Vasario 6-7 dienos

#ErasmusPlus

#IntegrierteGesamtschuleKurtSchumacherIngelheim

Projektas „Mokymosi kokybės gerinimas tobulinant kalbų mokymąsi bei dalinantis geriausia Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokymo patirtimi“.

Tai trečioji ir paskutinė šio projekto išvyka. Vokietija, Ingelheimo integruota Kurto Shumacherio vardo bendrojo lavinimo mokykla. Ilgai derintos datos, projektinės ir kultūrinės veiklos, muzikiniai kūriniai. Keletas virtualių susitikimų Zoom platformoje, aiškumo ir tikslumo paieškos. Projekte dirba du vokiečių mokytojai: Chistiane (drama), Cristopher (orkestro vadovas), styginių instrumentų orkestro ir teatro mokiniai. Styginių orkestrui kūrinius padės atlikti Urtė (fleita), Dovydas (saksofonas), Matas (perkusija).

Vakar buvome maloniai sutikti mokykloje, vieni kitiems teikėme dovanas ir bendravome. Projekto pagrindinė kalba yra anglų, bet kalbame ir vokiečių kalba.

Abiejų grupių susitikimo metu IGS direktoriaus pavaduotojas Stefan Lechert pajuokavo, kad mūsų abi mokyklos susijungė ne Europos, bet pasaulinio projekto veikloms, nes vokiečiai su lietuviais atliks brazilų muziką.

Nors po intensyvios kelionės dienos buvome itin pavargę, bet keletas mūsų vakare naujoje Ingelheimo karališkoje kultūros ir kongresų salėje klausė Antonín Dvořák simfoniją Nr. 9 e-moll „Iš Naujojo pasaulio“, op. 95 ir Samuel Coleridge-Taylor kūrinį „Hiawatha vestuvių šventė“ (iš „Dainos apie Hiawatha“ op.30). Scenoje muzikavo 90 orkestrantų ir 120 choro atlikėjų. Po sujungto skrydžio (Palanga-Ryga-Frankfurtas) muzika buvo puiki terapija ausims.

Na o šiandien prasidėjo repeticijos.