizdai kėlė vieną klausimą: kaip mokiniai gali susikaupti pamokų metu, pro langus regėdami Alpes? Po pietų turėjome ekskursiją po apylinkes, lankėmės terminių vandenų spa centre, net trumpai pasimėgavom procedūrom, kas padėjo pasveikti ne vienam mūsų moksleiviui, išvykusiam į kelionę su sezoninės slogos simptomais.

Kita diena buvo labai svarbi: vakare buvo mūsų mokinių ir mokytojų koncertas Valdagno muzikos mokykloje. Rytas prasidėjo pakilia nuotaika: oro prognozė pasiteisino ir visa savaitė lepino vasariška, apie +26 laipsnių, šiluma. Aplankėme Vičenzą – Veneto regiono miestą šiaurės rytų Italijoje, garsų tuo, jog šiame mieste didelę dalį architektūros paminklų sukūrė įtakingas XVI a. architektas A. Palladio. Olimpinis teatras (Teatro Olimpico) – seniausias Europoje uždaras teatras, pastatytas XVI a. Žiūrovų salėje mediniai suolai primena akmeninius tradicinius graikų ir romėnų teatrų po atviru dangumi suolus.

Konservatorijos mokinių ir mokytojų koncertas, kaip visada, nepaliko nė vieno abejingo. Nugalėję jaudulį, mokiniai lipo į sceną ir parodė namie paruoštą programą. Vakare mūsų apsilankymo garbei mokyklos mokiniai laukė mūsų paruošę šventinę vakarienę, kurioje dalyvavo mokyklos administracija, kolektyvas, keletas tėvų ir projekto dalyviai. Įvertinome aukšto lygio mokinių aptarnavimą, jų kulinarinius sugebėjimus. Buvome pagerbti, pamaloninti pasveikinimu lietuvių kalba iš italų kolegų lūpų.

Savaitgalį mokiniai praleido šeimose. Tuo tarpu mokytojos turėjo atlikti svarbią misiją – buvome pakviestos dalyvauti tarpkultūriniame festivalyje Valdagno miesto parke, kur pristatėme Lietuvą. Buvo ir mūsų trispalvė, ir gal pirmą kartą Valdagno scenoje žodžiai skambėjo lietuviškai.

Oras ir toliau mus lepino. Prieš išvykdami iš Lietuvos žinojom, kad mes važiuosim į Veneciją. Važiavom ir džiaugėmės, kad pamatysime miestą, kurį aplankyti ne vienam yra svajonė. Venecijoje viliojo viskas: užsukti į kiekvieną parduotuvę, pereiti kiekvieną tiltelį, kiekviena gondola prašėsi nufotografuojama. Nė vienas muzikantas nepraeitų pro šalį, neužėjęs į Hard Rock cafe, o jei ten dar papasakoja ir leidžia nusifotografuoti su „Bitlų“ dovanotu grupės muzikanto būgnu...

Ekskursija į La Fenice teatrą pranoko visus šimkiukų lūkesčius. O jei ten dar kokią operą išgirdus...

Paskutinę mūsų programos dieną po pusryčių išvykome į Veroną, Romeo ir Džiuljetos meilės miestą. Ekskursija po turtingiausią šiaurės Italijos miestą, aplankant istorinį miesto centrą, spalvingą turgaus aikštę, I a. statytą romėnų amfiteatrą, už kurį didesnis tik Romos Koliziejus, Piazza delle Erbe (Žolių aikštę), Džiuljetos namą su garsiuoju balkonėliu, paliko neišdildomą įspūdį. Verona žavėjo siauromis senamiesčio gatvelėmis, viduramžių aikštėmis, fontanais, parkais, tiltais ir, žinoma, ore sklandančia romantikos dvasia.

Net du kartus Vičenzos provincijos spauda atkreipė į mus dėmesį publikacijomis laikraštyje. Į mokyklą parvežėme pasirašytą bendradarbiavimo sutartį su I.P.S.S.A.R „P.Artusi“ mokykla. Sunku pervertinti šios mainų programos reikšmę. Ši partnerystė leidžia mokiniams įvertinti ir pasidalinti savo vietinėmis tradicijomis su bendraamžiais Europoje. Pagrindinis projekto tikslas – tarpkultūriniai mainai, kurie suteikia galimybę mokiniams pasijusti Europos piliečiais. Tarptautiniai projektai skatina skirtingų šalių mokyklų bendruomenių bendradarbiavimą, moko, kaip elgtis įvairiakalbėje ir įvairiakultūrinėje aplinkoje. Sėkmingai vykdomi projektai sudaro galimybę mokytojų ir mokinių mobilumui.

Italija nuostabi. Vakarėjant tas kalnų, vilų ir debesų vaizdas užburia. Pažinome vietinių gyventojų kultūrą, jų draugiškumą ir geranoriškumą, nuostabią gamtą bei architektūrą. Po šios kelionės Italiją aplankyti norėsis dar ir dar kartą!

Buvo labai sunku atsisveikinti su naujosiomis šeimomis. Autobusu prasidėjo pirmasis mūsų ilgos kelionės namo etapas. Po to sekė skrydis iš Milano (Bergamo) ir kelionė iš Vilniaus į Klaipėdą autobusu. Namus pasiekėme apie antrą valandą nakties, labai pavargę, bet nepaprastai laimingi.

