#akyakamuğla #hierapolispamukkale

#ErasmusPlus programa. Projektas „Improving the quality of teaching by improving language learning and sharing the best practice of Klaipėda Stasys Šimkus Conservatory“ (projekto partneris - Denizli (Turkija) Hakki Derekoylu Guzel Sanatlar Lisesi mokykla).

Po dinamiškų repeticijų, kurios vyko keturias dienas, sulaukėme ir pramogų - puikiai Turkijos partnerių suorganizuotų išvykų į nuostabias gamtos vietas. 

Šeštadienį aplankėme Hierapolį ir Pamukalės versmes (įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą). Hierapolyje išlikęs imperatoriaus Adriano laikų amfiteatras, dveji miesto vartai, vėlyvojo helėninio laikotarpio Apolono šventykla ir kiti žmonijos sukurti statiniai. Amfiteatre, kuris, pasak mūsų charizmatiškojo gido, yra vienas didžiausių ir įspūdingiausių Antikos laikotarpio teatrų visoje Europoje, mes, norėdami įsitikinti, ar akustika tikrai puiki, sudainavome „Mas Que Nada“. Skambėjo, nufilmavome. Pamukalėje visi norintys braidė įvairaus dydžio gamtos sukurtuose baseinėliuose ir maudėsi Kleopatros mineraliniuose vandenyse (gido informacija – jaunina tas vanduo). Tad, viso pasaulio žmonės iš vandenų lipo ir jaunesni, ir gražesni . Šioje kelionėje, kaip ir pačiose Bossa Novos žanro dainose, daug kas siejasi su vandeniu. Galvoje jau įsitvirtinto būsimo performanso pavadinimas „Singing Waters of Bossa Nova“. 

Sekmadienį – nuostabus Akyaka rajonas Muğla, viena lankomiausių turistų atostogų vietų. Panašus į mūsų Nidą – švarus, ant Egėjo jūros kranto, namai tik baltos spalvos, jie pagaminti iš medžio, nes saugoma privaloma architektūra. Azakos upė, ištekanti iš kalnų, Akyaka mieste turi žavią aplinką ir ramią srovę, kuri nutekina neigiamą energiją. Iš ten kartu su turistais iš viso pasaulio turistiniu laivu išplaukėme į Egėjo jūrą. Kelionėje mus lydėjo trys turkų mokytojai, kurie yra nuostabūs! Maudynės – įsimintiniausia! Iš laivo – tiesiai į jūrą. Ir taip – šešis kartus. Didžiausią įspūdį paliko musulmonės, kurios maudėsi su burkomis (burką islamą išpažįstanti moteris gali nusivilkti tik būdama savo namuose). Grįžom naktį, pavargę, saulės perkaitintą odą vėsindami drėgnais rankšluosčiais. Denizlio mieste lijo.