Prasidėjo paskutinis tarptautinio projekto „Developing professional knowledge, skills and competence for music students“ pagal Erasmus+ mainų programą etapas. Šįkart latviai ir turkai atvyko pas mus!

Gegužės 16 d. svečius sutikome trumpu koncertu, kuriame pasirodė mūsų mokyklos trombonų bei tautinių instrumentų ansambliai. Vėliau svečiai supažindino mus su muzikos technologijų pritaikymu įvairių įrašų kūrimui ir įgarsinimui.

Po pietų turėjome nuostabią ekskursiją Klaipėdos miesto senamiestyje, aplankėme žymiausius miesto objektus. Tiek svečiams iš Latvijos, tiek iš Turkijos mūsų miestas ir mokykla paliko didelį įspūdį.

Gegužės 17 d. aplankėme Juodkrantę ir Nidą, kur projekto partneriams aprodėme gražiausius šių kurortų kampelius. Buvo įdomu stebėti svečių reakcijas, ragaujant tradicinius valgius - šaltibarščius ir cepelinus. Jiems patiko!

Paskutinis projekto etapas Lietuvoje su partneriais iš Latvijos ir Turkijos įgavo pagreitį. Toliau gilinome žinias muzikinių IT srityje- dirbome su skaitmenine garso montavimo programa. Mūsų dieną praturtino susitikimas su Klaipėdos miesto meru V. Grubliausku, kuris pasidžiaugė projekto sėkme, bendravo ne tik anglų, bet ir latvių kalbomis bei atskleidė ypatingą ryšį su Liepojos miestu. Apsilankėme Klaipėdos dramos teatre, kur susipažinome su pastato istorija, pamatėme teatrą iš užkulisių.

Dieną užbaigėme Klaipėdos koncertų salėje, kur klausėmės koncerto ,,Skambink su brass kvintetu".
Gegužės 19-oji diena prasidėjo garso takelių kūrimu,  po to  ruošėmės projekto uždarymo koncertui. Vakarop visi apsilankėme Puodžių gatvės šventėje, kur su malonumu klausėmės aplinkinių muzikos mokyklų mokinių koncertų. Ypač sužavėjo mūsų mokyklos džiazo choras ir pučiamųjų pasirodymas. Na, o po šventės vėl išskubėjome į koncertų salę kur šįsyk koncertavo pianistas Alexander Paley ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.  Po koncerto laiką leidome ,,Kurpių" džiazo klube, kur mūsų svečiai mėgavosi jaukia atmosfera ir puikia kompanija.
Gegužės 20 d. išaušo paskutinė projekto diena. Po paskutinių repeticijų vakare įvyko renginys-koncertas, kurio dėka dar geriau pažinome vieni kitų muzikines tradicijas, o bendrų pasirodymų metu sustiprinome draugystę.

Džiaugiamės šiuo nepaprastu projektu, kuris ne tik suteikė žinių IT srityje, bet ir padėjo tobulinti anglų kalbos žinias, susirasti naujų draugų, pažinti kitas kultūras. Projektas baigėsi, tačiau bendrystė ir šilta draugystė išliks dar ilgai.


Gitana Motiejaitė, Jolanta Vyšniauskienė, Haroldas Šlikas, Deimantė Motiejūnaitė, Simas Martinkus.