Projekto koordinatorė

J. Šilinienė


LIETUVOS MOKYKLŲ BENDRUOMENIŲ KONKURSAS

„BENDRUOMENIŠKIAUSIAS MŪSŲ MOKYKLOS RENGINYS/PROJEKTAS/AKCIJA“ (2014M.)

Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija 2014m. gegužės mėnesį dalyvavo Lietuvos mokyklų tobulinimo centro surengtame konkurse „BENDRUOMENIŠKIAUSIAS MŪSŲ MOKYKLOS RENGINYS/PROJEKTAS/AKCIJA“. H.Šlikui padedant konkursui buvo išsiųsta filmuota medžiaga apie didžiausią pastarųjų metų mokyklos renginį „Menui kilniajam mes giedame šlovę“.

„Menui kilniajam mes giedame šlovę“ – tai iškilmingas vakaras-koncertas,skirtas Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos 90-mečio jubiliejui ir 20-ties metų konservatorijos vardo sukačiai paminėti. Į renginį buvo sukviestas gausus būrys žymių muzikos profesionalų, baigusių konservatoriją, dabar pasirodančių tiek svarbiausiose mūsų šalies, tiek užsienio koncertinėse scenose. Koncerte dainavo Sigutė Stonytė (sopranas), Viktoras Gerasimovas (sopraninas), Kęstutis Alčiauskis (tenoras), Almas Švilpa (bosas, Lietuva–Vokietija), Mindaugas Rojus (tenoras / baritonas). Iš absolventų, pedagogų, dabartinių mokinių bei Klaipėdos kamerinio orkestro buvo suburtas jungtinis simfoninis orkestras ir mišrus choras, kuriems dirigavo Stasys Domarkas ir Tomas Ambrozaitis. Jubiliejinio koncerto programa atliepė turtingą mokyklos istoriją.

Renginyje dalyvavo esami ir buvę konservatorijos mokytojai, mokiniai, mokinių tėvai – visa konservatorijos bendruomenė, o taip pat Klaipėdos miesto bendruomenė, svečiai iš Lietuvos ir užsienio šalių.

Renginys priminė konservatorijos svarbą ir indėlį į šalies muzikinę kultūrą. Jo sėkmė patvirtino sklindantį gandą apie nepaprastą „Šimkinės“ (taip savo mokyklą vadina visi esami ir buvę mokiniai) aurą, kurią jautė visi, kurie pabuvojo pas mus. Dabartiniai mokyklos mokiniai, turėjo galimybės atlikti kūrinius kartu su žinomais Lietuvoje ir užsienyje atlikėjais, baigusiais konservatoriją - tai turi didžiulės įtakos jų mokymosi motyvacijai, sceninei patirčiai, bendravimo įgūdžiams. Bendros repeticijos, renginio oarganizavimas, viešinimas - konservatorijos bendruomenės organizacinių gebėjimų tobulinimas, geroji patirtis. Renginio nuotraukos, filmuota medžiaga, straipsniai spaudoje – istorinė medžiaga ateities kartoms, kurią sėkmingai naudojame įvairiems prisistatymams, konservatorijos istorijos aprašymams, konkursams ir pan. Taip pat planuojama išleisti knyga jubiliejaus proga.

Filmukas konkursui


FOLKLORAS JUNGIA MUS

Šiemet (2014m.) Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija dalyvauja Nordplus (Šiaurės ir Baltijos šalių) projekte "Folkloras jungia mus“ partneriai pasirinkti neatsitiktinai. Suomijos atstovė Jolanta Harstela yra buvusi Klaipėdos konservatorijos mokinė. Ji turi naujos muzikos mokymo Suomijoje patirties, kuria galės pasidalinti su buvusiais savo pedagogais, įvertinti pokyčius, kurie Klaipėdos konservatorijoje įvyko per 20 metų.

Latvijos partneriai turi socialinės atskirties rizikos vaikus, kurie folklorą panaudoja, kaip popamokinę veiklą, patys gaminasi instrumentus, gali pamokyti vaiku neužimtumo prevencijos.

Klaipėdos konservatorija šalia bendrojo lavinimo mokiniams suteikia profesinės linkmės muzikinį išsilavinimą, turi didelę patirtį organizuojant labai įvairialypę popamokinę ir koncertinę veiklą, labai aktyviai dalyvaujanti įvairiuose Lietuvos ir užsienio projektuose. Šia daugiamete patirtimi konservatorija norėtų pasidalinti su šalimis-kaimynėmis bei pasisemti iš jų naujų idėjų.

Daugiau informacijos - projekto bloge >>

I partnerių susitikimo Lietuvoje įspūdžiai:

Iš pristatymo apie I partnerių susitikimą Lietuvoje medžiagos >>

II partnerių susitikimo Latvijoje įspūdžiai:

Iš II partnerių susitikimo Latvijoje medžiagos >>

III partnerių susitikimo Suomijoje įspūdžiai:

Iš III partnerių susitikimo Suomijoje medžiagos >>

Straipsnis tinklalapio Naujienose