Lapkričio 27 dieną, ankstų šeštadienio rytą, prasidėjo ilgai laukta kelionė pagal Erasmus + programą į Turkiją su projektu ,,Developing professional knowledge, skills and competence for music students“ . Projekto dalyviai: 7 mokiniai ir du mokytojai. Netrukome atvykti iki Rygos oro uosto ir nekantraudami laukėme registracijos skrydžiui į Stambulą – didžiausią oro uostą pasaulyje, užimantį net 7600 hektarų Juodosios jūros pakrantėje. Sėkmingai praėję patikrą ir pateikę visus dokumentus (o jų pandemijos kontekste tikrai netrūksta), patogiai įsitaisėme lėktuve. Kai kuriems tai buvo pirmasis skrydis...

Stambulo oro uoste viešėjome vos porą valandų. Susižavėjome įspūdinga architektūra, inžineriniais sprendimais, akį traukė daugybė parduotuvių, kavinių, restoranų, ten veikiančios kirpyklos, batų taisykla, siuvykla... Informaciniai stendai skelbė, kiek minučių reikės žingsniuoti iki pakilimo vartų. Viską pamatyti laiko neužteko, o ir pabijojome pavėluoti į kitą reisą, kuris mus skraidins į Denizli – Turkijos miestą šalies pietvakariuose. Mes vėl lėktuve, jis - šiek tiek kuklesnis, bet skrydis truks tik 1 valandą. Ir mums vėl atneša maisto! Turkai – nerealūs!

Pavargę, bet sotūs mes pasiekėme Denizlio viešbutį – Vista Hotel, jame įsikūrėme visai savaitei.

Antroji diena prasidėjo gausiais turkiškais pusryčiais viešbučio restorane. Panoraminis vaizdas 9 aukšte pakerėjo, išvydus mus supančius kalnus, saulėtą dangų, didingas mečetes ir daugybę spalvotų namų aplinkui. Oro temperatūra +20, gana vėjuota, bet šilta, o dauguma vietinių gyventojų vaikšto apsirengę striukes, nes juk ...šalta.

Denizlyje gyvena apie 1 mln.gyventojų. Tai pramonės ir industrijos centras, gausu fabrikų (oda, tekstilė, maistas). Čia veikia Pamukalės universitetas, kuriame studijuoja apie 45 000 studentų, dirba per 1400 akademikų. Skaičiai dideli, kaip ir miestas. Apžiūrėjome nedidelę jo dalį, pasivaikščiojome parkais, sutikome daug vietinių šunų ir kačių (labai draugiški). Denizli miesto simbolis – Gaidys.

Aktyviai ir turiningai praleidę savaitgalį, pirmadienio rytą atvykome į mokyklą. Pirmoji pažintis paliko draugišką ir šiltą įspūdį. Mus sveikino ne tik mokyklos administracija, bet ir choras, padovanojęs keletą dainų. Jaukiai įsikūrę vienoje iš klasių, stebėjome projekto dalyvių prisistatymus. Video siužetų pagalba pristatėme savo šalį, mokyklą, padainavome sutartinę.

Viešnagė Denizlyje (Turkija) įgauna vis sodresnių spalvų ir gilesnių įspūdžių. Antradienį mokiniai savarankiškai vedė pamokas turkų moksleiviams, supažindino juos su Lietuvos istorija, geografija ir muzika. Kartu dar mokėmės ir QR kodo paslapčių. Po pietų išvykome į ekskursiją, kuri pranoko mūsų lūkesčius.

Sniego baltumo Pamukalė ( išvertus ,,medvilnės pilis“)– tai gamtos stebuklas! Mineralinės versmės, tekančios kalnų šlaitais, apneša uolas baltu kalkių sluoksniu, kuris atrodo minkštas ir purus, lyg medvilnė...

