#Erasmus+

Projektas „Ugdymo kokybės gerinimas Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje“

Stebėjimo vizitas Cartagenos konservatorijoje (Ispanija).

Visose klasėse atviri ir langai, ir durys (Covid-19 prevencija), todėl ir mokiniai, ir mes klasėse sėdėjome su striukėmis, paltais. Šaltoka. Didelės klasių erdvės. Nepastebėjome pamokose nė vieno mokinio, kuris bandytų naudotis mobiliuoju telefonu. Kodėl? Kaip jums tai pavyksta? „Tokia mūsų tvarka“– atsakė anglų kalbos mokytoja. Ir ji visiems aiški. Teritorija ugdymo metu užrakinta. Po pamokų mokinius privalo pasiimti tėvai. Pamokos nepraleidžiamos. Pamoka trunka 55 minutes, pertraukos laikas – itin trumpas (tik perėjimui iš vienos klasės į kitą). Stebėjome dvi anglų kalbos, teatro, Flamenko individualias (gitara) ir ansamblio (gitaros  ir vokalo) pamokas.

Įsimintiniausiu dienos įspūdžiu tapo pažintis su Ispanijoje gimusiais lietuviais, keturiolikos metų dvynukais Greta ir Matu, ir jų mama ponia Audra (kuri sutiko būti vertėja, kalbant su mokyklos projektų vadove ir siekiant tiksliai aptarti būsimo projekto detales). 

Pamokų metu garsinė atmosfera priminė mūsų Konservatoriją – būgnininkas pirštais beldė ritmą stalo paviršiuje, už sienos grojo trimitas

Mokytojos Regina Baronienė ir Rasa Oberhaus