Tęsiame Lietuvos, Latvijos, Turkijos tarptautinį projektą ,,Developing professional knowledge, skills and competence for music students" pagal Erasmus+ mainų programą.

Šįkart lankomės roko sostinėje - Liepojoje. Dieną pradėjome Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola. Šiltai sutikti, pradėjome vykdyti dienotvarkės planą - visi dalyviai pristatė savo hobius, pasitelkdami informacines technologijas.

Susipažinome su mokyklos erdvėmis, jos be galo didelės. Mokykla neapsiriboja vienu pastatu ir toliau tęsia plėtrą.

Džiaugiamės puikiai suorganizuota ekskursija po žymiausias Liepojos vietas. Susižavėjome miesto giliomis muzikos tradicijomis ir simboliais, kurie skatina žmones domėtis miestu bei pamėgti muziką.

Turėjome puikia ekskursiją garsioje ,,Lielais Dzintars" koncertų salėje, kurioje aplankėme ne tik jos visus užkulisius ir didžiąsias teatro scenas, bet taip pat aplankėme ir garso režisieriaus erdvę, kurioje labai daug sužinojome apie jo profesiją.

Dieną užbaigėme improvizaciniame koncerte-Jam Session, kuris vyko toje pačioje ,,Lielais Dzintars" koncertų salėje..

Antroji viešnagės diena Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola prasidėjo Lietuvos, Latvijos ir Turkijos Velykų tradicijų pristatymu. Suradome labai daug panašumų tarp Lietuvos ir Latvijos papročių, o turkai pristatė neįprastus šventimo būdus. Labai džiaugiamės ir didžiuojamės savo komandos narėmis Julija ir Rugile, kurios itin išsamiai papasakojo bei parodė Lietuvos etnografinių regionų Velykų šventimo tradicijas.

Aplankėme XIX a. liuteronų barokinio stiliaus bažnyčią, kuri yra viena seniausių Latvijoje. Ji garsėja savo puošniais ir didingais vargonais. Bažnyčioje nuolat rengiami tarptautiniai vargonų muzikos festivaliai. Šio didingo instrumento skambesį, kurį puikiai valdė profesionali vargonininkė, išgirdome ir netgi išbandėme ir mes.

Taip pat pakilome į bažnyčios bokštą ir grožėjomės miesto panorama.

Šimkiukų prašymu turėjome išskirtinę galimybę stebėti Liepojos simfoninio orkestro repeticiją, kuri vyko ,,Lielais Dzintars" koncertų salėje. Džiaugiamės savo partnerių svetingumu ir nuoširdumu.

Balandžio 21 dieną pradėjome repeticijomis, repeticijomis ir dar kartą repeticijomis. Iš širdies parepetavę, išvykome į nuostabų miestą Latvijos vakaruose Kuldygą, kurio Ventos kairiajame krante išsidėstęs senamiestis susiformavęs XIV-XV a.

Nuo pirmųjų žingsnių Kuldyga sužavėjo savo autentiška architektūra, siauromis akmenuotomis gatvelėmis, išlikusiomis įspūdingomis bažnyčiomis. Miestas garsus savo architektūros paminklais: Livonijos ordino pilis, kuri buvo pastatyta 1244 m., tačiau XVIII a. sugriauta, barokinė Šventosios Kotrynos ir Šventosios trejybės bažnyčios (medinis interjeras), vandens malūnas, XVI - XIX a. gyvenamieji mediniai namai. Aplankėme ir buvusį žydų gyvenamąjį rajoną, kurį žymi tik Sinagoga, kurioje šiuo metu yra įsikūrusi viešoji biblioteka ir paminklas, minintis skaudų jų likimą. Iš šio miesto žydai buvo ištremti į Ukrainą jau prieš I-ąjį pasaulinį karą caro įsakymu be teisės sugrįžti, o jų likusieji gyvenamieji namai buvo subombarduoti 1945 m. gegužės 9 d. Stalino įsakymu. Nė vienas žydas į šį miestą niekada negrįžo.

Miestas įžymus ir tuo, jog dėl savo autentiškumo yra patrauklus režisieriams, ir jame dažnai įsikuria kino studijos, dažniausiai čia yra kuriami istoriniai filmai.

Žinoma, kaip ir Liepoja, miestas garsus savo muzikos kūrėjais, festivaliais.

Na, ir pabaigoje labiausiai mūsų mokinius sužavėjo Ventos upėje "skraidančios žuvys".

Nuoširdžiai dėkojame mūsų nuostabiems partneriams latviams ir gidei už tokią unikalią galimybę pamatyti ir pajusti miesto didžią istorijos dvasią.

,,Developing professional knowledge, skills and competence for music students" pagal Erasmus+ mainų programą paskutinės dienos Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola buvo smagios ir aktyvios. Ruošėmės šio projekto antrojo etapo uždarymo koncertui, baigėme pristatyti savo paruoštus darbus informacinių technologijų srityje. Mūsų grupelė paruošė pristatymą apie kompetencijas, taip pat naudodamiesi QR kodu įgijome skaitmeninius ženkliukus, kurie suteikia galimybę rinktis, saugoti, valdyti ir dalintis savo pasiekimais. Pristatymo pabaigoje mokiniams ir mokytojams buvo įteikti sertifikatai, pažymintys jų kompetencijas, įgytas šiame projekte.

Įvyko labai lauktas uždarymo koncertas, kuriame atskirai ir kartu pasirodė Turkijos, Lietuvos, Latvijos mokiniai. Džiugu, kad šimkiukai paruošė ne vieną šaunų pasirodymą. Na, o šią pakylėtą dieną užbaigėme vakarėliu, kuriame skambėjo gyva muzika. Latvių muzikalumas, teatrališkumas, fantazija, gebėjimas linksminti publiką sužavėjo mus. Tai buvo pirmoji jų organizuojama diskoteka po karantino. Džiaugiamės galėję būti viso to dalimi. Nekantriai laukiame turkų ir latvių pedagogų bei mokinių atvykstant pas mus.