Netoliese stūkso Hierapolis (išvertus ,,šventasis miestas“), įkurtas apie II a.pr.m.e. bei priklausęs senovės Romos imperijai. Vėliau miestas buvo sugriautas stipraus žemės drebėjimo, tačiau išliko didingas amfiteatras, dveji miesto vartai, Apolono šventykla, baseinai ir pirtys, kuriuose maudydavosi nežemiškoji Kleopatra. Maudynių džiaugsmą patyrėme ir mes, nuvykę į terminių baseinų gydyklas. Jose vandens temperatūra labai aukšta: nuo 46 iki 56 laipsnių karščio.

Didybės ir grožio žodžiais nenusakysi, dalijamės vaizdais ir džiaugiamės, kad mūsų basos pėdos žingsniavo Pamukalės šlaitais, o Tomos aukštas sopranas skambėjo Hierapolio amfiteatro erdvėse.

Trečiadienis prasidėjo latvių, turkų ir lietuvių šalių kompozitorių pristatymais. Spėkite, apie ką pasakojo mūsų bičiuliai latviai? Ogi, Raimonds Pauls:)) Taip pat sužinojome apie Lucija Garūta – latvių pianistę, poetę ir kompozitorę. Klausėmės jos kantatos ,,Dievs, Tava zeme deg!” ( ,,Dieve, tavo žemė dega“) ištraukos. Projekto partneriai turkai pristatė du savo šalies kompozitorius: Muammer Sun ir Ahmet Adnan Saygun. Mūsų moksleiviai papasakojo apie lietuvių kompozitorius Mikalojų Konstantiną Čiurlionį ir Bronių Kutavičių. Vėliau apžiūrėjome mokykloje įrengtą įrašų studiją, naudojamomis programomis ir technika.

Papietavę autentiškame turkų restorane, lankėmės įspūdingos architektūros koncertų ir renginių salėje, apžiūrėjome koncertines erdves, susipažinome su akustinėmis galimybėmis, garso režisierių studija.

Paskutines dvi projekto dienas muzikavome kartu ir rengėme programą koncertui. Pavyko surepetuoti tris kūrinius, kurių atlikimas buvo įvertintas publikos aplodismentais bei komplimentais. Koncerte mums iškilmingai įteikė projekto dalyvių sertifikatus, netrūko vietos politikų dėmesio bei pozavimo nuotraukoms.

Ketvirtadienio popietę lankėmės Pamukalės universiteto miestelyje, apžiūrėjome Muzikos fakulteto patalpas, susipažinome su studijų programomis. Paskui mūsų basos kojos įžengė į mečetę, nustebę klausėmės muedzino kvietimo maldai, išgirdome pasakojimą apie islamo šventyklos papročius. Netrukus vykome arčiau kalnų ir su keltuvais kėlėmės 1500m aukštį. Atsivėrė nuostabūs vaizdai, unikali Turkijos gamta. Tiesa, buvo šaltoka...

Įspūdžių kraitį dar papildė penktadienio ekskursija į antikinį miestą - Laodikya. Išgirdome įdomius gido pasakojimus apie miesto istoriją, religijų įtaką, prekybinius mainus. Miestas buvęs be galo didelis: viename iš amfiteatrų sudainavome latvišką dainą ,,Pūt vėjini“.

Visas patirtis šiame projekte sunku ir išvardinti. Atsisveikinimas buvo graudus, su mokinių ašaromis ir nuoširdžiomis padėkomis mūsų naujiems draugams – turkams. Tačiau, kaip mokytojas Haroldas sakė, ,,projektas nesibaigia, jis tik prasidėjo“, taigi mūsų dar laukia susitikimai Latvijoje ir Lietuvoje.

Jolanta Vyšniauskienė

2021 m. rugsėjo 20 d. vyko mokinių atranka į Erasmus+ KA1 projektą “Mokymo(si) kokybės gerinimas tobulinant kalbų mokymąsi bei dalinantis geriausia Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokymo patirtimi”. Teatrinį, užsienio kalbų, džiazo (Bossa Nova žanras) projektą per du metus planuojame vykdyti su trijų šalių patneriais (Portugalija, Ispanija, Turkija).

