Tarp visų Europos sąjungos valstybėse esančių ir vykdančių tarptautinio EPAS (European Parliament Ambassador School) projekto programą mokyklų jau ketvirti metai yra ir mūsų Konservatorija. Gavusi pasiūlymą iš kroatės mokytojos į „EPAS teachers“ FB grupę (susijungus mokiniams iš septynių ES šalių mokyklų originaliai paminėti Europos dieną), juo pasidalinau su mokytoja Rasa Oberhaus. Jos žaibiška ir pozityvi reakcija ir nulėmė sėkmę. Nuo vakar mes tapome oficialiais šio projekto partneriais.
Vakar ZOOM programoje susijungė visų projekte dalyvaujančių mokyklų komandos iš Kroatijos, Vengrijos, Austrijos, Latvijos, Portugalijos, Lietuvos. Vienintelių švedų nebuvo, jiems – atostogos  Bet mums – irgi atostogos . Piko metu ekrane pamačiau maksimalų dalyvių skaičių – 100. Projekto koordinatorė ir sumanytoja mokytoja Marina iš Kroatijos puikiai moderavo susitikimą. Projekto tikslas – paminėti Europos dieną, uždaviniai – Discord programoje, bendraujant visų šalių mokiniams, kurie pagal temas (pvz.: nacionaliniai simboliai, tradicijos, maistas ir gėrimai ir pan.) jau suskirstyti į devynias grupes, paruošti bendrus skaitmeninius plakatus. Galutinis produktas – filmas, kuris bus patalpintas į e-Twinning platformą. Startas – balandžio 12 d.
Projektą administruoja mokytoja Rasa Oberhaus, jai padeda mokytoja Lilija Grigaitytė. Projekte dalyvauja aštuoniolika I-IV klasių mokinių. Džiaugiuosi mokinių drąsa užduoti tiesioginius klausimus. Puiki tartis  Mus išgirdo Europa!
Vakar pirmąjį susitikimą baigėm jau po 20.00 val., bet mūsų mokiniai dar ilgai „mezgė“ virtualius pokalbius Discord‘e. Naktį į Messenger grupę „įkrito“ abiejų mokytojų palinkėjimas – taip ir tęskite, nebūkite drovūs, susiraskite draugų, tada darbas bus lengvas! Ir ačiū, kad esame puiki komanda!
#MEPALietuva
#EPAambassadorSchool

Vaikų vasaros poilsio programos stovykla „Muzika visur“

Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje rugpjūčio 19–27 dienomis šurmuliavo į vaikų vasaros poilsio programos stovyklą „Muzika visur“ sugužėjęs jaunimas: čia besimokantys gimnazistai, naujokai ir į konservatoriją dar nestoję, bet susidomėję paaugliai. Vaikams buvo organizuojamos įvairios pažintinės veiklos, susitikimai su įdomiais žmonėmis, koncertai, išvykos. Ir ne tik tai. Kasdien vykdavo individualūs (atlikėjo raiška, bendras fortepijonas) bei grupiniai (orkestras, choras) užsiėmimai. Mokslai nelaukė!

Ir viskas nemokamai (stovyklą dalinai finansavo Klaipėdos m. savivaldybė): nakvynė, maitinimas, ekskursijos...

Antrokų Saulės Norvaišaitės, Tomos Pauraitės, Simo Martinkaus ir ketvirtokės Neringos Rusytės nuomone stovykla yra šauni: „Galime pakeliauti, linksmai pasibūti su „šimkiukais“, susipažinti su profesionaliais muzikais (A. Švilpa, S. Januška, V. Valiu), daug lengviau pradėti mokslo metus, po truputį „įsivažiuojant“, lengvesnė adaptacija naujokams“.

Violeta Bastakienė

Projekto pavadinimas: „Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos infrastruktūros gerinimas".

Projektas yra finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

Projekto tikslas: Modernizuoti Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos infrastruktūrą, įsigyti trūkstamą įrangą, reikalingą kokybiškam ugdymo procesui užtikrinti.

Projektu siekiama padidinti specializuoto ugdymo, skirto išskirtinių gabumų muzikai turintiems vaikams, kokybę, modernizuojant mokymo(si) aplinką. Projekto metu Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija bus aprūpinta muzikos instrumentais ir kitomis mokymui skirtomis priemonėmis, bus atnaujinta bibliotekos erdvė.

Šiemet pradedamas įgyvendinti 2 metų trukmės Erasmus+ projektas „Ugdymo kokybės gerinimas Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje“. Šio projekto pagrindinis tikslas – suteikti konservatorijos darbuotojams naujų žinių ir įgūdžių tam, kad jie pagerintų savo kompetencijas, kurias naudos kasdieninėje veikloje, darbe su mokiniais, bei dalinsis gerąja patirtimi su kolegomis (rengs „apskrito stalo“ diskusijas, „blitz“ apklausas, atviras/meistriškumo pamokas/seminarus, kvalifikacinius kursus tiek šalies, tiek kitų šalių pedagogams, tarptautinius projektus/renginius).