2021 m. rugsėjo 20 d. vyko mokinių atranka į Erasmus+ KA1 projektą “Mokymo(si) kokybės gerinimas tobulinant kalbų mokymąsi bei dalinantis geriausia Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokymo patirtimi”. Teatrinį, užsienio kalbų, džiazo (Bossa Nova žanras) projektą per du metus planuojame vykdyti su trijų šalių patneriais (Portugalija, Ispanija, Turkija).

Norėdami patekti į projektą, mokiniai pildė dalyvio anketą. Atrankoje išaiškėjo, kad į konkursą atvyko mažai džiazo dainininkų, tad jiems teko organizuoti antrą konkursą, nes manome - sunkoka bus mokyti pūtikus džiazinio vokalo. Atrankoje būta įvairių užduočių: ritminių, teatrinių improvizacijų, muzikinių, anglų kalbos žinių patikrinimo ir kt.

Tiems, kurių nepakvietėme, nuliūsti nereikėtų, kitais mokslo metais vėl rinksime naują grupę. Svarbu, kad partneriai priimtų ir Covid-19 ligos plitimas neapribotų mūsų veiklų.

Projekto dalyviai:

Barbora Račkauskaitė

Neda Usonytė

Meda Stonytė

Lukas Galdikas

Jokūbas Jonas Butavičius

Rugilė Lieliungaitė

Justinas Valionis

Laurynas Staponkus

Paulius Austys

Mintara Juzaitytė

Mindaugas Vaškys

Vincentas Daukšys

Adrija Žagarė

Vincentas Žiedas

Gabrielė Kerpytė

Goda Jagminaitė

Karolina Motužytė

Nemira Jankevičiūtė


Nuo 2021 metų spalio mėnesio Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija pradeda įgyvendinti Erasmus+ KA1 programos projektą “Mokymo(si) kokybės gerinimas tobulinant kalbų mokymąsi bei dalinantis geriausia Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokymo patirtimi”.

            Idėja vykdyti šį projektą atsirado prieš du metus, paraiška šiam projektui teikta tris kartus, trečią kartą projektas laimėtas, galime pradėti vykdyti veiklas. Projekte susiintegruoja anglų, portugalų kalbų, teatrinis ugdymai. Visas veiklas apjungs Bossa Novos muzikos žanras.

Projekto partneriai – trijų užsienio šalių mokiniai ir mokytojai (Portugalijos, Ispanijos ir Turkijos). Kada vyksime į pirmąją šalį, dar nėra sutarta. Bet pirmoji šalis, turbūt, bus Portugalija.

Į kiekvieną šalį vyks po 8 konkurso būdu atrinktus mokinius bei 3 pedagogus, viso dalyvaus 24 mokiniai ir 3 pedagogai. Kiekvieno vizito trukmė - 10 dienų pagal iš anksto parengtą programą. Mobilumo dalyviai mokiniai išmoks Bossa Nova žanro dainų tekstus anglų ir portugalų kalbomis, ugdys kūrybiškumą bei išmoks improvizuoti dainuodami Europos kalbomis, muzikuodami įvairiais instrumentais, naudodami teatro elementus, taip pat pagerins IT įgūdžius mokydamiesi tarptautinėse nuotolinėse pamokose.

Mokytojai, dirbantys šiame projekte: Rasa Oberhaus, Livija Trakumienė, Regina Baronienė.

 Spalio 20 d. 17.00 val. Konservatorijos salėje vyks atranka, norintiems dalyvauti projekte. Kviečiame visus mokinius, kurie mokosi pagrindinio ugdymo programos. Ypač kviečiame džiazo ir populiariosios muzikos skyriaus mokinius.

ErasmusPlius
Projektas “Studentų ir mokytojų žinių ir įgūdžių tobulinimas užsienyje“.
Spalio 12 d. aštuoni mokiniai iš Cėsio m. A. Kalninio vidurinės muzikos mokyklos ir dešimt mokinių iš Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos Vilniaus valstybinėje kolegijoje dalyvavo aukštojo meistriškumo pamokose: perkusijos (lektorius Arkadij Gotesman), užsiėmimuose su pagrindiniu instrumentu (Darius Rudis, Giedrė Kilčiauskienė, Veronika Golovanova, Valdas Grenda, Liudas Mockūnas, Richardas Banys), klausos lavinimo (Richardas Banys), ritmo klasės (Pranas Kentra). Visos pamokos vyko anglų kalba. Mokinių išvyką kuruoja mokytoja Livija Trakumienė. 