Norėdami patekti į projektą, mokiniai pildė dalyvio anketą. Atrankoje išaiškėjo, kad į konkursą atvyko mažai džiazo dainininkų, tad jiems teko organizuoti antrą konkursą, nes manome - sunkoka bus mokyti pūtikus džiazinio vokalo. Atrankoje būta įvairių užduočių: ritminių, teatrinių improvizacijų, muzikinių, anglų kalbos žinių patikrinimo ir kt.

Tiems, kurių nepakvietėme, nuliūsti nereikėtų, kitais mokslo metais vėl rinksime naują grupę. Svarbu, kad partneriai priimtų ir Covid-19 ligos plitimas neapribotų mūsų veiklų.

Projekto dalyviai:

Barbora Račkauskaitė

Neda Usonytė

Meda Stonytė

Lukas Galdikas

Jokūbas Jonas Butavičius

Rugilė Lieliungaitė

Justinas Valionis

Laurynas Staponkus

Paulius Austys

Mintara Juzaitytė

Mindaugas Vaškys

Vincentas Daukšys

Adrija Žagarė

Vincentas Žiedas

Gabrielė Kerpytė

Goda Jagminaitė

Karolina Motužytė

Nemira Jankevičiūtė


Nuo 2021 metų spalio mėnesio Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija pradeda įgyvendinti Erasmus+ KA1 programos projektą “Mokymo(si) kokybės gerinimas tobulinant kalbų mokymąsi bei dalinantis geriausia Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokymo patirtimi”.

            Idėja vykdyti šį projektą atsirado prieš du metus, paraiška šiam projektui teikta tris kartus, trečią kartą projektas laimėtas, galime pradėti vykdyti veiklas. Projekte susiintegruoja anglų, portugalų kalbų, teatrinis ugdymai. Visas veiklas apjungs Bossa Novos muzikos žanras.

Projekto partneriai – trijų užsienio šalių mokiniai ir mokytojai (Portugalijos, Ispanijos ir Turkijos). Kada vyksime į pirmąją šalį, dar nėra sutarta. Bet pirmoji šalis, turbūt, bus Portugalija.

Į kiekvieną šalį vyks po 8 konkurso būdu atrinktus mokinius bei 3 pedagogus, viso dalyvaus 24 mokiniai ir 3 pedagogai. Kiekvieno vizito trukmė - 10 dienų pagal iš anksto parengtą programą. Mobilumo dalyviai mokiniai išmoks Bossa Nova žanro dainų tekstus anglų ir portugalų kalbomis, ugdys kūrybiškumą bei išmoks improvizuoti dainuodami Europos kalbomis, muzikuodami įvairiais instrumentais, naudodami teatro elementus, taip pat pagerins IT įgūdžius mokydamiesi tarptautinėse nuotolinėse pamokose.

Mokytojai, dirbantys šiame projekte: Rasa Oberhaus, Livija Trakumienė, Regina Baronienė.

 Spalio 20 d. 17.00 val. Konservatorijos salėje vyks atranka, norintiems dalyvauti projekte. Kviečiame visus mokinius, kurie mokosi pagrindinio ugdymo programos. Ypač kviečiame džiazo ir populiariosios muzikos skyriaus mokinius.

ErasmusPlius
Projektas “Studentų ir mokytojų žinių ir įgūdžių tobulinimas užsienyje“.
Spalio 12 d. aštuoni mokiniai iš Cėsio m. A. Kalninio vidurinės muzikos mokyklos ir dešimt mokinių iš Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos Vilniaus valstybinėje kolegijoje dalyvavo aukštojo meistriškumo pamokose: perkusijos (lektorius Arkadij Gotesman), užsiėmimuose su pagrindiniu instrumentu (Darius Rudis, Giedrė Kilčiauskienė, Veronika Golovanova, Valdas Grenda, Liudas Mockūnas, Richardas Banys), klausos lavinimo (Richardas Banys), ritmo klasės (Pranas Kentra). Visos pamokos vyko anglų kalba. Mokinių išvyką kuruoja mokytoja Livija Trakumienė. 


