Kalėdas ar Naujųjų metų sutiktuves švenčia beveik visas pasaulis. Tuoj tuoj, kai sudėliosime visus ateinančių metų darbus, pradėsime švęsti ir mes. Bet, pirmiausia, apie kitų metų planus – jau pradėjome III vaikų ir jaunimo festivalio „Muzika kviečia kiekvieną“ starto darbus. Sukūrėme logotipą ir nuostatus. Tad, su dideliu džiaugsmu laukiame būsimų festivalio talentų registracijos (bet jau kituose metuose).

O šventiniu laikotarpiu visiems linkime sustoti, atsipalaiduoti ir pasidžiaugti paskutinėmis 2018 metų akimirkomis.

III vaikų ir jaunimo festivalio „Muzika kviečia kiekvieną" nuostatai


Projekto “III vaikų ir jaunimo festivalis “Muzika kviečia kiekvieną” I-ojo etapo veiklų apžvalga

2019 m. balandžio 30 d.

Apie projekto “III vaikų ir jaunimo festivalis “Muzika kviečia kiekvieną” veiklas pasakoja projekto vadovė Renata Krikščiūnaitė-Barcevičienė.

Pabaigėte I-ąjį projekto etapą. Jo veiklos buvo numatytos kovo-balandžio mėnesiais ir pavadintos norinčiųjų dalyvauti projekte-festivalyje pretendentų atrankomis. Ar baigėsi šis etapas, kokius regionus aplankėte?

Taip, šis etapas baigėsi, apvažiavome šešiolika Vakarų regiono muzikos ir meno mokyklų. Šiemet pirmą kartą prie projekto prisijungė Naujosios Akmenės ir Kretingos muzikos ir meno mokyklos. Turėdami ankstesnių metų patirtis, pabandėme atrankas pakeisti susitikimais, nes atrankose koncertuodami vaikai jusdavo įtampą, tarpusavyje konkuruodavo. Tad, siekdami vaikų laisvumo, norėdami pamatyti jų degančius žvilgsnius ir norus, suteikėme šiam etapui kitą formą ir, manyčiau, rezultatas buvo puikus.

Kokretizuokite puikų rezultatą?

Turime 155 jaunus žmones, norinčius dalyvauti stovykloje!

Manau, projektas jau turi rimtą statusą - lyginant su I-uoju ir II-uoju festivaliais, dalyvių skaičius padvigubėjęs! Ir projekto aprašyme buvo numatyta tik 70 dalyvių, ar sutalpinsite visus norinčius?

Dalis norinčiųjų – klaipėdiečiai, jiems nakvynės nereikės, na, o į mokyklos bendrabutį bandysime priimti kuo daugiau susidomėjusių kūrybine stovykla, nors vietų, skirtų miegui, kiekis yra ribotas. Dar turėtų tilpti iš kitų miestų atvykę mokytojai ir mūsų konservatorijos mokiniai, kurie bus pagalbininkais, organizuojant stovyklos veiklas. Tokio didelio srauto vaikų maitinimas taip pat sukuria problemą – padvigubėjus vaikų skaičiui, trūksta lėšų. Tad bandome jas gauti.

Kas vyko susitikimuose?

Kartu su mokytojų komada pati vykau į tuos susitikimus. Atskirai, be manęs, trijuose susitikimuose festivalio idėją pristatė mokytoja Biruta Vaišienė. Mes pasakojom apie festivalį, kūrybinę stovyklą, kalbėjomės su vaikais. Visi geraoriškai sutarėmė, kad savo muzikinius gebėjimus jie parodys, kai patys norės, kai bus tam pasiruošę. Nors kai kuriose muzikos ir meno mokyklose vaikai koncertavo ir šių susitikimų metu, toks buvo jų pasirinkimas. Džiugino jų muzikavimas.

Kokiu istrumentu grojančių vaikų užsirgistravo daugiausiai?

Dainininkų, jų – 37.

Kokie buvo šio etapo sunkumai?

Sunkumų lyg ir nebuvo. Tik sudėtinga, kai užsirašiusių į stovyklą vaikų yra per daug. Bet, jei visų nepriimsime, tai žinome, kad prioritetą skirsime tiems mokiniams, kurie šiais metais planuoja rinktis mokslą mūsų mokykloje.

Koks kitas projekto etapas?

Balandžio 19 ir gegužės 16 dienomis pas mus atvyks mokiniai iš muzikos ir meno mokyklų, jie pristatys savo mokyklas, koncertuos. Per abi dienas išgirsime 16-os ugdymo įstaigų auklėtinių muzikavimą. Na, o vėliau, rugpjūčio 26 – 30 dienomis, vyks kūrybinė stovykla, kurios programa itin įdomi: ekskursijos, vakaronės, meistriškumo pamokos... Negaliu visko atskleisti...

Ačiū už pokalbį. Sėkmės!

Kalbino projektų administratorė Regina Baronienė