Mokiniai ir mokytojai iš Latvijos (Cėsio m. , A.  Kalninio vidurinės ir muzikos mokyklos)  projekto partneriais pasirinko mus, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją.  Į populiariosios ir džiazo muzikos ypatumus gilinasi 8 mokiniai, juos lydi 2 mokytojai. Latvius kuruoja Konservatorijos populiariosios ir džiazo muzikos skyrius.
Spalio 11 d. bendrabučio salėje buvo organizuota viktorina (viskas apie džiazą).  Įvairias užduotis vykdė mišrių komandų nariai.  Komandų buvo penkios (po 5-6 narius). Atliktas  užduotis vertino komisijos nariai (latvių ir lietuvių mokiniai ir mokytojai).
Šiandien, spalio 12 d., žinias ir įgūdžius  Vilniaus valstybinėje kolegijoje tobulina ir lietuviai (10 mokinių), ir latviai. 


Projekto „IV vaikų ir jaunimo festivalis „Muzika kviečia kiekvieną“ finalinis koncertas

Šių metų rugpjūčio 27 dieną LMTA Klaipėdos fakulteto koncertų salėje vyko finalinis projekto „Muzika kviečia kiekvieną“ koncertas (projektą dalinai finansavo Klaipėdos m. savivaldybė). Koncerte dalyvavo iš skirtingų Lietuvos miestų atvykę stovyklos dalyviai, konservatorijos mokiniai bei specialistai ir mokytojai, ruošę atlikėjus. Renginyje skambėjo įvairių epochų ir kompozitorių muzika (A. Tauriello, S. Bredis, G. B. Pergolesi, Alberto Curci, Anton Dvorak, Ferenc Liszt ir kt.). Tačiau svarbiausią koncerto programos dalį sudarė Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos absolventės, šiuo metu jau kompozitorės, Ievos Parnarauskaitės kūriniai.

Koncerto dalyviai visą savaitę mėgavosi ne tik aktyvia stovyklos veikla, tačiau mokėsi ir repetavo su lektoriais, kurie padėjo išmokti bei patirti naujas muzikos galimybes. Per savaitę laiko stovyklautojai paruošė muzikinę programą. Buvo skambinama ne tik fortepijonu, tačiau ir styginiais instrumentais, dalyvavo jaunieji solistai, taip pat pasirodymą ruošė ir orkestras. Visų repeticijų metu, kai mokiniai mokėsi kompozitorės I. Parnarauskaitės kūrinius, ji pati dalyvavo repeticijose bei padėjo atlikėjams perteikti tai, kas pačiame kūrinyje yra svarbiausia. Kompozitorės kūriniai yra išskirtiniai, pasižymintys dramatizmu, emocionalumu bei naujovėmis. Juose buvo panaudotos technologijos su garso įrašais. Buvo svarbu, jog jaunieji atlikėjai perteiktų tinkamas emocijas, kurių savo kūriniuose siekė I. Parnarauskaitė.

Koncerto metu buvo daug emocijų ir jaudulio, jaudinosi ne tik jaunieji atlikėjai, bet ir juos rengę mokytojai bei stovyklos dalyvių tėvai. Tai buvo puiki galimybė vainikuoti stovyklos pabaigą ir užbaigti ją su trenksmu. Kiekvienas, dalyvavęs šiame projekte, išsinešė daug įvairios patirties, naujų įspūdžių, susirado naujų draugų, susipažino su uostamiesčiu bei aplankė jūrą, turėjo puikią progą pasimokyti iš muzikos specialistų naujų savo srities galimybių, turėjo progą atrasti kažką naujo. Projekto „IV vaikų ir jaunimo festivalis „Muzika kviečia kiekvieną“ stovykla parodė, jog mažus ir didelius, jaunus atlikėjus ir patyrusius specialistus sieja vienas pagrindinis dalykas – meilė muzikai. Tad jau laukiame kitų metų, nes planuojame vėl vykdyti jau penktajį vaikų ir jaunimo festivalį. Ypač esame dėkingi Klaipėdos m. savivaldybei, dalinai finansavusiai šį projektą. Dėkojame visiems devyniasdešimčiai dalyvių, nepabūgusių ligų ir negandų ir susijungusių muzikoje.

Živilė Viliutė

Šiemet pradedamas įgyvendinti 2 metų trukmės Erasmus+ projektas „Ugdymo kokybės gerinimas Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje“. Šio projekto pagrindinis tikslas – suteikti konservatorijos darbuotojams naujų žinių ir įgūdžių tam, kad jie pagerintų savo kompetencijas, kurias naudos kasdieninėje veikloje, darbe su mokiniais, bei dalinsis gerąja patirtimi su kolegomis (rengs „apskrito stalo“ diskusijas, „blitz“ apklausas, atviras/meistriškumo pamokas/seminarus, kvalifikacinius kursus tiek šalies, tiek kitų šalių pedagogams, tarptautinius projektus/renginius).