Mokiniai ir mokytojai iš Latvijos (Cėsio m. , A.  Kalninio vidurinės ir muzikos mokyklos)  projekto partneriais pasirinko mus, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją.  Į populiariosios ir džiazo muzikos ypatumus gilinasi 8 mokiniai, juos lydi 2 mokytojai. Latvius kuruoja Konservatorijos populiariosios ir džiazo muzikos skyrius.
Spalio 11 d. bendrabučio salėje buvo organizuota viktorina (viskas apie džiazą).  Įvairias užduotis vykdė mišrių komandų nariai.  Komandų buvo penkios (po 5-6 narius). Atliktas  užduotis vertino komisijos nariai (latvių ir lietuvių mokiniai ir mokytojai).
Šiandien, spalio 12 d., žinias ir įgūdžius  Vilniaus valstybinėje kolegijoje tobulina ir lietuviai (10 mokinių), ir latviai. 


Projekto „IV vaikų ir jaunimo festivalis „Muzika kviečia kiekvieną“ finalinis koncertas

Šių metų rugpjūčio 27 dieną LMTA Klaipėdos fakulteto koncertų salėje vyko finalinis projekto „Muzika kviečia kiekvieną“ koncertas (projektą dalinai finansavo Klaipėdos m. savivaldybė). Koncerte dalyvavo iš skirtingų Lietuvos miestų atvykę stovyklos dalyviai, konservatorijos mokiniai bei specialistai ir mokytojai, ruošę atlikėjus. Renginyje skambėjo įvairių epochų ir kompozitorių muzika (A. Tauriello, S. Bredis, G. B. Pergolesi, Alberto Curci, Anton Dvorak, Ferenc Liszt ir kt.). Tačiau svarbiausią koncerto programos dalį sudarė Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos absolventės, šiuo metu jau kompozitorės, Ievos Parnarauskaitės kūriniai.

Koncerto dalyviai visą savaitę mėgavosi ne tik aktyvia stovyklos veikla, tačiau mokėsi ir repetavo su lektoriais, kurie padėjo išmokti bei patirti naujas muzikos galimybes. Per savaitę laiko stovyklautojai paruošė muzikinę programą. Buvo skambinama ne tik fortepijonu, tačiau ir styginiais instrumentais, dalyvavo jaunieji solistai, taip pat pasirodymą ruošė ir orkestras. Visų repeticijų metu, kai mokiniai mokėsi kompozitorės I. Parnarauskaitės kūrinius, ji pati dalyvavo repeticijose bei padėjo atlikėjams perteikti tai, kas pačiame kūrinyje yra svarbiausia. Kompozitorės kūriniai yra išskirtiniai, pasižymintys dramatizmu, emocionalumu bei naujovėmis. Juose buvo panaudotos technologijos su garso įrašais. Buvo svarbu, jog jaunieji atlikėjai perteiktų tinkamas emocijas, kurių savo kūriniuose siekė I. Parnarauskaitė.

Koncerto metu buvo daug emocijų ir jaudulio, jaudinosi ne tik jaunieji atlikėjai, bet ir juos rengę mokytojai bei stovyklos dalyvių tėvai. Tai buvo puiki galimybė vainikuoti stovyklos pabaigą ir užbaigti ją su trenksmu. Kiekvienas, dalyvavęs šiame projekte, išsinešė daug įvairios patirties, naujų įspūdžių, susirado naujų draugų, susipažino su uostamiesčiu bei aplankė jūrą, turėjo puikią progą pasimokyti iš muzikos specialistų naujų savo srities galimybių, turėjo progą atrasti kažką naujo. Projekto „IV vaikų ir jaunimo festivalis „Muzika kviečia kiekvieną“ stovykla parodė, jog mažus ir didelius, jaunus atlikėjus ir patyrusius specialistus sieja vienas pagrindinis dalykas – meilė muzikai. Tad jau laukiame kitų metų, nes planuojame vėl vykdyti jau penktajį vaikų ir jaunimo festivalį. Ypač esame dėkingi Klaipėdos m. savivaldybei, dalinai finansavusiai šį projektą. Dėkojame visiems devyniasdešimčiai dalyvių, nepabūgusių ligų ir negandų ir susijungusių muzikoje.

Živilė Viliutė