2021 m. rugsėjo 20 d. vyko mokinių atranka į Erasmus+ KA1 projektą “Mokymo(si) kokybės gerinimas tobulinant kalbų mokymąsi bei dalinantis geriausia Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokymo patirtimi”. Teatrinį, užsienio kalbų, džiazo (Bossa Nova žanras) projektą per du metus planuojame vykdyti su trijų šalių patneriais (Portugalija, Ispanija, Turkija).

Norėdami patekti į projektą, mokiniai pildė dalyvio anketą. Atrankoje išaiškėjo, kad į konkursą atvyko mažai džiazo dainininkų, tad jiems teko organizuoti antrą konkursą, nes manome - sunkoka bus mokyti pūtikus džiazinio vokalo. Atrankoje būta įvairių užduočių: ritminių, teatrinių improvizacijų, muzikinių, anglų kalbos žinių patikrinimo ir kt.

Tiems, kurių nepakvietėme, nuliūsti nereikėtų, kitais mokslo metais vėl rinksime naują grupę. Svarbu, kad partneriai priimtų ir Covid-19 ligos plitimas neapribotų mūsų veiklų.

Projekto dalyviai:

Barbora Račkauskaitė

Neda Usonytė

Meda Stonytė

Lukas Galdikas

Jokūbas Jonas Butavičius

Rugilė Lieliungaitė

Justinas Valionis

Laurynas Staponkus

Paulius Austys

Mintara Juzaitytė

Mindaugas Vaškys

Vincentas Daukšys

Adrija Žagarė

Vincentas Žiedas

Gabrielė Kerpytė

Goda Jagminaitė

Karolina Motužytė

Nemira Jankevičiūtė

Nuo 2021 metų spalio mėnesio Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija pradeda įgyvendinti Erasmus+ KA1 programos projektą “Mokymo(si) kokybės gerinimas tobulinant kalbų mokymąsi bei dalinantis geriausia Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokymo patirtimi”.

Idėja vykdyti šį projektą atsirado prieš du metus, paraiška šiam projektui teikta tris kartus, trečią kartą projektas laimėtas, galime pradėti vykdyti veiklas. Projekte susiintegruoja anglų, portugalų kalbų, teatrinis ugdymai. Visas veiklas apjungs Bossa Novos muzikos žanras.

Projekto partneriai – trijų užsienio šalių mokiniai ir mokytojai (Portugalijos, Ispanijos ir Turkijos). Kada vyksime į pirmąją šalį, dar nėra sutarta. Bet pirmoji šalis, turbūt, bus Portugalija.

Į kiekvieną šalį vyks po 8 konkurso būdu atrinktus mokinius bei 3 pedagogus, viso dalyvaus 24 mokiniai ir 3 pedagogai. Kiekvieno vizito trukmė - 10 dienų pagal iš anksto parengtą programą. Mobilumo dalyviai mokiniai išmoks Bossa Nova žanro dainų tekstus anglų ir portugalų kalbomis, ugdys kūrybiškumą bei išmoks improvizuoti dainuodami Europos kalbomis, muzikuodami įvairiais instrumentais, naudodami teatro elementus, taip pat pagerins IT įgūdžius mokydamiesi tarptautinėse nuotolinėse pamokose.

Mokytojai, dirbantys šiame projekte: Rasa Oberhaus, Livija Trakumienė, Regina Baronienė.

Spalio 20 d. 17.00 val. Konservatorijos salėje vyks atranka, norintiems dalyvauti projekte. Kviečiame visus mokinius, kurie mokosi pagrindinio ugdymo programos. Ypač kviečiame džiazo ir populiariosios muzikos skyriaus mokinius.