ErasmusPlius
Projektas “Studentų ir mokytojų žinių ir įgūdžių tobulinimas užsienyje“.
Spalio 12 d. aštuoni mokiniai iš Cėsio m. A. Kalninio vidurinės muzikos mokyklos ir dešimt mokinių iš Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos Vilniaus valstybinėje kolegijoje dalyvavo aukštojo meistriškumo pamokose: perkusijos (lektorius Arkadij Gotesman), užsiėmimuose su pagrindiniu instrumentu (Darius Rudis, Giedrė Kilčiauskienė, Veronika Golovanova, Valdas Grenda, Liudas Mockūnas, Richardas Banys), klausos lavinimo (Richardas Banys), ritmo klasės (Pranas Kentra). Visos pamokos vyko anglų kalba. Mokinių išvyką kuruoja mokytoja Livija Trakumienė. 


Mokiniai ir mokytojai iš Latvijos (Cėsio m. , A.  Kalninio vidurinės ir muzikos mokyklos)  projekto partneriais pasirinko mus, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją.  Į populiariosios ir džiazo muzikos ypatumus gilinasi 8 mokiniai, juos lydi 2 mokytojai. Latvius kuruoja Konservatorijos populiariosios ir džiazo muzikos skyrius.
Spalio 11 d. bendrabučio salėje buvo organizuota viktorina (viskas apie džiazą).  Įvairias užduotis vykdė mišrių komandų nariai.  Komandų buvo penkios (po 5-6 narius). Atliktas  užduotis vertino komisijos nariai (latvių ir lietuvių mokiniai ir mokytojai).
Šiandien, spalio 12 d., žinias ir įgūdžius  Vilniaus valstybinėje kolegijoje tobulina ir lietuviai (10 mokinių), ir latviai.