#ErasmusPlus projektas ,,Ugdymo kokybės gerinimas Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje” tęsiasi Suomijoje. 

     Gegužės 8 d. susipažinome su mokytojų grupe iš įvairiausių Europos šalių: Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Vokietijos, Lenkijos, Graikijos. Mūsų kursų ,,Best Practices Benchmarking” grupę sudaro 24 dalyviai. Sekmadienį turėjome ekskursiją po Helsinkio senamiestį ir susipažinimo vakarienę autentiškame vikingų restorane. 

    Gegužės 9 d. (pirmadienis) buvo labai intensyvus. Klausėmės pristatymo apie Suomijos švietimo sistemą ir jos ypatumus, buvo aptarti Pisa tyrimai, jų reikšmė Suomijos švietimo sistemoje ir lyginamoji rezultatų analizė pasaulyje. Dalyvavome praktiniuose užsiėmimuose. Vakarop turėjome ekskursiją į profesinio mokymo kolegiją.

    Gegužės 10 d. rytas prasidėjo nuo namų darbų pateikimo. Kiekvienas kursų dalyvis turėjo paruošti savo šalies švietimo sistemos pristatymą. Buvo įdomu išgirsti apie Europos šalių švietimo sistemų skirtumus ir panašumus bei pristatyti Konservatorijoje mokomas programas. Vėliau buvome suskirstyti į komandas ir atlikome užduotis naudodami ICT (information and communication technology) įrankius. Klausėmės lektorių paskaitų: ,, Pagrindiniai mokymosi visą gyvenimą principai Suomijoje”, ,,Vidurinio ugdymo planai ir brandos egzaminai Suomijoje”.

     Kursai Suomijoje gegužės 11 d. baigėsi vizitu į Helsinkio IB World mokyklą. Susipažinome su šios mokyklos ugdymo planais, pasiekimų lygiais ir mokymo metodais. Mokyklos mokiniai buvo ekskursijos gidais. Jie papasakojo apie mokyklos istoriją, apie mokinių pareigas ir atsakomybes. Trečiadienį po pietų, atsisveikinę su italų dalyvių grupe, kėlėmės keltu į Taliną (Estijos Respublika).

     Ketvirtadienio ankstų rytą visi susirinkome didžiausioje Talino ,,XXI a. mokykloje“. Šioje mokykloje mokosi 1300 mokinių ir dirba 100 mokytojų. Mokyklos direktorius pristatė savo mokyklos viziją, strategiją ir vykdomas veiklas siekiant užsibrėžtų mokyklos tikslų. Likome sužavėtos moderniomis ir inovatyviomis erdvėmis bei nuostabia poilsio zona uždarame mokyklos kiemelyje. Toliau ,,perbėgome” į Talino universitetą ir klausėmės paskaitos apie Estijos švietimo sistemą. Po pietų aplankėme seniausią Estijos mokyklą ,,G. Adolf Gimnasium”. Jos įkūrimo data siekia net XVII a. Jausmas buvo toks, kad vaikštome muziejuje-mokykloje. Stebėjome anglų, ispanų kalbų, matematikos pamokų fragmentus. 2 val. visa kursų dalyvių grupė dalyvavome IT užsiėmimuose, kuriuos vedė mokyklos mokiniai. Buvo įdomu…

Diena baigėsi dalyvių refleksija lyginant Suomijos ir Estijos ugdymo sistemas.

     Penktadienį (gegužės 13 d.) aplankėme dvi labai skirtingas mokyklas, kurios yra įsikūrusios 20-50 kilometrų nuo Talino. Pirmoji aplankyta mokykla ,,Kuusalu keskkool” įsikūrusi gamtos apsuptyje. Turi didžiulį stadioną, baseiną ir naują pradinio ugdymo pastatą. Daug pamokų vyksta gamtoje. Antroji mokykla - ,,Viimsi Gumnaasium”. Prestižinė vidurinio ugdymo mokykla, kuri atidaryta tik prieš keturis metus ir jos steigėjas yra Estijos Respublikos švietimo ministerija. Norint mokytis šioje mokykloje, reikia laikyti stojamuosius egzaminus, todėl mokiniai yra labai motyvuoti. Mokyklos direktorė pristatė šios mokyklos ugdymo planą, mokytojai supažindino su mokyklos moderniomis erdvėmis ir pasidalino mokymo metodais.

#ErasmusPlus kursai ,,Education in Finland and Estonia – Original Best Practices           Benchmarking course for all school levels” baigėsi šeštadienį (gegužės 14 d.) aplankant Talino senamiestį. Gražiausioje Talino senamiesčio vietoje buvo įteikti kursų pažymėjimai. 

Renata Krikščiūnaitė – Barcevičienė ir Gitana Motiejaitė